У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 634/929/19
Провадження № 2/634/416/19
"24" грудня 2019 р.
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області Єрьоміна О.В., при секретарі - Лісняк С.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Сахновщина Харківської області клопотання ДП Агрофірма Вікторія про розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ДП Агрофірма Вікторія про стягнення недоплаченої орендної плати та розірвання договору оренди земельної ділянки у порядку загального позовного провадження,-
в с т а н о в и в:
У провадженні Сахновщинського районного суду Харківської області перебувають матеріали вищевказаної цивільної справи.
Ухвалою суду від 19.08.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
11.09.2019 р. від відповідача надійшло клопотання про зміну порядку судового розгляду справи та встановлення судового розгляду справи у загальному позовному провадженні. В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначив, що з урахуванням категорії та складності справи, що об`єднує декілька вимог майнового та немайнового характеру, предмет спору стосується безперешкодного здійснення господарської діяльності підприємства, від успішності якої залежить благополуччя та рівень життя всіх працівників, а тому справу необхідно розглядати у порядку загального позовного провадження.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку, що клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи:
1) малозначні справи;
2) що виникають з трудових відносин;
3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 4 ст. 274 ЦПК України чітко визначено категорії справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного характеру.
Згідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Звертаючись з клопотанням в порядку ч. 4 ст. 277 ЦПК України, відповідач посилається на п. 2 цієї статті - значення справи для сторін та п.4 - категорію та складність справи, що на думку відповідача не дає суду підстав для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Дана справа не є справою, що зазначена в ч. 4 ст. 274 ЦПК України , відтак, може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.
Так, враховуючи всі підстави, визначені ч. 3 ст. 274 ЦПК України суд вважає за можливим розглянути справу у спрощеному позовному провадженні з викликом сторін, оскільки це впливає на оперативність розгляду справи, а обсяг та характер доказів у справі дозволяє вирішити справу в порядку спрощеного провадження.
Як передбачено ч. 1 ст. 279 ЦПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Ухвалою суду від 19.08.2019 р. сторонам роз`яснено право на подання заяв по суті справи, з посиланням та наданням відповідних доказів.
Враховуючи те, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження судом враховано вимоги ч. 3 ст. 274 ЦПК України , суд приходить до висновку про відсутність обґрунтованих підстав для переходу до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, а тому клопотання представника відповідача слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 274, 277 ЦПК України,
у х в а л и в:
Клопотання ДП Агрофірма Вікторія про розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ДП Агрофірма Вікторія про стягнення недоплаченої орендної плати та розірвання договору оренди земельної ділянки у порядку загального позовного провадження - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 26.12.2019 року.
Суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2019 |
Оприлюднено | 27.12.2019 |
Номер документу | 86637935 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Єрьоміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні