Справа № 473/5070/19
У Х В А Л А
"17" грудня 2019 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі судді Старжинської О.Є.,
вивчивши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ Інсталл Солюшн , Вознесенської міської ради про усунення перешкод у здійсненні права користування належним на праві власності нерухомим майном шляхом відновлення становища, яке існувало до порушення і скасування реєстраційної дії щодо зміни місця знаходження юридичної особи, зобов`язання державного реєстратора внести зміни до Єдиного державного реєстру про скасування реєстраційної дії.
ВСТАНОВИВ:
13.12.2019 року позивач ОСОБА_1 , який є власником на підставі нотаріально посвідченого 02.09.2019 року договору дарування нерухомого майна - комплексу будівель, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 - звернувся до суду з негаторним позовом до відповідачів ТОВ Інсталл Солюшн , Вознесенської міської ради про усунення перешкод у здійсненні йому права користування та розпорядження належним йому на праві власності вказаним нерухомим майном шляхом відновлення становища, яке існувало до порушення і скасування реєстраційної дії за №12271070004018984 від 11.10.2019 року щодо зміни місця знаходження ТОВ Інсталл Солюшн (ідентифікаційний номер 42834665) на адресу: 56500 Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Київська, 241, оф.13 , зобов`язання державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг у м.Вознесенську Вознесенської міської ради внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб про скасування реєстраційної дії №12271070004018984 від 11.10.2019 року щодо зміни місця знаходження ТОВ Інсталл Солюшн (ідентифікаційний номер 42834665) на адресу: 56500 Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Київська, 241, оф.13.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що про реєстрацію місця знаходження відповідача йому стало відомо 21.11.2019 року, дозволу на державну реєстрацію відповідача у належному йому комплексі будівель він не надавав, договорів оренди або інших правочинів щодо володіння та\або користування цим приміщенням не укладав, а виходячи із визначення поняття місця знаходження юридичної особи згідно ст. 93 ЦК України це означає, що відповідач набув права користування належним йому нерухомим майном для ведення діяльності та розташування офісу, здійснення управління та обліку.
Посилаючись на те, що вказані обставини свідчать про обмеження у здійсненні ним права власності, позивач просив позов задовольнити.
Третьою особою без самостійних вимог позивач зазначає КП Будинок юстиції Дніпропетровської обласної ради, реєстратор якого вчинив реєстраційну дію №12271070004018984 від 11.10.2019 року щодо зміни місця знаходження ТОВ Інсталл Солюшн (ідентифікаційний номер 42834665) на адресу: 56500 Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Київська, 241, оф.13.
Відповідно до ЗУ Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань ст.1 ч.1 п.4 - державна реєстрацію юридичних осіб - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи…, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань, про юридичну особу і фізичну особу-підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим законом.
Виходячи з цього поняття вказана державна реєстрація не є способом набуття права власності (користування) нерухомим майном, а лише становить засіб підтвердження фактів набуття, зміни, припинення юридичної особи.
Тобто, фактично позивач оскаржує реєстраційні дії стосовно яких спору про право цивільне між сторонами не існує, а тому такий спір пов`язаний із захистом прав, свобод, інтересів позивача в сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади.
Відповідно до ст. 186 ч. 1 п. 1 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття суд, встановлений законом зводиться не лише до правової основи самого існування суду, але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, тобто охоплює всю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
За статтею 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Згідно із вимогами частини першої статті 18 Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.
Судова юрисдикція - це компетенція спеціально уповноважених органів судової влади здійснювати правосуддя у формі встановленого законом виду судочинства щодо визначеного кола правовідносин.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
За визначеннями пунктів 1, 2 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Характерною ознакою публічно-правових спорів є сфера їх виникнення - публічно-правові відносини, тобто передбачені нормами публічного права суспільні відносини, що виражаються у взаємних правах та обов`язках їх учасників у різних сферах діяльності суспільства, зокрема пов`язаних з реалізацією публічної влади.
Публічно-правовим вважається також спір, який виник з позовних вимог, що ґрунтуються на нормах публічного права, де держава в особі відповідних органів виступає щодо громадянина не як рівноправна сторона у правовідносинах, а як носій суверенної влади, який може вказувати або забороняти особі певну поведінку, надавати дозвіл на передбачену законом діяльність тощо.
Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини першої статті 4 КАС України ).
З матеріалів справи вбачається, що в межах цивільного судочинства суд не може досліджувати та встановлювати правомірність вчинення реєстраційних дій щодо зміни місця знаходження ТОВ Інсталл Солюшн (ідентифікаційний номер 42834665) на адресу: 56500 Миколаївська обл., м.Вознесенськ, вул. Київська, 241, оф.13, оскільки така можливість передбачена лише в адміністративному судочинстві в силу вимог статті 19 КАС України , якою охоплюється вирішення спорів фізичних осіб із суб`єктами владних повноважень щодо оскарження їх дій.
Керуючись ст. 186 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження до ТОВ Інсталл Солюшн , Вознесенської міської ради про усунення перешкод у здійсненні права користування належним на праві власності нерухомим майном шляхом відновлення становища, яке існувало до порушення і скасування реєстраційної дії щодо зміни місця знаходження юридичної особи, зобов`язання державного реєстратора внести зміни до Єдиного державного реєстру про скасування реєстраційної дії.
Ухвала може бути оскаржена в Миколаївський в апеляційний суд через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду.
Суддя: О.Є. Старжинська
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 18.12.2019 |
Номер документу | 86368300 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Старжинська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні