ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"16" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4060/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Фізичної особи-підприємця Ханика Андрія Ярославовича, м.Львів до Фізичної особи-підприємця Чефонової Ніни Михайлівни, с.Подвірки Харківської області про стягнення 60 000,00грн.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Ханик Андрій Ярославович (надалі - позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Чефонової Ніни Михайлівни (надалі - відповідач) про стягнення 60000,00грн. основного боргу.
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо оплати наданих послуг перевезення вантажу згідно з умовами договору-заявки на перевезення вантажів автотранспортом №31-07-19 (разове перевезення) від 31.07.2019.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи позовної заяви і доданих документів.
При цьому, згідно з частиною 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Отже, належним та допустимим доказом виконання позивачем обов`язку щодо направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками є відповідний поштовий опис вкладення.
Проте в матеріалах позовної заяви такий опис вкладення відсутній, що підтверджується актом господарського суду Харківської області від 09.12.2019.
Фактично, до позовної заяви додано лише поштову накладну від 05.12.2019, який не є належним доказом надіслання копії позовної заяви в розумінні статті 172 ГПК України.
Крім того, відповідно до даної накладної позивач направив кореспонденцію за адресою: АДРЕСА_1 , в той час як адресою місця проживання відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: АДРЕСА_2.
Отже, позивачем при зверненні з даним позовом не було виконано вимоги пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України.
Згідно зі статтею 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця Ханика Андрія Ярославовича без руху.
Зобов`язати Фізичну особу-підприємця Ханику Андрія Ярославовича протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки та надати суду докази відправлення відповідачу листом з описом вкладення копії позовної заяви і доданих документів за адресою його місця проживання, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 16.12.2019.
Додаток (на адресу позивача): акт господарського суду Харківської області від 09.12.2019 - на 1 арк.
Суддя М.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 16.12.2019 |
Номер документу | 86336622 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні