Справа № 455/1564/19
Провадження № 2/455/690/2019
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
16 грудня 2019 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й.,
розглянувши цивільну справу №455/1564/19 за позовною заявою
заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області, юридична адреса: м. Старий Самбір, вул. Л.Галицького, будинок №94 а , Старосамбірського району Львівської області, поштовий індекс 82000,
в інтересах держави в особі:
Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області, юридична адреса: с.Нове Місто, вул.Руська, будинок №10, Старосамбірського району Львівської області, поштовий індекс 82022, код ЄДРПОУ 04371147,
до ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок,
В С Т А Н О В И В:
26.11.2019 року заступник керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі - Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок, посилаючись на те, що в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019140320000272, від 16.07.2019 року за ч.1 ст.197-1 КК України встановлено, що ОСОБА_1 здійснив самовільне зайняття частини земельних ділянок, а саме: з кадастровим номером 4625182300:07:000:0264 - площею 3 га; з кадастровим номером 4625182300:07:000:0261 - площа 4 га; з кадастровим номером 4625182300:06:000:0278 - площею 8 га, шляхом засівання сої, що є порушенням Земельного кодексу України.
Крім цього, в межах кримінального провадження №12019140320000272 допитано голову Новоміської об`єднаної територіальної громади Куляса Петра Петровича, землеупорядника вказаної громади ОСОБА_2 , які в показах вказують, що вищевказані земельні ділянки самовільно використовуються ОСОБА_1 .
Допитаний в якості свідка ОСОБА_1 повідомив, що самовільно, без дозволу органу місцевого самоврядування, засіяв спірні земельні ділянки насінням сої.
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_1 використовує спірні земельні ділянки за відсутності рішення органу виконавчої влади про їх передачу у власність або надання у користування та за відсутності відповідного правочину щодо таких земельних ділянок.
Вказані дії ОСОБА_1 свідчать про вчинення ним самовільного зайняття земельних ділянок.
Державним інспектором Головного управління Держгеокадастру у Львівській області здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття ОСОБА_1 земельних ділянок площами 3, 4 та 8 га у межах території Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області, яка склала 2210,88 гривень, 2947,84 гривень, 5895,68 гривень.
Посадовими особами Головного управління Держгеокадастру 26.06.2019 року встановлено факти самовільного використання спірних земель відповідачем, здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок таких порушень при використанні земельних ділянок та винесено постанови про притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.
Отже, Новоміською об`єднаною територіальною громадою Старосамбірського району Львівської області з вказаного часу було достеменно відомо про наявність порушення земельного законодавства у вигляді самовільного зайняття земель на території сільської ради, які потребували усунення.
Враховуючи викладене, Новоміська об`єднана територіальна громада Старосамбірського району у Львівській області має право звернутися до суду за захистом порушеного права, як власник та розпорядник, на даний час, земель сільськогосподарського призначення.
Місцевою прокуратурою про факт неусунення ОСОБА_1 порушень земельного законодавства при використанні спірних земель додатково повідомлено Новоміську об`єднану територіальну громаду листом від 17.09.2019 року.
Разом з тим, об`єднаною територіальною громадою не вжито заходів до звернення з відповідним позовом до суду, що підтверджується інформацією позивача від 23.09.2019 року, яка аргументована необхідністю до вирішення питання про судовий захист інтересів держави вжиття всіх заходів державного контролю.
Проте, на даний час всі можливі та необхідні заходи державного контролю вже були проведені. Більш того, фактична бездіяльність ОТГ підтверджується фактами встановлення самовільного зайняття відповідачем спірних земельних ділянок (їх частин) упродовж 2017-2018 років, які документувались актами контролюючого органу. Проте внаслідок не звернення уповноваженого на захист інтересів держави органу до суду вжиті упродовж попередніх років заходи не віднайшли свого логічного завершення, а тому порушення існує по теперішній час.
Враховуючи негативну тенденцію, яка мала місце упродовж останніх років, контрольні заходи Головного управління без звернення до суду з позовом про звільнення самовільно зайнятих земель виявились абсолютно безрезультативними та не припинили і не можуть припинити порушення вимог земельного законодавства.
Єдиним ефективним способом захисту інтересів держави у даному випадку може бути звернення з відповідним позовом до суду, із яким уповноважений на захист інтересів держави орган та орган місцевого самоврядування вже тривалий час зволікає.
Просить зобов`язати ОСОБА_1 звільнити, а саме:
частину самовільно зайнятої земельної ділянки з кадастровим номером 4625182300:07:000:0264, площею 3 га;
частину самовільно зайнятої земельної ділянки з кадастровим номером 4625182300:07:000:0261, площею 4 га, що розташовані в межах території Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області;
повернути самовільно зайняту земельну ділянку з кадастровим номером 4625182300:07:000:0278, площею 8 га, що розташована у межах території Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області та стягнути з відповідача на користь прокуратури Львівської області 5763,00 гривень судового збору.
Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідно до ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила повинні бути визначені в ухвалі суду про відкриття провадження/п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України/.
Відповідно ч.ч.3,4 ст.274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи у порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі; необхідність призначення експертизи, виклик свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи має розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування, щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вищезазначеними вимогами.
Враховуючи значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також те, що позовна заява не містить думки позивача щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до п.8 ч.3 ст.274 ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження та призначити підготовче судове засідання у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 187 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області, в інтересах держави в особі: Новоміської об`єднаної територіальної громади Старосамбірського району Львівської області до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок,
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.
З урахуванням попередньо призначених справ, графіку судових засідань та графіку відпусток призначити підготовче судове засідання у приміщенні Старосамбірського районного суду Львівської області за адресою: місто Старий Самбір, вулиця Шевченка-бічна, №1, Старосамбірського району Львівської області на 07 грудня 2020 року на 10 годину 15 хвилин.
Копію ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам судового розгляду.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1322/.
За правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.Й. Ніточко
Суд | Старосамбірський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 17.12.2019 |
Номер документу | 86349076 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старосамбірський районний суд Львівської області
Ніточко Л. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні