Ухвала
від 17.12.2019 по справі 540/2703/19
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/2703/19

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства акціонерний банк "Укргазбанк" до Приватного виконавця виконавчого округу Херсонської області Манікіна Дмитра Сергійовича третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Аграрна промислова компанія "Дом-Агро" про визнання безділяності приватного виконавця протиправною та зобов`язання винести постанову про скасування арешту з майна боржника за виконавчим провадженням №60025744,

встановив :

Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить: визнати протиправною безділяність приватного виконавця виконавчого округу Херсонської області Манікіна Дмитра Сергійовича по виконавчому провадженні №60025744 при поверненні виконавчого напису нотаріуса (зареєстрованого в реєстрі за № 4601 від 27.08.2019 року вчиненого ОСОБА_1 , приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу) стягувачу на підставі постанови про повернення виконавчого документа стягувачу від 14.11.2019 року, а саме не зняття арешту з нерухомого майна Товариства з обмеженою відповідальністю АГРАРНА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ ДОМ- АГРО (код ЄДРПОУ 38798600);

- комплекс нежитлових будівель виробничого призначення, загальною площею 11103,3 кв.м., реєстраційний номер 56415065104, місцезнаходження: Херсонська область, м. Каховка, вул. Соборності (Леніна), буд. 124-б;

- земельна ділянка площею 6,8178 га для обслуговування комплексу нежитлових будівель, кадастровий номер 6510400000:06:003:0055, місцезнаходження: Херсонська область, м. Каховка, вул. Соборності (Леніна), буд. 124-б.

- зобов`язати приватного виконавця виконавчого округу Херсонської області Манікіна Дмитра Сергійовича винести постанову про скасування арешту з майна боржника за виконавчим провадженням № 60025744.

Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ст.2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З наведеного вище вбачається, що звернення до суду є способом захисту порушених суб`єктивних прав.

Зі змісту позовних вимог встановлено, що позивачі просять захистити порушені права шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача та шляхом зобов`язання його вчинити певні дії.

Таким чином, Публічним акціонерним товариством акціонерний банк "Укргазбанк" заявлено позовну вимогу немайнового характеру.

Стосовно заявлених позовних вимог та вимог процесуального законодавства при зверненні до суду слід звернути увагу на наступне.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно положень ч.ч.1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".

Так, згідно ст.4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Цією ж нормою встановлено, що за подання до адміністративного суду суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем позову немайнового характеру судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.

Таким чином, враховуючи, що позивачем подано позов з однією вимогою немайнового характеру - судовий збір становить 1921,00 грн.

Дослідивши адміністративний позов та додані до нього документи судом встановлено, що позивачем не подано доказів сплати судового збору.

Отже, на даний час сума судового збору, що підлягає сплаті становить 1921,00 грн.

Також, приписами п.2 ч.5 ст.160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Також, ч.6 зазначеної статті передбачено - якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.

Як вбачається з позовної заяви, вона підписана представником позивача - адвокатом Ніценко О.С., проте в ній не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України представника що є порушенням вимог ч. 6 ст. 160 КАС України.

Згідно п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення зазначеної норми, в позовній заяві відсутнє власне письмове підтвердження позивачів про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Враховуючи викладені обставини вбачаються підстави для залишення позовної заяви без руху для надання можливості позивачу звернутися до суду з заявою про усунення наступних недоліків:

- подання до суду доказів сплати судового збору у сумі 1921,00 грн.;

- для подання до суду належним чином оформленої позовної заяви із письмовим підтвердженням позивача про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

- для подання до суду належним чином оформленої позовної заяви із зазначенням в ній реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивачів за його наявності або номера і серії паспорту для фізичних осіб - громадян України.

Тому така заява відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.

Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,

ухвалив :

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/2703/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Ковбій О.В.

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2019
Оприлюднено22.12.2019
Номер документу86496568
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —540/2703/19

Ухвала від 31.01.2020

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

Ухвала від 17.12.2019

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні