Справа № 548/2294/19
Провадження №2/548/779/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.12.2019 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді - Коновод О.В.,
за участю серктаря судового засідання - Вовк М.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Хорол цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
08.11.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
11.11.2019 року ухвалою судді Хорольського районного суду Полтавської області було прийнято справу до свого провадження та відкрито провадження по справі .
Судом встановлено, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Так, із позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що ним заявлено позовну вимогу про встановлення факту належності земельної ділянки ( паю), відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку з кадастровим номером : 5322885200:02:003:0117 Серія ЯГ № 343447, яка розташована на території Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області за спадкодавцем ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнання за ним права власності на земельну ділянку (пай) з кадастровим номером : 5322885200:02:003:0117, яка розташована на території Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка належала останньому відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку Серія ЯГ № 343447.
Таким чином, предметом спору є нерухоме майно, місцезнаходженням якого є територія Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області.
Згідно ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно з роз`ясненнями Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, наданими у пункті 42 Постанови №3 від 01.03.2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
З огляду на наведене, встановивши, що позов ОСОБА_1 виник з приводу нерухомого майна, яке розташоване на території Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області, тобто на території, не підсудній Хорольському районному суду Полтавської області, суд вважає, що наявні підстави для передачі даної справи за підсудністю іншому суду.
Відповідно до ч.9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 188 ЦПК України визначено, що в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
З огляду на наведене, встановивши, що вимога про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю витікає та пов"язана з вимогою про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, вона не може бути відокремлена.
Згідно із п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги те, що для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, встановлено виключну підсудність, наявні підстави для передачі даної справи за підсудністю до суду за місцезнаходженням нерухомого майна, яке є предметом даного спору, тобто до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 30-32, 187, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу № 548/2294/19 за позовом ОСОБА_1 до Новооріхівської сільської ради Лубенського району Полтавської області про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,- передати за підсудністю на розгляд до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти з дня її складення до Полтавського апеляційного суду через Хорольський районний суд Полтавської області.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала складена 12 грудня 2019 року.
Суддя: О.В. Коновод
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2019 |
Оприлюднено | 15.12.2019 |
Номер документу | 86326687 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні