ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі в порядку загального позовного провадження
20 грудня 2019 року Справа № 923/1058/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали позовної заяви
за позовом: Херсонського обласного добровільного союзу підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс", м. Херсон, код ЄДРПОУ 03063722,
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Багатогалузеве підприємство "Техагросервіс", м. Херсон, код ЄДРПОУ 34660168,
до відповідача-2: Приватного підприємства "Торг-Холдінг", с. Дар`ївка Білозерського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 25136120,
до відповідача-3: Товариства з обмеженою відповідальністю "MARINE TRADE LTD", м. Херсон, код ЄДРПОУ 23130873,
до відповідача-4: Житлово-будівельного кооперативу № 142, м. Херсон, код ЄДРПОУ 22761828,
до відповідача-5: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКОНТСЕРВІС", м. Херсон, код ЄДРПОУ 35961367
про визнання незаконним протоколу та виключення запису.
в с т а н о в и в :
04 грудня 2019 року Херсонський обласний добровільний союз підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс" звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою у якій просить:
- визнати незаконним протокол № 5 П`ятої конференції установників Херсонського обласного добровільного союзу підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс" від 29.10.2018 року;
- виключити запис з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо ліквідації Громадської організації "Херсонський обласний добровільний союз підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс".
Ухвалою від 09 грудня 2019 року суд залишив без руху позовну заяву позивача та надав останньому час для усунення виявлених недоліків.
18 грудня 2019 року до суду від Херсонського обласного добровільного союзу підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, відповідно до якої позивачем надано докази підтвердження повноважень адвоката, нову редакцію позовної заяви та докази направлення відповідачам позовної заяви.
При досліджені наданих позивачем документів, судом встановлено, що позовна заява б/н від 16.12.2019 надана позивачем разом з заявою про усунення недоліків позовної заяви не підписана власноруч особою, що звернулась з даною позовною заявою.
Суд також звертає увагу позивача, що останнім додано до заяви нову редакцію позовної заяви зі зміненими позовними вимогами, однак заяви про зміну предмета позову або про прийняття до розгляду судом нової редакції позовної заяви позивачем не надано.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Виходячи з вищевказаної норми закону, позовна заява має містити підпис позивача або його представника при цьому, позовна заява має бути підписана власноручно, відтворення підпису за допомогою факсиміле або інших технічних засобів не допускається.
Підпис - це графічне накреслення, що позначає виконавця підпису та наноситься ним з метою посвідчення. Як почерковий об`єкт підпис має характерні риси. Зокрема, це посвідчувальний знак обов`язково певної особи; виконується нею власноруч у вигляді графічного креслення; наноситься на документ з метою посвідчення різних фактів та подій.
Позовна заява повинна містити підпис особи, яка відповідно до установчих документів правомочна діяти в інтересах юридичної особи або підпис особи, яка відповідно до вимог закону наділена правом підписання відповідних документів. А з урахуванням ч. 8 ст. 6 ГПК України позовна заява може містити електронний цифровий підпис прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Натомість, подана до суду позовна заява, яка датована 16.12.2019 не містить власноручного підпису чи електронного цифрового підпису особи, що звернулась з даною позовною заявою.
За таких обставин, суд залишає без розгляду подану позивачем разом з заявою про усунення недоліків позовної заяви, позовну заяву датовану 16.12.2019.
За приписами частини 1 статті 12 ГК України господарське судочинство здійснюється у порядку наказного та позовного провадження, яке (тобто позовне) може бути загальним або спрощеним.
Відповідно до ч.ч.3-5 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд враховує вимоги, визначені ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, а саме: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи предмет позову у даній справі, обсяг та характер доказів у справі, з метою забезпечення дотримання прав та законних інтересів всіх учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що справа № 923/1058/19 підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.
Судом встановлено, що вказана позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 165, 166, 167, 176, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Прийняти позовну заяву Херсонський обласний добровільний союз підприємств (об`єднань) та організацій побутового обслуговування населення "Херсонсоюзсервіс" до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи 923/1058/19 здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 15 січня 2020 року о 14:30 год. за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань №207.
4. Викликати у судове засідання представників сторін. У разі направлення учасниками справи (за власним бажанням) у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі, відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують їх повноваження.
5. Запропонувати відповідачам надіслати (надати) до суду: відзив на позовну заяву (одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду), належним чином завірені копії статутних та реєстраційних документів - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
6. Запропонувати позивачу надіслати (надати) до суду: відповідь на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву.
7. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
8. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає чинності з моменту її прийняття та оскарженню поза межами судового рішення, прийнятого за результатами розгляду справи, не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі Судова влада України за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 20.12.2019р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86503188 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні