Справа № 471/801/19
Провадження №1-кп/471/77/19
Номер рядка звіту 93
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2019 року
Братський районний суд Миколаївської області
у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Братське кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Українець Братського району Миколаївської області, громадянина України, не працюючого, що має середню освіту, одруженого, маючого на утриманні одну малолітню дитину, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , військовозобов`язаний, раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,,
В С Т А Н О В И В:
23 серпня 2019 року близько 21:00 години ОСОБА_4 , маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, прибув до складського приміщення, що належить ОСОБА_5 , яке розташоване по АДРЕСА_2 . Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на таємне викрадення чужого майна, ОСОБА_4 шляхом виймання віконного скла проник до середини приміщення. Перебуваючи в середині складського приміщення, ОСОБА_4 помітив інструменти, які належать ОСОБА_5 . Переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає та не може чинити перешкоду, таємно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його наслідки, скоїв крадіжку: бензопили «Viper» у пластиковому корпусі вартістю 1005 грн. 10 коп.; набору рожково-накидних ключів марки «Inter Tool», вартістю 158 грн. 33 коп.; електродрелі «Елпром» ЕШС-860, вартістю 269 грн. 16 коп.; електролобзика «УралЕлектро» моделі ЛЕJI-910-DT, вартістю 250 грн.; кутково-шліфувальної машинки марки «Інтерскол» УШМ- 125/900, вартістю 540 грн.; тепловентилятора «Саlоге» моделі «FH-VR 2», вартістю 91 грн. 60 коп., що належать ОСОБА_5 та були у використанні, чим спричинив останньому збиток на загальну суму 2314 гривень 19 копійок. Після чого ОСОБА_4 з викраденим майном з місця скоєння злочину зник, викраденим розпорядився на власний розсуд.
Враховуючи те, що учасники судового провадження не оспорюють всі фактичні обставини злочину і судом з`ясовано, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності їх позиції, суд, роз`яснивши їм положення ст. 349 КПК України, провів судовий розгляд із застосуванням правил ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Допитаний щодо кримінального провадження обвинувачений ОСОБА_4 визнав себе винним повністю, щиро покаявся і дав показання, які за своїм змістом відповідають обставинам злочину, зазначив, що повністю відшкодував завданий матеріальний збиток, у вчиненому щиро кається.
За таких обставин, враховуючи визнання обвинуваченим своєї вини, суд кваліфікує дії ОСОБА_4 за ч. 3 ст. 185 КК України як крадіжка, поєднана з проникненням у інше приміщення.
Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 65 КК України та п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику призначення судами кримінального покарання призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов`язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів.
Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_4 , відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття, добровільне відшкодування завданих збитків.
Обставини, що обтяжують покарання ОСОБА_4 , відповідно до ст. 67 КК України, не встановлено.
При призначенні обвинуваченому ОСОБА_4 покарання, суд згідно з вимогами ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, дані про особу винного, який за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря-психіатра та нарколога не перебуває.
Беручи до уваги вказані обставини у їх сукупності, враховуючи досудову доповідь органу з питань пробації, суд вважає за можливе у даному конкретному випадку, призначити ОСОБА_4 покарання у виді 3 років позбавлення волі в межах санкції ч. 3 ст. 185 КК України, застосувавши ст. 75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням, одночасно поклавши на обвинуваченого встановлені п.п. 1, 2 ч.1 ст. 76 КК України обов`язки, оскільки саме таке покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нового злочину.
Речові докази: бензопилу «Viper»; набор рожково-накидних ключів марки «Inter Tool»; електродрелі «Елпром» ЕШС-860, б; електролобзика «УралЕлектро» моделі ЛЕJI-910-DT; кутково-шліфувальної машинки марки «Інтерскол» УШМ- 125/900; тепловентилятора «Саlоге» моделі «FH-VR 2», що були у використанні, згідно вимог п. 5 ч. 9 ст. 100 КПК України, необхідно повернути законному володільцю.
Також з обвинуваченого слід стягнути витрати за проведення експертизи у сумі 2512 гривень 16 копійок.
Керуючись ст.ст. 374-376 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винним в скоєнні злочини, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України і призначити покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
У відповідності зі ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 (один) рік.
На підставі п.п 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_4 слідуючі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази: бензопилу «Viper»; набор рожково-накидних ключів марки «Inter Tool»; електродрелі «Елпром» ЕШС-860, б; електролобзика «УралЕлектро» моделі ЛЕJI-910-DT; кутково-шліфувальної машинки марки «Інтерскол» УШМ- 125/900; тепловентилятора «Саlоге» моделі «FH-VR 2», що були у використанні, - повернути законному володільцю.
Стягнути з ОСОБА_4 витрати за проведення товарознавчої експертизи у розмірі 2512 (дві тисячі п`ятсот дванадцять) гривень 16 копійок (банк одержувача - ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО банку - 826013, рахунок 31110115700081, одержувач Братс.УК/Братський р-н/24060300, ЄДРПОУ 37278537).
Строк відбування покарання рахувати з моменту приведення вироку до виконання.
Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Братський районний суд Миколаївської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86368273 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Братський районний суд Миколаївської області
Скарницька І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні