Справа № 460/3702/17
Провадження №2/460/327/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.2019 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого судді Карпин І.М.,
за участю секретаря судових засідань Мельник Є.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яворів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Домажирської сільської ради Яворівського району Львівської області, третя особа ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,
в с т а н о в и в:
08.09.2017 позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Домажирської сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , після смерті якої залишилось спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1 . Ще за життя 11.12.2013 ОСОБА_3 склала заповіт, згідно якого усе належне майно заповіла їй. На даний час вона бажає оформити право власності на успадкований житловий будинок після смерті ОСОБА_3 , однак це унеможливлюється відсутністю свідоцтва про право власності на даний будинок, тому просила у судовому порядку визнати її власником будинку АДРЕСА_1 .
Ухвалою судді Яворівського районного суду Львівської області від 11.09.2017, відкрито провадження у даній цивільній справі і призначено підготовче судове засідання.
06.11.2017 залучено до участі у розгляді справи третю особу ОСОБА_2 .
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася, однак її представник - адвокат Зозуля А.В. подав до суду клопотання про розгляд справи без участі сторони позивача, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач - Домажирська сільська рада Яворівського району Львівської області, подала заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності представника сільської ради.
Третя особа ОСОБА_2 та її представник - адвокат Лемеха Р.І. на розгляд справи в черговий раз не з`явилися. За клопотанням третьої особи ОСОБА_2 та її представника розгляд справи відкладався сім раз, а тому відповідно до ст.223 ЦПК України вважаю за можливе розгляд справи провести без участі третьої особи ОСОБА_2 та її представника.
Згідно з ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку про підставність задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно з ч.4 ст.3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації.
Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 , побудований у 1958 році, числиться за ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно з довідки Обласного комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки №2/879 від 17.02.2017 право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 на праві особистої власності не зареєстроване і свідоцтво про право власності не видавалося, проте даний будинок відповідає технічним вимогам, що підтверджується технічним паспортом, який виготовлено 16.03.2017.
Таким чином суд вважає, що ОСОБА_3 на законних підставах володіла даним житловим будинком, однак не зареєструвала право власності у передбаченому законом порядку.
31.07.2008 ОСОБА_3 склала заповіт, за яким на випадок своєї смерті усе своє майно заповіла ОСОБА_4 Даний заповіт посвідчено секретарем Домажирської сільської ради Яворівського району Львівської області Кульчицькою О.Д.
11.12.2013 ОСОБА_3 склала заповіт, за яким на випадок своєї смерті усе своє майно заповіла ОСОБА_1 . Даний заповіт посвідчено секретарем Домажирської сільської ради Яворівського району Львівської області Лаба І.В.
Згідно з ч.3 ст.1254 ЦК України кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед тим.
Таким чином заповіт складений ОСОБА_3 . 11.12.2013 скасував дію попереднього її заповіту складеного ІНФОРМАЦІЯ_3 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, що стверджується актовим записом про смерть №17 від 01.12.2016 складеного керівником органу реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_5 .
Згідно з рішенням Яворівського районного суду Львівської області від 28.07.2017 вбачається, що позивач ОСОБА_1 пропустила строк визначений законом для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3 , однак даним рішенням їй було визначено додатковий строк терміном три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до приватного нотаріуса Яворівського нотаріального округу Скобало Р.В. із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , однак постановою нотаріуса від 06.09.2016 їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 , на житловий будинок АДРЕСА_1 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на даний будинок.
Частиною 5 ст.1268 ЦК України встановлено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно з ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За положеннями ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
У відповідності до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Cудом встановлено, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом майна померлої ОСОБА_3 , спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку у спадщині ОСОБА_3 , судом не встановлено. Третя особа вимог щодо предмету спору не заявляла, доказів звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не представила. Враховуючи те, що відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок унеможливлює позивачу належне оформлення спадкових прав, суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись 12, 13, 81, 223, 263, 265 ЦК України, суд
у х в а л и в:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду чи через Яворівський районний суд Львівської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 12.11.2019.
Позивач: ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_4 ,
жителька
АДРЕСА_2
ІПН НОМЕР_1 ,
Відповідач: Домажирська сільська рада
Яворівського району Львівської області,
с.Домажир Яворівського району Львівської області
вул.Широка, 3, ЄДРПОУ 04373212.
третя особа: ОСОБА_2 ,
жителька с.Жорниська Яворівського району
Львівської області.
Суддя І.М.Карпин
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2019 |
Оприлюднено | 17.12.2019 |
Номер документу | 86349374 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні