ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 583/3560/19

1-кс/583/2234/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" грудня 2019 р. слідчий суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Сидоренко Р.В., з участю секретаря с/з Шаміладзе В.В., слідчої Стрюкової Т.В. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Охтирка клопотання слідчого СВ Охтирського ВП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції Стрюкової Т.В. , погоджене з прокурором Охтирської місцевої прокуратури Заяц Д.Є., про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42019201120000086 від 24.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

26.12.2019 р. до суду надійшло клопотання слідчого СВ Охтирського ВП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції Стрюкової Т.В. , погоджене з прокурором Охтирської місцевої прокуратури Заяц Д.Є., про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019201120000086 від 24.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, з правом вилучення документів, що перебувають у володінні Служби автомобільних доріг в Сумській області (ЄДРПОУ 24014538) за адресою: вул. Роменська, 79/2, м. Суми, Сумська область, Україна.

В судовому засіданні слідчий Стрюкова Т.В. , підтримала клопотання, прохала його задовольнити.

Прокурор Охтирської місцевої прокуратури в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій просить клопотання розглянути без його участі та задовольнити його.

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за необхідне розглянути дане клопотання без виклику представника Служби автомобільних доріг в Сумській області, у володінні якої знаходиться інформація, оскільки існує реальна загроза її знищення або зміни.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні Охтирського ВП (м. Охтирка) ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження №42019201120000086 від 24.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що 24.07.2019 до Охтирської місцевої прокуратури надійшли матеріали ЄО УЗЕ в Сумській області ДЗЕ НП України № 74 від 24.07.2019 та рапорт о/у УЗЕ в Сумській області з повідомленням про те, що посадові особи Служби автомобільних доріг в Сумській області під час проведення протягом 2018 року "Поточного ремонту автомобільної дороги місцевого значення О-191107 Чупахівка - Перелуг - Комиші " вносили недостовірні відомості до актів виконаних робіт форми КБ-2, внаслідок чого здійснили підроблення офіційних документів.

Так, встановлено, що між Службою автомобільних доріг України в Сумській області (ЄДРПОУ 24014538538) та ДП Сумський облавтодор ВАТ ДАК Автомобільні дороги України (ЄДРПОУ 31931024) укладено договір про виконання ремонтних робіт в межах її експлуатаційного утримання на об`єкті Автомобільна дорога О191107 Чупахівка - Перелуг - Комиші .

Проте, в ході огляду ділянок дорожнього покриття автомобільної дороги О-191107 Чупахівка - Перелуг - Комиші, де виконані відповідні ремонтні роботи - виникли сумніви, щодо фактичних об`ємів проведених робіт, їх якості та відповідності використаного будівельного матеріалу.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для проведення досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, що стосуються виконання в ремонтних робіт в межах її експлуатаційного утримання на об`єкті Автомобільна дорога О191107 Чупахівка - Перелуг - Комиші за 2018 рік, саме документів перелік додається, що перебуває у володінні Служби автомобільних доріг в Сумській області (ЄДРПОУ 24014538) за адресою: вул. Роменська, 79/2, м. Суми, Сумська область, Україна.

Інформація яка міститься в документах, які перебувають у власності Служби автомобільних доріг в Сумській області, самостійно та в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення.

Оригінали зазначених документів необхідні в матеріалах кримінального провадження для подальшого проведення слідчих дій з їх використанням (шляхом демонстрації під час допитів, проведення експертних досліджень та інше).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначеним у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання уповноваженої особи, що надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя вважає, що уповноваженою особою доведено, що документи, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зберігаються в Службі автомобільних доріг в Сумській області (ЄДРПОУ 24014538) за адресою: вул. Роменська, 79/2, м. Суми, Сумська область, Україна, отримання можливості тимчасового вилучення цієї документації необхідне для повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння та встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення.

За таких обставин, слідчій суддя дійшов висновку, що клопотання уповноваженої особи обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 159-164, 166, 395 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Охтирського ВП ГУНП в Сумській області лейтенанта поліції Стрюкової Т.В. , погоджене з прокурором Охтирської місцевої прокуратури Заяц Д.Є., про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019201120000086 від 24.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України задовольнити.

Надати групі слідчих у кримінальному провадженні №42019201120000086 від 24.07.2019 , а саме: Стрюковій Т.В., Стась С.М., Рильцевій О.А., Загребельному Я.І., Різник С.В., Ставицькому Є. О., Гаранжі І.В., Дараган Є.Ю., Коритник А.В., Сологуб Л.В., Лимар І.В., Хорошулі М.В., Брюхову С.М., Притакі П.А., або за дорученням слідчого оперативним підрозділам дозвіл на здійснення тимчасового доступу до речей та документів, що стосуються виконання ремонтних робіт в межах її експлуатаційного утримання на об`єкті Автомобільна дорога О191107 Чупахівка - Перелуг - Комиші за 2018 рік, а саме:

-договорів укладених між Службою автомобільних доріг України в Сумській області та підрядними організаціями;

-додаткових угод до договорів укладених між Службою автомобільних доріг України в Сумській області та підрядними організаціями ;

- акти виконаних робіт КБ-2, КБ-3;

-проектної документації, що стосується виконання робіт ;

-локальні кошториси, відомості ресурсів, довідки договірних цін;

-журнали обліку виконаних робіт;

-платіжні доручення щодо виплати за виконану роботу за договорами;

-бухгалтерські та інші документи, які підтверджують плату та перерахування коштів на користь підрядника;

-договір на здійснення технічного нагляду;

-журнали проведення (здійснення) технічного нагляду;

-договір на здійснення авторського нагляду за об`єктом будівництва;

-журнали проведення (здійснення) авторського нагляду;

-виконавча документація (загальні журнали робіт, журнали вхідного контролю якості матеріалів, конструкцій та виробів, актів на приховані роботи);

-листування з організаціями підрядників, субпідрядників з питань ведення ремонтних робіт на об`єкті;

-дефектні акти по об`єкту;

-накази, розпорядження, контракти щодо призначення, увільнення відповідальних службових/посадових осіб за проведенням робіт по обєкту та їх посадові інструкції;

-тендерна документація,

-положення про Службу,

що перебуває у володінні Служби автомобільних доріг в Сумській області (ЄДРПОУ 24014538) за адресою: вул. Роменська, 79/2, м. Суми, Сумська область, Україна.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ст. 166 ч. 1 КПК України роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукування і вилучення зазначених в ухвалі документів.

Ухвала, оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Охтирського

міськрайонного суду: Р.В.Сидоренко

Дата ухвалення рішення 26.12.2019
Зареєстровано 27.12.2019
Оприлюднено 28.12.2019

Судовий реєстр по справі 583/3560/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.12.2019 Охтирський міськрайонний суд Сумської області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Охтирський міськрайонний суд Сумської області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Охтирський міськрайонний суд Сумської області Кримінальне
Ухвала від 10.09.2019 Охтирський міськрайонний суд Сумської області Кримінальне
Ухвала від 28.08.2019 Охтирський міськрайонний суд Сумської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону