Ухвала
від 21.12.2019 по справі 460/4149/19
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 грудня 2019 року м. Рівне№460/4149/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нор У.М., після одержання позовної заяви

Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

до Фермерського господарства "Обрій" Мельника Петра Петровича

про стягнення заборгованості по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій,-

В С Т А Н О В И В:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області з позовом до Фермерського господарства "Обрій" Мельника Петра Петровича про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини другої Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.2019 по 31.10.2019 в сумі 3489,72 грн.

Відповідно до пункту третього частини першої статті 171 КАС України перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, суддею з`ясовано наступне.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 1 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн згідно зі статтею 7 Закону України від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік".

Розміри ставок судового збору визначені частиною другою статті 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".

Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, зокрема, суб`єктом владних повноважень, розмір судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921 грн) і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (19210 грн).

Суд зазначає, що майновими вимогами є будь-які вимоги суб`єктів права, що пов`язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами); їх вирішення має безпосередній вплив на майновий стан такого суб`єкта та пов`язане зі зміною його фінансових активів.

За змістом позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача суму витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 3489,72 грн, що носить майновий характер, адже призведе до фактичного руху коштів та зміну фінансових активів позивача.

Таким чином, за подання до суду позову із заявленими позовними вимогами позивачу слід було сплатити 1921 грн судового збору (3489,72 грн х 1,5 %, але не менше 1921 грн).

У позовній заяві пенсійний орган клопоче про звільнення від сплати судового збору з огляду на відсутність коштів, призначених для сплати судового збору зазначаючи про спрямування коштів Пенсійного фонду виключно на виплату пенсій та забороною їх використання на цілі, не передбачені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Зазначає, що предметом спору є формування джерела коштів (наповнення бюджету Пенсійного фонду України) для забезпечення здійснення права громадян на соціальний захист, в тому числі і державне пенсійне забезпечення, а обов`язок зі сплати судового збору покладено не тільки на позивача.

Розглянувши заявлене клопотання про звільнення від сплати судового збору суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Таким чином, звільнення від сплати чи відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду.

Відповідно до положень, викладених в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 № 2 Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", обмежене фінансування бюджетної установи, яка діє як суб`єкт владних повноважень, не може бути підставою для звільнення його від сплати чи відстрочення сплати судового збору.

Таким чином, неналежне державне фінансування витрат суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору, обов`язок сплати якого встановлено чинним законодавством.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 04.04.2019 у справі № 809/891/18.

Враховуючи викладене, клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Таким чином, суддею встановлено, що позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України.

Відповідно до частини першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.

Недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданням оригіналу документа до сплату судового збору у розмірі 1921 грн.

Вказану суму судового збору слід перерахувати за наступними платіжними реквізитами: рахунок UA748999980000034311206084031; одержувач УК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101; банк одержувача Казначейство України (ЕАП); код МФО банку отримувача 899998; код ЄДРПОУ отримувача 38012714; призначення платежу "*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд".

Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-

У Х В А Л И В :

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області до Фермерського господарства "Обрій" Мельника Петра Петровича про стягнення заборгованості по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Нор У.М.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.12.2019
Оприлюднено23.12.2019
Номер документу86496080
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —460/4149/19

Ухвала від 13.01.2020

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Нор У.М.

Ухвала від 21.12.2019

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Нор У.М.

Постанова від 28.11.2019

Адмінправопорушення

Яворівський районний суд Львівської області

Кондратьєва Н. А.

Постанова від 16.08.2019

Адмінправопорушення

Яворівський районний суд Львівської області

Кондратьєва Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні