Справа № 487/7154/19
Провадження № 1-кс/487/9110/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.12.2019 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Заводського ВП ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_4 за погодженням з прокурором ОСОБА_5 звернувся до суду з клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що Заводським ВП ГУ НП в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12019150030003703 від 20.09.2019 за ч. 3 ст. 190 КК України за фактом шахрайських дій з боку працівників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ". В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що до вчинення вказаного злочину причетні невстановлені особи, які користуються абонентськими номерами зазначеного оператора зв`язку. Оскільки інформація, якою володіє оператор зв`язку можу вказати на осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а тому може бути використана як доказ, слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
В судовому засіданні слідчий доводи клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Відповідно до ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться документи.
Дослідивши клопотання та додані документи, слідчий суддя дійшов до наступного.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до положень п.2 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці відносяться відомості, які містяться в речах і документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю, порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5 та 6 ст.163 КПК України.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Судом встановлено, що в провадженні Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження №12019150030003703 від 20.09.2019 за ч. 3 ст. 190 КК України за фактом шахрайських дій з боку працівників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".
В ході досудового розслідування встановлено, що 16.09.2019 ПП « ОСОБА_6 » в особі директора ОСОБА_7 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі директора ОСОБА_8 уклали договори поставки мінеральних добрив №ФДУ-00454 та №ФДУ-004541 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі директора ОСОБА_9 , а саме купівлі амофосна в кількості 25 тонн на загальну суму 367 500 гривень та нітроамофоску в кількості 25 тонн на загальну суму 308 700 гривень.
Перед укладанням вказаного товару директор ПП « ОСОБА_6 » ОСОБА_7 та головний бухгалтер ОСОБА_10 через мережу Інтернет за запитами в Єдиному державному реєстру судових рішень перевірили ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановили відсутність судових спорів, заборгованостей та порушень закону за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а тому вирішили укласти договір з зазначеним товариством. З представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме з менеджером ОСОБА_11 , спілкувалася спочатку дружина ОСОБА_7 - ОСОБА_12 та головний бухгалтер ОСОБА_10 .
Після повної оплати товару на рахунок № НОМЕР_1 , відкритого в Печерській філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » м. Київ, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » товар не було продано, у зв`язку з тим, що при перевірці адресів завантаження даного товару не було та не існувало вказаного товариства.
На електрону пошту ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » менеджер вказаного товариства надіслав ряд документів, які підтверджували існування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ряд запропонованого товару, який продає дане товариства.
Після чого, 16.09.2019 також через електрону пошту було укладено письмовий договір поставки мінеральних добрив №ФДУ-00454 та № ФДУ-004541.
За умовами договорів визначено терміни оплати та поставки товару, зокрема, ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » має здійснити попередню оплату 100% вартості товару, термін поставки - 18.09.2019, який потрібно забирати з адрес: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
В подальшому на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який зазначений у договорах поставки, на рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в Печерській філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » м. Київ, було перераховано грошові кошти.
18.09.2019 для завантаження товару о 08.00 год. водій ОСОБА_13 зателефонувавши до ОСОБА_12 повідомив, що не бачить ніякого підприємства за вище вказаною адресою. Зателефонувавши менеджеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_14 на номер НОМЕР_2 , та НОМЕР_3 , останній попросив зачекати до 14.00 год. через проведення на підприємстві якоїсь перевірки. Дочекавшись вказаного часу, ОСОБА_12 телефонувала до ОСОБА_15 на два номери НОМЕР_2 та НОМЕР_3 , який не відповідав, та до теперішнього часу не відповідає.
Досудовим розслідуванням також встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 знаходяться житлові будинки та ніякого приміщення для вантажу не має. При перевірці місцезнаходження ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_3 , підприємство відсутнє та за вказаною адресою знаходиться ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Таким чином, умисними протиправними діями працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » спричинено матеріальну шкоду ПП « ОСОБА_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 676 200,00 грн.
Досудовим розслідуванням також встановлено, що до вчинення кримінального правопорушення можуть бути причетні на даний час невстановлені особи, які користуються абонентськими номерами оператора мобільного зв`язку ПрАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ": НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 .
Оскільки інформація, якою володіє ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » містить відомості за період з 01.01.2019 року про вхідні та вихідні дзвінки, SMS-повідомлення, поповнення рахунку та виведення/користування коштів по вищезазначеним абонентським номерам, які мають суттєве значення та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до таких відомостей. Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, прокурором доведено наявність підстав, передбачених ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, отримати необхідні документи іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області: ОСОБА_16 , ОСОБА_4 , оперуповноваженим Заводського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області: ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні оператора телекомунікації ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), що містять відомості про вихідні, вхідні з`єднання, SMS-повідомлення поповнення рахунку та виведення/використання коштів за період часу з 01.01.2019 до 10.12.2019 по абонентським номерам: НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , в тому числі місцезнаходження учасників з`єднань, типу, дати, часу, тривалості цих дзвінків, в тому числі нульової тривалості, номерів учасників з`єднань, унікальних ідентифікаторів SIM-карток (ISIM), IMEI мобільних терміналів, азіатів ретрансляційних антен, адреси розташування базових станцій, інформацію щодо джерел, сум та дат рахунку за вказаними номерами.
Ухвала дійсна до 10.01.2020 року (включно).
Роз`яснити положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86405089 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Карташева Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні