ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"18" грудня 2019 р. Справа № 924/1256/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Грамчука І.В., розглянувши матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна", м. Київ
до товариства з обмеженою відповідальністю "Хімія Трейд" Хмельницька область, м.Шепетівка
про стягнення 1565282,15 грн., з яких 1444006,40 грн. заборгованості, 100376,38 грн. неустойки, 11508,05 грн. інфляційних нарахувань, 9391,32 грн. 3% річних
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 05.12.2019р. відкрито провадження у справі за позовною заявою товариства з
обмеженою відповідальністю "Санагро Україна", м. Київ до товариства з обмеженою відповідальністю
"Хімія Трейд" Хмельницька область, м.Шепетівка про стягнення 1565282,15 грн., з яких 1444006,40 грн.
заборгованості, 100376,38 грн. неустойки, 11508,05 грн. інфляційних нарахувань, 9391,32 грн. 3%
річних, для її розгляду в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на
11:00 год. "26" грудня 2019 р..
Водночас, 17.12.2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна" надіслано до суду заяву про забезпечення позову датовану 11.12.2019р., в якій просить вжити заходів по забезпеченню позову товариства з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна", м. Київ до товариства з обмеженою відповідальністю "Хімія Трейд" Хмельницька область, м.Шепетівка про стягнення 1565282,15 грн., з яких 1444006,40 грн. заборгованості, 100376,38 грн. неустойки, 11508,05 грн. інфляційних нарахувань, 9391,32 грн. 3% річних шляхом накладення арешту на грошові кошти та/або майно в межах ціни позову, що належить ТОВ "Хімія Трейд" (код 42947990), а саме в розмірі 1565282,15 грн.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 17.12.2019 року вказану заяву передано для розгляду судді Грамчуку І.В.
В обґрунтування поданої заяви товариство з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна" зазначає, що, відповідно до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (надалі - реєстр) Відповідачем було зареєстровано 65 видів діяльності, що може свідчити про відсутність реального результату виконання господарських операцій.
Звертає увагу на те, що розмір статутного капіталу Відповідача становить 1000,00 грн., а у статті 96 Цивільного Кодексу України зазначено, що юридична особа відповідає за своїми зобов`язаннями усім належним їй майном.
Строк діяльності ТОВ Хімія трейд складає лише 8 місяців.
Крім того, відповідач не отримує поштову кореспонденцію за юридичною адресою, за якою він зареєстрований з причини закінчення встановленого строку зберігання (додаток до цієї заяви № 3), іншої адреси для листування останній не надавав.
Інформація стосовно наявності у Відповідача права власності на рухоме та нерухоме майно, інших речових прав, іпотеки - відсутня.
Звертає увагу на те, що в провадженні Господарського суду Хмельницької області знаходиться справа № 924/1255/19 за позовом ТОВ Агророзквіт до ТОВ Хімія трейд про невиконання умов договору поставки та стягнення заборгованості в розмірі 3 790 507,71 грн.
Статтею 124 Конституції України визначено принцип обов`язковості судових рішень, який з огляду на положення статей 14, 153 ЦПК України поширюється також на ухвалу суду про забезпечення позову.
11.07.2018 року Верховний суд, розглядаючи справу № 509/5216/13-ц, зазначив, що забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Порядок забезпечення позову врегульовано положеннями глави 10 розділу І ГПК України.
Відповідно до частини 1 статті 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Положеннями ст. 136 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч. 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Суд зазначає, що заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як гарантія реального виконання рішення суду.
Важливою обставиною під час вжиття заходів забезпечення позову є пов`язаність відповідних дій відповідача та шкідливих результатів від їх вчинення з відповідним предметом позову та правами, з метою захисту яких такий позов подано.
Поряд з цим, за приписами ч. 3 ст. 13, ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Відповідно до ч. 4 ст. 137 ГПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.
Крім того, особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтвердження доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.
Заявник у поданій заяві про забезпечення позову просить, зокрема, вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти та/або майно відповідача (п. 1 ч. 1 ст. 137 ГПК України).
Слід зазначити, що умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Проте, матеріали справи не містять доказів на підтвердження наявності наведених обставин.
В той же час обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання, якщо така діяльність, у свою чергу, не призводитиме до погіршення стану належного відповідачеві майна чи зниження його вартості. При цьому, заявником не надано доказів, які б підтвердили, що накладення арешту на майно та грошові кошти товариства з обмеженою відповідальністю "Хімія Трейд" не вплинуть на виробничу діяльність вказаної юридичної особи.
Крім того, позивачем у поданій заяві жодним чином не обґрунтовано, як невжиття зазначених ним заходів забезпечення позову ускладнить виконання судового рішення, ухваленого за наслідками спору про стягнення заборгованості по договору.
На підтвердження підставності застосування заходів забезпечення позову товариством з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна" надано лише інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, однак зазначені докази не беруться судом до уваги, оскільки не є беззаперечним доказом того, що майно (в тому числі грошові суми, тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на час виконання рішення.
Таким чином, документи, подані заявником, не містять доказів на підтвердження інших причин, у зв`язку з якими, необхідно забезпечувати позов та будь-яких належних доказів того, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду або свідчити про ефективний захист порушеного права.
Згідно зі статтями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Відповідно до ч. 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, оцінивши доводи заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості, співмірності та адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, забезпечення збалансованості інтересів учасників судового процесу, суд дійшов висновку про відмову у забезпеченні позову.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 77, 136, 137, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Санагро Україна" про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти та/або майно в межах ціни позову, що належить ТОВ "Хімія Трейд" (код 42947990), а саме в розмірі 1565282,15 грн. відмовити.
Ухвала набирає законної сили 18.12.2019 р.
Ухвала може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України, з урахуванням п. 17.5 розділу XI Перехідні положення ГПК України.
Суддя І.В. Грамчук
Віддрук. 4 прим.: 1 - до справи, 2, 3 - позивачу (юридична адреса: 03150, м.Київ, вул.Червоноармійська, буд.72; поштова адреса:представнику позивача: адвокату Колесникову Д.В. 01133, м.Київ, вул.Є.Коновальця, буд.44-Б, 1 під`їзд, 3 поверх), 4- відповідачу (30400, Хмельницька область, м.Шепетівка, провул. Подільський,20). Всім рек. з пов. про вруч.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86430832 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Грамчук І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні