Постанова
від 04.12.2019 по справі 634/595/18
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року

м. Харків

Справа № 634/595/18

Провадження № 22-ц/818/3764/19

Категорія: договірні

Харківський апеляційний суд у складі:

судді-доповідача: Кіся П.В.,

суддів: Хорошевського О.М., Яцини В.Б.,

за участю секретаря Пузікової Ю.С.,

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідачі: Приватне акціонерне товариство Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів , Головне управління Держгеокадастру у Харківській області

третя особа: Володимирівська сільська рада Сахновщинського району Харківської області

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Сахновщинського районного суду Харківської області від 07 травня 2019 року у складі судді Єрьоміної О.В., -

встановив:

21 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся у суд з позовом до Приватного акціонерного товариства Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів , Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якому просив розірвати додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки від 30 березня 2018 року укладену між Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області та приватним акціонерним товариством Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів , щодо використання земельної ділянки загальною площею 75,9438 га, кадастровий номер 6324881500:02:000:0122, розташованої на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області; зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 9,1 га товарного сільськогосподарського призначення земельної частки (паю) за рахунок земель державного резервного фонду державної власності сільськогосподарського призначення на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області на підставі рішення Сахновщинського районного суду Харківської області по справі №2-128 від 19.05.2008 р; стягнути солідарно з Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Приватного акціонерного товариства Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів сплачений судовий збір.

Позов обґрунтовано тим, що рішенням Сахновщинського районного суду Харківської області від 19.05.2008 року за ним було визнано право у порядку спадкування на земельну частку (пай) розміром 9,1 умовних кадастрових гектарів у державному резервному фонді на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області після смерті його бабусі ОСОБА_2 .

На підставі вищевказаного рішення він 16 вересня 2008 звернувся із заявою до Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області про надання дозволу на виготовлення документації на земельну частку (пай), яка знаходиться на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області для отримання вказаної земельної ділянки у приватну власність.

Згідно розпорядження Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області від 25.09.2008 року № 372 йому було надано дозвіл на виготовлення проекту щодо відведення на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у розмірі 9.1 умовних кадастрових гектарів із земель державного резервного фонду на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області.

Державним підприємством Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою , виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у його власність для ведення товарного сільськогосподарського призначення за рахунок земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення Сахновщинської райдержадміністрації за межами населеного пункту на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області.

Відповідно експлікації земель, що надаються у його власність на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області загальна площа земельної ділянки становить 9,6943 га, в тому числі ріллі 9,6943 га.

Протоколом перевірки обмінного файлу, виконаного державним підприємством Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою при перевірці і обробці файлу обміну земельно-кадастрових даних на магнітних носіях (обмінний файл in4) були виявлені зауваження: перетин із земельною ділянкою, кадастровий номер 6324881500:02:000:0122 .

Вищезазначена земельна ділянка загальною площею 75,9438 гектарів ріллі використовується ЗАТ Краснопавлівський КХП згідно договору оренди землі від 24.01.2008 року, який укладено га 10 мільськогосподарських років, строк дії договору закінчується 14.02.2018 року.

ОСОБА_1 неодноразово звертався до керівництва ПАТ Краснопавлівський КХП щодо вилучення земельної ділянки розміром 9,6943 га із загального масиву площею 75,9438 га, кадастровий номер 6324881500:02:000:0122 після закінчення терміну дії договору оренди земельної ділянки від 24.01.2008 року, однак відповіді не отримав.

Також ОСОБА_1 не отримав відповідь на свої неодноразові звернення до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за межами населених пунктів Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області та повідомлення про закінчення терміну договору оренди земельної ділянки № б/н від 24.01.2008 року.

Лише в квітні 2018 року після особистого прийому у начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранчі ОСОБА_3 .І. позивачу було повідомлено, що ПрАТ Краснопавлівський КХП , скориставшись своїм переважним правом, 30.03.2018 року уклало додаткову угоду з Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області про продовження терміну оренди землі на 7 років.

Рішенням Сахновщинського районного суду Харківської області від 07 травня 2019 року у задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Сахновщинського районного суду Харківської області від 07 травня 2019 року скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції неправильно встановлено обставини справи, які мають суттєве значення для справи, внаслідок неправильного дослідження та оцінки доказів, а також рішення прийнято з порушенням норм матеріального права.

Зазначає, що відповідно Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) документом, що посвідчує право на земельну ділянку ( пай) є також рішення суду про визнання права на земельну ділянку (пай). Саме на підставі рішення Сахновщинського районного суду Харківської області від 19.05.2008 року по справі № 2-128, він звернувся з заявою до Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області про надання дозволу на виготовлення документації на земельну ділянку (пай) .

У відповідності до статті 13 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) нерозподілені (не витребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається в договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляють про результати розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відомо їх місцезнаходження.

Вказує, що Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, уклавши додаткову угоду з ПрАТ Краснопавлівський КХП про продовження терміну оренди на 7 років позбавив його права на виділення йому в натурі земельної ділянки та оформлення права власності на земельну ділянку (пай), а тому висновок суду першої інстанції про те, що використання земельної ділянки ПрАТ Краснопавлівський КХП відповідно до додаткової угоди від 30.03.2018 до договору оренди землі від 24.01.2008 ніяким чином не порушує право позивача на землю - не відповідає дійсності.

У відзиві на апеляційну скаргу представник ПРАТ Краснопавлівський КХП Євстаф`єва О.В. просить відмовити в задоволені апеляційної скарги.

Відзив обґрунтовано тим, що Головне територіальне управління Держгеокадастру у Харківській області в межах наданих йому повноважень та у відповідності з Законом України Про оренду землі видало наказ про поновлення договору оренди землі сільськогосподарського призначення державної власності від 24.01.2008, укладеного між Сахновщинською районною державною адміністрацією Харківської області та ПРАТ Краснопавлівський КХП .

Використання ПРАТ Краснопавлівсьий КХП земельних ділянок відповідно до договору оренди від 24.01.2008 року ніяким чином не порушує права власності позивача на землю, тому що позивач ще не є власником саме земельної ділянки, яка знаходиться в оренді. Крім того законодавством не передбачена можливість позбавлення права однієї особи для реалізації права іншої особи. Сторони договору оренди повністю виконують взяті на себе зобов`язання за договором, а тому розірвання додаткової угоди від 30.03.3018 до договору оренди земельної ділянки від 24.01.2008 призвело б до позбавлення ПРАТ Кранопавлівський КХП права користування земельною ділянкою.

Судове рішення про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку позивач отримав ще 19 травня 2008 року і до цього часу так і не зареєстрував своє право власності на землю в установленому порядку. Наданий до суду позивачем проект відведення земельної ділянки від 2009 року не є документом, тотожним державній реєстрації права власності. До того ж в рішенні Сахновщинського районного суду Харківської області не зазначено конкретну земельну ділянку для відведення у власність позивачу, а тільки визначено, що вона має знаходитися на території Володимирської сільської ради, тому не зрозуміло чому саме з земель, які знаходяться в оренді у ПРАТ Краснопілівський КХП має бути виділена земельна частка (пай) позивачу.

В судовому засіданні позивач, його представник - Лавров В.В. підтримали апеляційну скаргу, просили її задовольнити.

Представник ПРАТ Краснопавлівський КХП - Євстаф`єва О.В., представники ГТУ Держгеокадастру у Харківській області - Чернишов К.О. та Соловйова Т.С. проти апеляційної скарги заперечували, просили залишити її без задоволення, а судове рішення - без змін.

Представник третьої особи Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області в судове засідання не з`явився, відзив на апеляційну скаргу не надавав, повідомлявся про дату, час та місце слухання справи своєчасно та належним чином. В матеріалах справи міститься заява голови сільради Драч Н.М. з проханням розглядати справу за їх відсутності.

Зважуючи на положення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. ст. 11, 44, 371, 372 ЦПК України апеляційний суд розглядає справу за відсутністю представника третьої особи, оскільки його неявка не перешкоджає розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників справи, які з`явилися у судове засідання, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах заявлених позовних вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджується наявними у справі доказами, що рішенням Сахновщинського районного суду Харківської області від 19 травня 2008 року за ОСОБА_1 визнано право в порядку спадкування на земельну частку ( пай) розміром 9,1 умовних кадастрових гектарів в державному резервному фонді на території Володимирської сільської ради Сахновщинського району Харківської області після смерті його баби - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 9).

Розпорядженням Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області від 25 вересня 2008 року за № 372 ОСОБА_1 надано дозвіл на виготовлення проекту щодо відведення на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у розмірі 9,1 умовних кадастрових гектарів із земель державного резервного фонду на території Володимирської сільської ради для передачі в приватну власність ( а.с. 14 зворотня сторона).

Згідно висновку відділу Держкомзему у Сахновщинському районі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 17 червня 2009 року погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та визнано за можливе відвести земельну ділянку загальною площею 9,6943 га ріллі із земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення Сахновщинської райдержадміністрації за межами населеного пункту на території Володимирської сільської ради Сахновщинського району, термін дії висновку встановлено 3 роки ( а.с. 20).

Згідно висновку відділу містобудування та архітектури Сахновщинської районної державної адміністрації погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту на території Володимирської сільської ради Сахновщинського району Харківської області загальною площею 9,6943 га , в тому числі ріллі - 9,6943 га , термін дії висновку встановлено 1 рік ( а.с. 19 зворотня сторона).

Згідно акту встановлення та погодження меж земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без дати ( 2009 р.) проведено встановлення в натурі меж земельної ділянки ОСОБА_1 із земель державного резервного фонду Сахновщинської райдержадміністрації за межами населеного пункту на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області ( а.с. 23).

Відповідно до довідки відділу Держземкомзему у Сахновщинському районі Харківської області від 17 червня 2009 року земельній ділянці, розташованій на території Володимирівської сільської ради присвоєно кадастровий номер 6324881500:02:000:0160 ( а.с. 24).

Згідно довідки Володимирської сільської ради Сахновщинського району Харківської області від 07.09.2017 року на території сільської ради знаходиться всього земель державного резервного фонду - 232,7463 га, яка знаходиться в оренді, а саме , зокрема) ПРАТ Краснопавлівський КХП - 144,746 га на 10 років до лютого 2018 року, після закінчення строку договору оренди ПРАТ Краснопавлівський КХП, звільниться земельна ділянка розміром 144,7463 га і буде можливість виділити для земельної ділянки ( паю) ділянку площею 9,6943 га, яка згідно рішення суду належить ОСОБА_1 ( а.с. 30).

В матеріалах справи містяться листи звернення ОСОБА_1 до директора ПА Краснопавлівський КХП від 19.05.2017 року, від 05.09.2017 року в яких ОСОБА_1 повідомляє, що він успадкував земельну ділянку ( пай), яка виділена йому із земель державного резервного фонду на території Володимирівської сільської ради в селі Орільське, що він виготовив технічну документацію на цю земельну ділянку, але на має можливості отримати державний акт, оскільки ця земельна ділянка ( пай) з лютого 2008 року знаходиться в оренді у ПАТ Краснопавлівський КХП та , що договір оренди закінчується у лютому 2017 року і він має право отримати державний акт на земельну ділянку ( а.с. 32, 34 ).

Згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 23 січня 2018 року за № 233-СГ поновлено договір оренди землі сільськогосподарського призначення державної власності від 24.01.2008 року, б/н, укладений між Сахновщинською районною державною адміністрацією Харківської області та ЗАТ Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів , який зареєстрований у Сахновщинському районному відділі Харківської регіональної філії Центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15.02.2008 № 040870200001, площею 75,9438 га, у тому числі ріллі 75,9438 га, із цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за межами населених пунктів на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області , строком на 7 років, змінено умови договору оренди, зокрема відповідно до пункт 2 договору в новій редакції в оренду передається земельна ділянка державної власності з кадастровим номером 6324881500:02:000:0122, площею 75,9438 га, землі сільськогосподарського призначення сільськогосподарські угідді ( рілля) ( а.с. 68).

Відповідно до заяв від 28.11.2017 та від 22.03.2018 року ОСОБА_1 звертався до ГУ Держгеокадастру у Харківській області з проханням надати йому дозвіл на поновлення, приведення до чинного законодавства, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ( паю) орієнтовною площею 9,1 га за рахунок земель державного резервного фонду державної власності сільськогосподарського призначення (рілля), розташовану за межами населеного пункту на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області для подальшого отримання у власність ( а.с. 75, 73).

Згідно відповідей Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 26.12.2018 та від 19.04.2018 ОСОБА_1 повідомлено, що у рішення Сахновщинського районного суду Харківської області не зазначено конкретну земельну ділянку для виділення, а тільки зазначено, що вона має знаходитися на території Володимирської сільської ради, за даними, що містяться в Голосному управління Держгеокадастру у Харківській області всі земельні ділянки на території вказаної сільської ради знаходяться в оренді, земельна ділянка, яку він бажає отримати орендована Краснопільським КХП, договір оренди закінчується 14.02.2018 , а відповідно до додаткової угоди від 30.03.2018 термін оренди подовжено на 7 років ( а.с.74, 72).

30.03.2018 року між ПрАТ Кроснопавлівський КХП та Головним управлінням Держгеокадастру у Харківській області укладено додаткову угоду про продовження терміну оренди землі за договором № б/н від 24.01.2008 року строком на 7 років.

Згідно рішення апеляційного суду Харківської області від 01 червня 2011 року по справі № 22-ц-4146/2011 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 , ОСОБА_1 до Державної адміністрації Сахновщинського району Харківської області , третя особа ПАТ Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів про витребування земельної ділянки, розірвання договору оренди відмовлено ( а.с. 146).

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції прийшов до висновку, що відсутні підстав для розірвання додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки № б/н від 30.03.2018 року, укладеного між Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та ПрАТ Краснопавлівський КХП , щодо використання земельної ділянки загальною площею 75, 9438 га, кадастровий 6324881500:02:000:0122, розташованої на території Володимирівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, оскільки позивачем не надано доказів належного оформлення відповідно до чинного законодавства права власності на спірну земельну ділянку.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Згідно із частиною першою статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.

Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України).

Відповідно до вимог частини другої статті 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема ЗК України, Законом України Про оренду землі .

Згідно зі статтею 1 Закону України Про оренду землі оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Істотними умовами договору оренди землі є: об`єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об`єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об`єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону (статті 13-15 Закону України Про оренду землі у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

За змістом статті 13 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Закон України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) визначає організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності, а також порядок обміну цими земельними ділянками.

Частиною 2 статті 3 цього Закону передбачено, що особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості).

За правилами статей 125, 126 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень .

На момент укладання оспореного ОСОБА_1 договору оренду землі він не набув право власності на земельну ділянку, яка передана в оренду. У 2008 році він набув у порядку спадкування права на земельну частку (пай), тобто на невиділену в натурі умовну земельну ділянку, що за своєю правовою природою є правом вимоги до місцевої державної адміністрації.

ОСОБА_1 не був учасником оспореного ним договору оренди земельної ділянки, укладеного відповідачами.

ОСОБА_1 , за умови доведення того факту, що набути права власності на земельну ділянку в натурі в порядку виконання рішення суду від 16.09.2008 року мається можливість лише за рахунок земельної ділянки, переданої в оренду товариству Краснопавлівський комбінат хлібопродуктів вправі реалізувати права власника земельної частки шляхом звернення до органу, уповноваженого законом на розпорядження сільськогосподарськими землями державної власності (ГУ Держгеокадастру в Харківській області) з вимогою про виділення йому земельної ділянки в натурі з припиненням права оренди ПРАТ Краснопавлівський КХП на таку земельну ділянку у відповідності до статтею 13 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) .

Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не свідчать про наявність підстав для його скасування чи зміни.

Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматися як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення ЄСПЛ у справі Проніна проти України від 18 липня 2006 року, № 63566/00Л).

Колегія суддів, встановивши, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, залишає судове рішення без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Так як апеляційна скарга залишається без задоволення, то судові витрати, у відповідності до вимог ст. ст. 141, 382 ЦПК України та Закону України Про судовий збір , між сторонами не розподіляються.

Керуючись ст.ст.367, 368, п.1 ч.1 ст.374, ст.ст.375, 381, 382-384, 389, 390 ЦПК України, апеляційний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Сахновщинського районного суду Харківської області від 07 травня 2019 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 10 грудня 2019 року.

Головуючий: П.В. Кісь

Судді : О.М. Хорошевський

В.Б. Яцина

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.12.2019
Оприлюднено15.12.2019
Номер документу86330560
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —634/595/18

Постанова від 04.12.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Кісь П. В.

Постанова від 04.12.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Кісь П. В.

Ухвала від 16.07.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Кісь П. В.

Ухвала від 01.07.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Кісь П. В.

Рішення від 07.05.2019

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Рішення від 07.05.2019

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 19.03.2019

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 20.11.2018

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 25.09.2018

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні