Справа № 127/34064/19
Провадження № 2-о/127/823/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2019 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заявник звернувся до суду з заявою, яка не відповідає вимогам ст.ст.175, 177, 318 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України), а тому підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
1) Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (ч.4 ст.294 ЦПК України).
Згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Разом з тим, суд вважає, що до участі у справі заявником не залучена в якості заінтересованої особи Жмеринська районна державна нотаріальна контора Вінницької області, оскільки заявником ставиться питання про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого державним нотаріусом Жмеринської районної державної нотаріальної контори Вінницької області Суською С.В.
Відносно вказаної заінтересованої особи слід зазначити усю необхідну інформацію, передбачену п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, а також надати для останньої примірник заяви з доданими документами, що відповідатиме положенням ч.1 ст.177 ЦПК України.
2) Згідно п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, згідно аналізу Верховного Суду України Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення від 01.01.2012 року для порушення в судах справ про встановлення належності правовстановлюючих документів необхідно подавати заяву з доказами того, що цей документ належить заявнику і що організація, яка його видала, не може внести до нього відповідні виправлення. У цих справах суд встановлює належність особі правовстановлюючих документів, а не тотожність прізвища, імені, по батькові, неоднаково названих у різних документах, неприсвоєння чи залишення одного з них.
Натомість, заявником до заяви не приєднано довідки про неможливість внесення виправлень державним нотаріусом Жмеринської районної державної нотаріальної контори Вінницької області Суською С.В. до вказаного вище правовстановлюючого документу.
3) Згідно п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, заявником не зазначено, чи існують докази, які не можуть бути подані разом із заявою; не зазначено щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
4) Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні станом на 01.01.2019 року становить 1 921 грн.
Згідно ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної частини, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайного характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайного характеру.
Згідно п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.
Заявник звернувся до суду із двома вимогами - про встановлення факту належності свідоцтва про право на спадщину за заповітом та державного акту на право власності на земельну ділянку.
Разом з тим, заявником лише сплачено судовий збір за одну вимогу. А тому, заявнику слід доплатити судовий збір у розмірі 384,20 грн. та надати суду оригінал платіжного документу.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч.2 ст.185 ЦПК України).
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, дану заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.95, 175, 177, 185, 260, 261, 294 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Матеріали заяви ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, - залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків до 31 грудня 2019 року, але не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання вказаних недоліків, дана заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2019 |
Оприлюднено | 23.12.2019 |
Номер документу | 86514130 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Луценко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні