ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2019 року Справа № 923/1064/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ярошенко В.П. , дослідивши матеріали позовної заяви за вх. № 2245/19 від 09.12.2019
за позовом: Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області, м. Херсон
до: ДП БМУ-96 ПАТ "Управління будівництва "Укрводбуд", м. Каховка, Херсонська область
про стягнення суми надміру виплачених коштів
ВСТАНОВИВ:
Позивач Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до відповідача ДП «БМУ-96» ПАТ "Управління будівництва «Укрводбуд" про стягнення суми надміру виплачених коштів у розмірі 25517,18 грн.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.12.2019 року, справу розподілено судді Ярошенко В. П.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Відповідно п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч.1 ст.172 ГПК України).
Згідно пунктам 59, 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Відповідно до п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.1997 № 799 "Про затвердження Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій" опис вкладення поштового відправлення відправник складає із зазначенням у ньому, зокрема, поіменного переліку предметів вкладення.
Отже, належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є опис вкладення з переліком всіх документів.
В описі вкладення у цінний лист, який додано до матеріалів позовної заяви, не зазначено повний перелік додатків до позовної заяви. Такий опис вкладення не може бути належним доказом направлення копії позовної заяви, так як з нього не вбачається, які саме документи були відправлені відповідачу.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
На виконання вищезазначених процесуальних вимог, позивач не надав суду належні докази, які б підтверджували повноваження начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області З. ЛАЗАРЄВА.
Всупереч процесуальним приписам п. 8, п. 9, ч. 3 ст.162, позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попереднього розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Вищезазначені обставини у їх сукупності свідчать про неналежне виконання позивачем вимог ст.ст. 162, 164 ГПК України.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду належні та допустимі докази виконання позивачем вимог ст.ст. 162, 164 ГПК України.
Згідно із ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 162, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області - залишити без руху.
2. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Херсонській області, що згідно з ч.4 ст.174 ГПК України, у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 13.12.2019
Суддя В.П.Ярошенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2019 |
Оприлюднено | 16.12.2019 |
Номер документу | 86332757 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Ярошенко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні