Шаргородський районний суд
Вінницької області
У Х В А Л А
19 грудня 2019 року
справа № 152/1533/19
провадження №2/152/577/19
Суддя Соколовська Т.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статті 177 ЦПК України.
За приписами ч. 4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями ч. 1 та підпункту 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" передбачено, що з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць становить 1921 гривня.
Як вбачається із позовної заяви, позовна заява містить вимогу немайнового характеру по якій сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн та заяву окремого провадження ставка судового збору по якій становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 384,20 грн.
Разом з тим, до заяви не долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 384,20 грн або документів, які б підтверджували підстави для звільнення від сплати судового збору.
Крім того, згідно зі ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
У позовній заяві ОСОБА_1 відсутні відомості про наявність чи відсутність третіх осіб (заінтересованих) осіб.
Треті (заінтересовані) особи приймають участь у справах позовного і окремого провадження з метою захисту своїх інтересів або інтересів Держави; заінтересованими особами у справах про встановлення юридичного факту для здійснення прав щодо спадкування в залежності від мети встановлення цього факту можуть бути: інші особи, що мають право, у даному випадку, на обов`язкову долю у спадщині.
При визначенні кола третіх (заінтересованих) осіб у встановленні факту слід враховувати їх юридичний інтерес, а саме:
- тоді, коли факти, що підлягають встановленню, можуть вплинути на їх права та обов`язки;
- якщо це організації та установи, в яких заявник буде реалізовувати рішення про встановлення факту.
Тобто, виходячи з обґрунтування заяви, третіми (зацікавленими) особами у розгляді справи можуть бути можливі спадкоємці, які претендують на обов`язкову долю у спадщині.
Таким чином, позивачу необхідно вказати в позовній заяві третіх осіб, при їх наявності, а також передбачені п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України відомості про них: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Вказані відомості необхідні для належного повідомлення третіх осіб.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" заявник повинен подати до суду довідку про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, в разі, якщо докази не зазначені в заяві, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
У доданих до позовної заяви додатках не містяться посилання на докази про те, що позивач звертався до органу, що посвідчив заповіт для внесення виправлень у правовстановлюючий документ (заповіт), не зазначив доказів, що відповідний орган не має можливості внести необхідні виправлення.
Згідно із ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 260 ЦПК України, суд -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Голинчинецької сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та встановлення факту належності правовстановлюючого документу - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправлення недоліків позовної заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня отримання ним даної ухвали і роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала складена і підписана суддею 19.12.2019.
Суддя: Т.О. Соколовська
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86439516 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Соколовська Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні