Ухвала
від 10.12.2019 по справі 923/963/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті

10 грудня 2019 року Справа № 923/963/19

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С. В. , за участю секретаря судового засідання Фінаровій О.Л., розглянувши у підготовчому засіданні справу

за позовом: Товариство з обмеженою відповідальністю "Кардіс Дистрибюшн", м. Київ, код ЄДРПОУ 41915837,

до: Товариство з обмеженою відповідальністю "Таврія Теплоенерго", м. Херсон, код ЄДРПОУ 39002068,

про стягнення 574771,31грн.

За участю представників сторін:

від позивача - адвокат Кас`яненко А.М., ордер серія КС № 060391 від 05.11.2019р.;

від відповідача - не з`явився.

У відповідності до ч.1 п.1 статті 222 Господарського процесуального кодексу України здійснюється повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

в с т а н о в и в:

11 листопада 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Кардіс Дистрибюшн" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія Теплоенерго" 574771,31 грн. заборгованості, з якої: 36000,00 грн. - неоплачена вартість поставленого товару та компенсації сплаченого залізничного тарифу, 155750,80 грн. - пеня, 41422,55 грн. - інфляційні втрати, 17422,55 грн. - відсотки за користування грошовими коштами. Також позивач просить стягнути з відповідача 8621,58 грн. судового збору та 15000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором поставки № 11-20/01 від 20.11.2018, в частині оплати поставленого товар.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.11.2019р., визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

Разом із позовною заявою позивачем була подана заяви про забезпечення позову (вх.№2022/19 від 11.11.2019р., в якій просив суд накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія Теплоенерго", які обліковуються на розрахункових рахунках останнього р/р № НОМЕР_1 в ХФ ПАТ КБ "Приватбанк" м. Херсон, МФО 352479 та р/р НОМЕР_2 в АТ "Таскомбанк", МФО 339500 у межах суми 598392,89 грн.

Ухвалою від 12 листопада 2019 року суд відмовив позивачу у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Ухвалою від 12 листопада 2019 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, визначив здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження та призначив перше підготовче засідання на 10 грудня 2019 року.

За приписами ч.3.ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Так, ухвали суду у даній справі направлені на адресу учасників провадження рекомендованою поштою з повідомленням про вручення.

У призначене судове засідання прибув повноважний представник позивача.

Відповідач у судове засідання не з`явився, до суду повернулось поштове повідомлення з відміткою пошти про отримання 15.11.2019р. ухвали суду про відкриття провадження у праві. Відзив на позов та інших будь-яких заяв або клопотань від відповідача до суду не надійшло.

Згідно з ч.6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

За таких обставин, враховуючі приписи п.3. ч.6 ст. 242 ГПК України суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Також судом враховано висновок Європейський суд з прав людини зробив, про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження ( Рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").

Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).

Відтак, особа, яка добросовісно користується наданими законом процесуальними правами, зобов`язана слідкувати за перебігом розгляду своєї заяви, у зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

9 грудня 2019 року до суду від позивача у справі надійшла заява (вх.№2256/19 від 09.12.2019р.) про вжиття заходів забезпечення позову, у задоволені якої ухвалою суду від 10.12.2019р. відмовлено.

У судовому засіданні 09.12.2019р. позивач зазначив, що ним надано належні та допустимі докази на підтвердження своїх тверджень у позові, а тому вважає за можливе, з метою недопущення судової тяганини, закрити підготовче засідання та призначити справу до судового розгляду по суті.

За приписами статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках, для належної підготовки справи для розгляду по суті, цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Відповідно до частини 2 статті 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

На підставі зазначеного, та зважаючи, що судом остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження з призначення справи до судового розгляду по суті.

Відповідно до частини 1 статті 195 ГПК України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.

З метою дотримання встановлених строків розгляду справи та недопущення судової тяганини суд виносить ухвалу, якою закриває підготовче провадження у справі № 923/963/19 та призначає справу до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного, керуючись статтями 177, 182, 183, 185, 195, 216, 232, 234, 235, ГПК України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Закрити підготовче провадження у справі № 923/963/19.

2. Призначити розгляд справи по суті у судовому засіданні та повідомити учасників справи, що розгляд справи по суті відбудеться 26 грудня 2019 року о 15:30 год., за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 207.

3. Явка представників сторін у судове засідання не визнається обов`язковою.

4. Копію ухвали надіслати сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 13.12.2019р.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.12.2019
Оприлюднено15.12.2019
Номер документу86332714
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/963/19

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 12.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні