ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.12.19 Справа № 923/887/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ярошенко В.П. за участю секретаря судового засідання Борхаленко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Акціонерного товариства "Херсонобленерго", м. Херсон
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю "Генрі Груп", м. Нова Каховка Херсонської області
про визнання договору укладеним
представники сторін не з`явились
Акціонерне товариство "Херсонобленерго" звернулось до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до Товариство з обмеженою відповідальністю "Генрі Груп" про визнання Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 від 01.01.2019 укладеним.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.10.2019, справу розподілено судді Ярошенко В. П.
Ухвалою суду від 18.10.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі на 12.11.2019 року.
11.11.2019 за вх. № 10527/19 надійшов відзив на позовну заяву з доказами направлення позивачу по справі.
Ухвалою суду від 12.11.2019 оголошено перерву у підготовчому засіданні на 05.12.2019 року.
20.11.2019 за вх. № 10900/19 до суду надійшли реєстраційні документи від відповідача.
28.11.2019 за вх. № 11206/19 позивач подав до суду відповідь на відзив.
Ухвалою суду від 05.12.2019 підготовче провадження у справі закрито, призначено розгляд справи по суті у судовому засіданні на 17.12.2019.
В судовому засіданні 17.12.2019 оголошено перерву до 20.12.2019.
В судовому засіданні 20.12.2019 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
З`ясувавши обставини справи, оцінивши в сукупності надані докази, суд
встановив:
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, засади організації та експлуатації енергосистем. Таким є Закон України "Про ринок електричної енергії" від 13 квітня 2017 року N 2019-VIII (набрав чинності 11.06.2017р.), яким визначено правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, врегульовані відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018р. у відповідність до законів України "Про ринок електричної енергії" (далі по тексту рішення - Постанова 312) та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", серед іншого, затверджено Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі по тексту рішення - ПРРЕЕ, Правила), які згідно її 13 пункту набрали чинності з 11.06.2018р.
В той же час, п.12 Постанови 312 визнано такою, що втратила чинність постанова Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996р. №28 "Про затвердження правил користування електричною енергією" (зі змінами) (далі по тексту рішення - ПКЕЕ).
Згідно п.2 Постанови 312 укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється до 01 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.
Відповідно до приписів п.4 Постанови 312 Оператори систем розподілу (далі - ОСР) укладають договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310 (далі - КСР), та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР шляхом безпосереднього вручення персоналом ОСР або з рахунком, або поштовим відправленням надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії. Непобутовим споживачам, приєднаним до мереж ОСР/ОСП, разом із заявою-приєднанням до договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії надаються паспорти точок розподілу (передачі), оформлені відповідно до Правил.
З дати набрання чинності договором споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії ОСР (ОСП) надає послуги комерційного обліку споживачам, точки комерційного обліку яких улаштовані на території його ліцензованої діяльності, відповідно до Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі - ККО), затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311 (абз.2 п. 5 Постанови 312).
Матеріали справи підтверджують, що на виконання п.4 Постанови 312 Відповідач Заявою-приєднанням від 19.11.2018р. приєднався з 01.01.2019р. до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах Договору про постачання електричної енергії за особовим рахунком №3079 (далі - Договір №3079), який було укладено 10 квітня 2017 року між Акціонерним товариством Херсонобленерго (далі - Позивач, АТ "Херснобленерго") та Товариством з обмеженою відповідальністю "Генрі Груп" (далі - Відповідач, Споживач, ТОВ Генрі Груп ) згідно приписів Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (далі - ПКЕЕ).
Зі змісту вказаної заяви ТОВ "Генрі Груп" стало відомо про припинення з 01.01.2019р. АТ "Херсонобленерго" діяльності постачальника електричної енергії за регульованим тарифом та здійснення з 01.01.2019р. Позивачем діяльності з розподілу електричної енергії (Оператор системи розподілу, далі - ОСР).
Пунктом 1.2.15 Правил встановлено, що укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил.
Відповідно до ч.1 ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Аналогічне закріплено в ч. 1 ст. 651 ЦК України, за змістом якої зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
В той же час, приписами ст. 652 ЦК України унормовано, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов`язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона. Зміна договору у зв`язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.
Відповідно до приписів п.2.3.1, 2.3.2 Правил на роздрібному ринку виробництво, передача, розподіл, постачання та споживання електричної енергії без розрахункових засобів комерційного обліку не допускається, крім випадків, передбачених цими Правилами та Кодексом комерційного обліку. Для вимірювання з метою комерційних розрахунків за електричну енергію мають використовуватися розрахункові засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку (далі - ККО), Закону України Про метрологію та метрологічну діяльність та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
Аналогічне закріплено в п.п. 1.1, 1.2 Розділу V ККО, згідно з яким приєднання та підключення до електричних мереж ОМ (оператор електричної мережі) електроустановок учасників ринку, а також передача та розподіл електричної енергії цими мережами та/або відпуск та отримання електричної енергії не дозволяється без улаштування ВОЕ (вузол обліку електричної енергії), створення ТКО (точка комерційного обліку) та їх реєстрації в Датахаб АКО. Усі ТКО на ринку електричної енергії, відповідне обладнання ВОЕ та АС (автоматизована система) мають відповідати вимогам, визначеним у цьому Кодексі.
Згідно п. 2.3.3 Правил електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами вимірювальної техніки для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) суміщеними з лічильником електричної енергії або окремими засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії. Підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) вимірювальної техніки, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, забороняється, за винятком випадків, передбачених цими Правилами. Розрахункові засоби вимірювальної техніки електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку, цих Правил та проектних рішень.
Вимоги до місця встановлення ВОЕ визначаються відповідно до Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ) та цього Кодексу. Місце розміщення ВОЕ має бути захищеним від доступу сторонніх осіб, тварин, птахів, комах тощо, які можуть пошкодити обладнання, віддаленим від займистих матеріалів на відстань не менше 1,5 м в усіх напрямках, безпечним і доступним для проведення технічного обслуговування, ремонту та заміни обладнання, відповідати вимогам правил безпеки та інших відповідних нормативних документів. ВОЕ необхідно встановлювати таким чином, щоб була забезпечена можливість доступу до нього для цілей повірки ЗВТ, контрольного огляду та/або технічної перевірки, а також контролю результатів вимірювання електричної енергії в такий спосіб і в таких межах, як це визначено законами України, цим Кодексом та іншими нормативними документами (пп.1.1, 1.2, 1.3 Розділу VI ККО).
За змістом п.1.1.2 ПРРЕЕ облаштування вузла обліку - здійснення комплексу організаційно-технічних заходів з організації вимірювання на об`єкті споживача з метою обліку обсягів електричної енергії та величини потужності, що використовується в певний момент та/або період часу; точка комерційного обліку - точка на комерційній межі розподілу електричної мережі або умовна точка, в якій відбувається зміна власника електричної енергії і до якої відносяться дані комерційного обліку електричної енергії, що використовуються для розрахунків на ринку електричної енергії. Наскільки це можливо, точка комерційного обліку повинна збігатися з точкою вимірювання.
Точка розподілу (передачі) електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з оператором системи. Оператор системи покриває всі витрати, пов`язані з транспортуванням електричної енергії в точку розподілу (передачі) електричної енергії, а також має право на відшкодування всіх витрат, пов`язаних із транспортуванням електричної енергії в точку розподілу (передачі) електричної енергії, за рахунок тарифу на розподіл (передачу) електричної енергії. Договір споживача з оператором системи укладається з кожним споживачем, електроустановки якого приєднані на території діяльності оператора системи. При цьому договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії розробляється оператором системи розподілу на підставі додатка 3 до цих Правил, договір споживача з оператором системи передачі укладається відповідно до типового договору, визначеного Кодексом системи передачі (1.2.4 ПРРЕЕ).
Облаштування точок комерційного обліку визначено главою 3 розділом V ККО.
Відповідно до п.3.1 глави 3 розділу V ККО на ринку електричної енергії використовуються фізичні та віртуальні ТКО. Фізичні ТКО створюються та безпосередньо пов`язані з улаштованими в електричних мережах точками вимірювання та відповідними ВОЕ. Віртуальні ТКО створюються для цілей функціонування ринку електричної енергії у випадку необхідності формування даних комерційного обліку на основі розрахунків, у тому числі на основі результатів вимірювання з одної або декількох точок вимірювання.
За змістом п. 3.3 глави 3 розділу V ККО ВОЕ встановлюються та фізичні ТКО створюються: 1) у кожній точці електричної мережі на комерційній межі між двома або більше учасниками ринку з метою обліку переданих між ними обсягів електричної енергії; 2) всередині електричних мереж учасників ринку з метою роздільного обліку виробництва споживання, транзиту та втрат електричної енергії у процесі її передачі або розподілу; 3) на межі областей комерційного обліку, створених учасниками ринку відповідно до вимог цього Кодексу.
Приписами п.3.4 глави 3 розділу V ККО закріплено право учасників ринку за власним бажанням з метою покращення процесу обліку та точності розрахунків встановлювати ВОЕ та улаштовувати всередині власних мереж додаткові ТКО.
Згідно п.3.6 глави 3 розділу V ККО місце розміщення ВОЕ в електричних мережах має вибиратися як найближче до комерційної межі між учасниками ринку.
За змістом п.п. 3.11, 3.12 глави 3 розділу V ККО при визначенні основного та верифікаційного ВОЕ сторони зобов`язані керуватися правилами вибору основного ВОЕ. Основним визначається ВОЕ, для якого розраховані втрати активної енергії від точки вимірювання до комерційної межі розподілу є меншими.
Положеннями ч.2 ст.188 ГК України визначено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
З метою уникнення суперечності між нормами діючого Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 та нормами чинного законодавства про електроенергетику АТ "Херсонобленерго" зробило пропозицію ТОВ "Генрі Груп" привести Договір №3079 у відповідність до вимог діючих нормативно-правових актів, а саме запропонувало викласти Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 3079 в новій редакції із встановленням основного та верифікаційного ВОЕ. Тобто, комерційний облік по Договору №3079 встановити в РП-6кВ в ЗТП-31 (найближче до комерційної межі тобто межі, де відбувається зміна власника), та верифікаційного ВОЕ (технічний) встановити в ГРЩ Споживача.
За таких обставин, в Договорі споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 в новій редакції передбачено встановлення комерційного та технічного обліку:
1) вузол комерційного обліку електричної енергії (ВОЕ) встановлено на межі балансової належності, а саме в РП-6кВ ЗТП-31, в мережі споживача встановлено технічний облік;
2) найменування засобів: комерційного обліку - лічильник типу НІК 2303 АRТ Т.1200.МС.25 №10235943 з місцем його розташування в ЗТП №31, технічного обліку - лічильник типу МТХ 3G20.DD.3М1-YD04№02504715 в ГРЩ Споживача.
Не зважаючи на вищевикладене, АТ "Херсонобленерого", у встановлений ч.3 ст.188 ГК України двадцятиденний строк, не отримало від ТОВ Генрі Груп відповіді на пропозицію Позивача внести зміни у Договір №3079 шляхом викладення його в новій редакції.
Суд дійшов до висновку, що зміни в законодавстві на ринку електричної енергії України та вищевикладене свідчить про істотну зміну обставин, якими сторони керувались при укладенні Договору №3079, оскільки:
- в момент укладення 10.04.2017р. Договору про постачання електричної енергії №3079 на умовах якого заявою-приєднанням приєдналося ТОВ "Генрі Груп", позивач та відповідач не могли передбачити те, що в майбутньому, до моменту припинення терміну дії договору, буде змінено нормативно-правові документи, що регулюють відносини у сфері електроенергетики (ПРРЕЕ, ККО, КСР) та законодавство України про електроенергетику (ЗУ "Про ринок електричної енергії"), про що свідчить сам факт укладення договору безстроково;
- при всій турботливості та обачності позивач не може усунути юридичних наслідків, викликаних суперечностями між нормами діючого Договору №3079 та нормами чинного законодавства у сфері електроенергетики (порядок облаштування точок комерційного обліку);
- з огляду на те, що для розрахунків за спожиту електричну енергію електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними засобами комерційного обліку електричної енергії, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії, відсутність комерційного та технічного обліку порушує співвідношення майнових інтересів сторін і позбавляє позивача того, на що останній розраховував при укладанні договору, а саме на отримання коштів за розподіл (передачу) електричної енергії у повному обсязі;
- із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни даних обставин повинен нести позивач.
Отже, зміни в законодавстві у сфері електроенергетики є достатньою підставою для внесення змін до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 у зв`язку і невідповідністю умов договору вимогам чинного законодавства України.
Тобто із зазначеного слідує спір про право, оскільки відсутня згода сторін, а саме Відповідача про зміну договору.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Так, згідно ч.1 ст.45 ЗУ "Про ринок електричної енергії" розподіл електричної енергії здійснюється оператором системи розподілу.
Нормами ст. 46 зазначеного Закону визначені функції, права та обов`язки оператора системи розподілу. Відповідно до ч.2 ст.46 ЗУ "Про ринок електричної енергії" оператор системи розподілу має право: 1) своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за надані послуги з розподілу електричної енергії та інші послуги, надані на ринку електричної енергії; 2) отримувати від учасників ринку інформацію, необхідну для виконання своїх функцій, у формі та порядку, визначених правилами ринку та кодексом систем розподілу; 3) інші права, передбачені законодавством та укладеними ним договорами на ринку електричної енергії.
Підпунктами 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12 п.5.1.1 ПРРЕЕ закріплено наступне право оператора системи: 2) на безперешкодний доступ (за пред`явленням представником службового посвідчення) до розрахункових засобів вимірювання електричної енергії, що встановлені на об`єктах споживачів та інших учасників роздрібного ринку, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності оператора системи; 3) проводити (за пред`явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії; 4) на безперешкодний доступ (за пред`явленням представником службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору; 7) на отримання доступу до засобів вимірювальної техніки, систем автоматизованого вимірювання та баз даних результатів такого вимірювання (з метою отримання інформації) для контролю обсягів розподілу електричної енергії та величини потужності; 8) надавати обов`язкові до виконання вимоги щодо приведення належних споживачу (щодо якого оператор системи виконує роль постачальника послуг комерційного обліку) розрахункових засобів вимірювання і схем їх підключення у відповідність до вимог цих Правил, Кодексу комерційного обліку та нормативно-технічних документів; 11) контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів; 12) складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики.
Підпунктами 8, 9, 12, 13, 14 п.5.5.5 ПРРЕЕ на Споживача електричної енергії покладено наступні обов`язки: 8) забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об`єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; 9) невідкладно повідомляти оператора системи та постачальника послуг комерційного обліку про недоліки в роботі засобу вимірювання; 12) забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред`явлення ними службових посвідчень) до об`єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку (засобів вимірювальної техніки), електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання електричної енергії споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими Правилами порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору; 13) забезпечити безперешкодний доступ представникам постачальника послуг комерційного обліку, електропостачальника та/або оператора системи (після пред`явлення ними службових посвідчень) до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що встановлені на об`єктах споживача, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів комерційного обліку; 14) не перешкоджати заміні засобів комерційного обліку у разі здійснення такої заміни за рахунок постачальника послуг комерційного обліку або оператора системи.
Відповідно до ч.3 ст.58 ЗУ Про ринок електричної енергії , на Споживача покладено обов`язок сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; надавати постачальникам послуг комерційного обліку, з якими він уклав договір, доступ до своїх електроустановок для здійснення монтажу, технічного обслуговування та зняття показників з приладів обліку споживання електричної енергії: дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; врегулювати у порядку, визначеному кодексом систем розподілу, відносини щодо технічного забезпечення розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу.
Пунктами 1.7, 1.9 Розділу X ККО у разі незабезпечення ВТКО та/або стороною, яка контролює об`єкт, на якому встановлений ВОЕ, безперешкодного регламентованого доступу уповноваженим представникам контролюючих органів, ППКО, з якими вона уклала договір, та/або представникам інших заінтересованих сторін, до власних електроустановок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, проведення технічної перевірки обладнання ВОЕ, контрольного огляду та/або заміни ВОЕ цими представниками має бути оформлений відповідний акт про недопуск. У разі відмови представника ВТКО та/або сторони, яка контролює об`єкт, на якому встановлений ВОЕ, від підпису в акті робиться відповідний запис. У цьому випадку акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше трьох уповноважених представників сторони, що здійснює перевірку.
03.04.2019р., в порушення вимог пп.2 п.3 ст.58 ЗУ "Про ринок електричної енергії", пп.12, 13, 14 п.5.5.5 ч.5.5 Розділу V ПРРЕЕ, умов Договору 3079, Відповідач не допустив представників АТ "Херсонобленерго" до електроустановок, що встановлені на об`єкті "нежитлова будівля універмагу", що розташована по вул. Першотравнева, 17 в м.Нова Каховка Херсонської області, про що у відповідність п.1.7, п.1.8, п.1.9 ч.1 розділу X ККО було складено Акт про недопуск (додається).
Крім того, п.8.2.4, 8.2.5 ПРРЕЕ встановлено, що у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором. У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.
04.03.2019 року на об`єкті ТОВ Генрі Груп нежитлова будівля універмагу, що розташована по вул. Першотравнева, 17 в м. Нова Каховка Херсонської області представниками АТ "Херсонобленерго" виявлено порушення пп.8 п.5.5.5, п.2.3.4, п.8.24, п.8.25 ПРРЕЕ, що полягає в наступному: "на момент перевірки розрахункового електролічильника на інформаційному табло розрахункового електролічильника відсутня інформація щодо величини спожитих активної та реактивної електроенергії та її генерації, так і інших параметрів та даних, згідно паспорту електролічильника. Індикатори імпульсних виходів електролічильника не працюють". Виявлене порушення, на виконання вимог п.8.2.5 Правил та п.4.1 Методики, 04.03.2019р. зафіксовано в Акті про порушення ПРРЕЕ №131140, за результатами розгляду якого, Відповідачу до сплати нараховано 196698,05 грн. вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ТОВ "Генрі Груп" ПРРЕЕ (Акт про порушення та Протокол № 29 додаються).
Отже, зазначене вище свідчить, що пропозиція АТ "Херсонобленерго" про внесення змін до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, шляхом викладення його в новій редакції була здійсненна з метою:
1) приведення його відповідно до вимог чинного законодавства України, та
2) порушенням прав ОСР.
Позовні вимоги Відповідачем не визнаються та у поданому до суду відзиві він зазначає наступне:
- на момент укладення Договору № 3079 від 10.04.2017р. Відповідачем виконані усі вимоги Позивача та діючого законодавства у зв`язку із чим витрачено значні матеріальні кошти. Договір в редакції від 01.01.2019р. не відповідає вимогам первинного Договору від 10.04.2017р. (погіршує стан Відповідача), не передбачає інвентаризації технічного стану електричних мереж, які Позивач пропонує передати ТОВ "Генрі Груп" на баланс та значно погіршує становище останнього відносно укладеного між Сторонами Договору від 10.04.2017р. Договір від 01.01.2019р. направлявся Позивачем виключно для його підписання без урахування думки Відповідача та можливих конструктивних пропозицій в рамках чинного законодавства, що вказує на порушення Позивачем принципу свободи волевиявлення.
- АТ "Херсонобленерго" не правильно обрано спосіб захисту, що є підставою для відмови у задоволенні позову. Крім того, правове обґрунтування позовних вимог з посиланням на ст.ст.651, 652 ЦК України не доводять необхідність задоволення позовних вимог, оскільки допущенні порушення ст. 5 ЦК України та ч. 1ст.188 ГК України. В підтвердження своєї позиції Відповідач посилається на пп. 54, 55 Постанови Великої Палати Верховного Суду у справі № 338/180/17 від 05.06.2018р.
Так, Суд критично оцінює аргументи відповідача, які спростовуються наступним.
Приписами ст.188 ГК України встановлено, що зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягай згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
За змістом ст. 20 ГК України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб`єктів господарювання та споживачів. Кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом, зокрема установлення, зміни і припинення господарських правовідносин.
Статтею 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, серед іншого зміна правовідношення.
Крім того, згідно абз.12 ч.2 ст.16 ЦК України суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Відповідно до ст.238 ГПК України рішення суду складається із вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин. У спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов`язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Аналіз зазначених вище норм чинного законодавства України підтверджує правомірність звернення АТ "Херсонобленерго" до суду з вимогою визнати Договір в запропонованій редакції укладеним, тобто у спосіб, встановлений нормами ст.20 ГК України, ст.16 ЦК України та ст.238 ГПК України.
Посилання відповідача на пп. 54, 55 Постанови Великої Палати Верховного Суду у справі №338/180/17 від 05.06.2018р., в підтвердження своїх заперечень, свідчить про помилкове застосування Відповідачем до спірних відносин, судової практики, в якій надано оцінку іншим правовідносинам. Так, Велика Палата Верховного Суду у справі №338/180/17 дійшла до висновку відмовити у задоволенні вимоги про визнання укладеним 3 серпня 2016 року договору підряду, як неефективного захисту порушеного права з причин, що дії сторін у справі свідчили про те, що договір підряду фактично був ними укладений, у зв`язку із чим з метою ефективного захисту порушеного права відповідача необхідно вирішити питання щодо наслідків часткового виконання сторонами такого договору.
За таких обставин, враховуючи той факт, що Відповідачем систематично порушуються умови Договору №3079 та на виконання приписів чинного законодавства у сфері електроенергетики України в серпні 2019 року на адресу ТОВ "Генрі Груп" для підписання було надіслано проект Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 з викладенням його змісту у новій редакції (вузол комерційного обліку електричної енергії (ВОЕ) встановлено на межі балансової належності, а саме в РП-6 кВ ЗТП-31, в мережі споживача встановлено технічний облік), згоди на яку від ТОВ "Генрі Груп" АТ "Херсонобленерго" не отримало.
Частиною 3 ст. 188 ГК України встановлено, що сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
В той же час, за змістом ч.4 ст.188 ГК України у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду (ч.5 ст.188 ГК України).
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги щодо визнання Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 від 01.01.2019 укладеним - є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Європейський суд з прав людини у рішенні по справі Серявін та інші проти України , № 4909/04, §§ 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча, пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку задовольнити позовні у повному обсязі.
Судовими витратами у даній справі є витрати Позивача на сплату судового збору відповідно до платіжного доручення № Е77456 від 07.08.2019 у сумі 1921,00 грн., які згідно з приписами статті 129 ГПК України підлягають стягненню з Відповідача.
На підставі вказаних правових норм та керуючись статтями 129, 232-240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ухвалив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №3079 укладеним в наступній редакції:
"ДОГОВІР № 3079 від 01.01.2019р.
споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"
(найменування суб`єкта господарської діяльності)
(далі - Оператор системи), який діє на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, виданої відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.11. 2018р. №1469 в особі начальника відділу з договірної роботи Бєлугіна Ігора Олександровича, що діє на підставі довіреності та Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" (надалі - Споживач), що діє на підставі Статуту, в особі директора Мелконян Нари Генріївни , що діє на підставі Статуту уклали цей договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (надалі - Договір).
1. Загальні положення
1.1. Цей договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (надалі - Договір) є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам (надалі - Споживач) як послуги Оператора системи. Цей Договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Споживача до умов цього договору згідно з заявою-приєднання, що є додатком 1 до цього Договору.
1.2 Умови Договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312 (далі - ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.
Далі за текстом цього Договору Оператор системи та Споживач іменуються - Сторона, а разом - Сторони.
2. Предмет Договору
2.1. Оператор системи надає Споживачу послуги з розподілу електричної енергії параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 309, та Кодексу систем розподілу затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, за об`єктом, технічні параметри якого фіксуються в Паспорті точки розподілу за об`єктом споживача, який є Додатком 2 до цього договору, та в особовому рахунку Споживача, облікових базах даних Оператора системи.
2.2. Відомості про засіб (засоби) вимірювання обсягу електричної енергії, що використовується на об`єкті (об`єктах) споживача, зазначаються разом із енергетичними ідентифікаційними кодами (ЕІС кодами) в додатку 3 до цього Договору.
2.3. Споживач оплачує за розподіл електричної енергії згідно з умовами глави 5 цього Договору та інші послуги Оператора системи згідно з Додатком 4 "Порядок розрахунків".
3. Порядок обліку електричної енергії
3.1. Облік (у тому числі приладовий) електричної енергії, що передається Оператором системи розподілу та споживається Споживачем на межі балансової належності об`єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311 (далі - Кодекс комерційного обліку) та з урахуванням вимог цього Договору.
За розрахункову одиницю розподіленого та спожитого обсягу електричної енергії береться одна кіловат година (кВт····год).
3.2. За підсумками розрахункового місяця Постачальник послуг комерційного обліку (Оператор системи) забезпечує визначення обсягу електричної енергії за точками комерційного обліку Споживачу не залежно від того, хто є власником комерційного засобу (засобів) обліку, та в установленому порядку передає ці дані Адміністратору комерційного обліку для можливості їх використання суб`єктами ринку електричної енергії, у тому числі постачальником Споживача.
Дані комерційного обліку щодо обсягу електричної енергії за розрахунковий місяць зазначаються Оператором системи розподілу в особистому кабінеті Споживача (за умови його запровадження) та/або в рахунку про сплату послуги за цим Договором, у тому числі якщо оплату за цим договором забезпечує електропостачальник споживача.
За необхідності для Споживача (його постачальника) забезпечувати визначення обсягу електричної енергії частіше ніж один раз на місяць, Споживач (його Постачальник) має укласти із Оператором системи розподілу або іншим акредитованим постачальником послуг комерційного обліку окремий платний договір, в якому визначити порядок формування даних комерційного обліку про обсяг електричної енергії за розрахунковий місяць та передачу цих даних до Адміністратора комерційного обліку (за необхідності).
3.3. Споживач, що є побутовим, зобов`язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника електричної енергії та протягом чотирьох календарних днів (до 04 числа включно) надавати їх Оператору системи розподілу в один із таких способів:
1) через особистий кабінет на сайті Оператора системи розподілу;
2) за телефоном:+38 (0552) 48-06-20, 48-06-06;
3) шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку Оператора системи розподілу;
4) на електронну адресу http://ksoe.com.ua.
У разі неотримання до 05 числа місяця, що настає за розрахунковим, показів лічильника та за умови, що лічильник електричної енергії не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по Споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.
Якщо за підсумками наступного місяця Споживач своєчасно надасть покази лічильника електричної енергії, визначення фактичного обсягу розподілу та споживання електричної енергії за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показів та показів, на які споживачем здійснено розрахунки.
3.4. Споживач, що не є побутовим, зобов`язаний протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця надати Постачальнику послуг комерційного обліку (Оператору системи) звіт про покази засобів обліку за розрахунковий місяць. При обладнанні комерційних засобів обліку засобами дистанційної передачі даних, інформація про покази засобів обліку за розрахунковий місяць формується через канали дистанційного зв`язку.
Перевірка достовірності даних комерційних засобів обліку безпосередньо на місці їх встановлення забезпечується сторонами за необхідності, але не рідше ніж один раз на шість місяців, про що складається відповідний акт контрольного огляду засобу комерційного обліку.
У разі ненадання Споживачем звіту про дані комерційних засобів обліку протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця та за відсутності переданої (зчитаної) з них інформації засобами дистанційної передачі даних, а також за відсутності контрольного огляду засобу комерційного обліку протягом розрахункового місяця обсяг спожитої (розподіленої) електричної енергії за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового споживання попереднього розрахункового місяця.
3.5. Визначений обсяг розподіленої (спожитої) електричної енергії за підсумками розрахункового місяця передається Адміністратору комерційного обліку у встановленому Кодексом комерційного обліку порядку для включення в місячний баланс електричної енергії ОЕС України і є підставою для його використання у взаємовідносинах між суб`єктами ринку електричної енергії, у тому числі для взаєморозрахунків між Споживачем та його постачальником.
За наявності розбіжностей у частині визначення обсягу розподіленої та спожитої електричної енергії вони підлягають урегулюванню відповідно до Кодексу комерційного обліку або в судовому порядку. До вирішення цього питання величина обсягу розподіленої та спожитої електричної енергії встановлюється відповідно до даних Оператора системи розподілу.
3.6. Постачальник послуг комерційного обліку та оператор системи розподілу мають право здійснювати контрольні зняття показів лічильника електричної енергії Споживача.
Оператор системи розподілу не рідше одного разу на шість місяців здійснює контрольне зняття показів лічильника електричної енергії та формує обсяг розподіленої та спожитої електричної енергії по Споживачу за розрахунковий місяць, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника електричної енергії, з урахуванням його фактичних показань.
4. Взаємовідносини з третьою стороною, об`єктивно присутньою у процесі забезпечення Споживача електричною енергією
4.1. Споживач, якому продаж електричної енергії здійснюється на роздрібному ринку електричної енергії зобов`язаний мати діючий договір з постачальником електричної енергії.
4.2. У разі купівлі електричної енергії для власного споживання за двостороннім договором (двосторонніми договорами) та на організованих сегментах ринку, розподіл електричної енергії здійснюється за умови укладення Споживачем договору про врегулювання небалансів та договору про надання послуг з передачі електричної енергії з оператором системи передачі.
4.3. Факт врегулювання Споживачем відносин з третіми сторонами, облік змін у цих взаємовідносинах фіксується на особовому рахунку Споживача, у тому числі найменування та вид постачальника (постачальників), порядок розподілу між ними обсягу використаної споживачем електричної енергії (за наявності декількох постачальників).
4.4. У разі не врегульованих відносин з третьою стороною, об`єктивно присутньою у процесі забезпечення Споживача електричною енергією, Оператор системи припиняє розподіл електричної енергії.
5. Ціна договору, оплата послуг з розподілу електричної енергії
5.1. Ціною цього Договору є вартість послуг з розподілу електричної енергії на об`єкт (об`єкти) Споживача зазначені у в Паспорті точки (точок) розподілу за об`єктом споживача.
5.2. Оплата послуг з розподілу електричної енергії за цим Договором здійснюється на поточний рахунок оператора.
5.3. Тариф (ціна) на послугу з розподілу електричної енергії та терміни оплати послуги зазначаються в додатку 4 "Порядок розрахунків".
5.4. Споживач оплачує послугу з розподілу Оператору системи якщо згідно з умовами договору про постачання Споживач забезпечує оплату послуги з розподілу, або купує електричну енергію для власного споживання за двостороннім договором та на організованих сегментах ринку. Постачальник оплачує послугу з розподілу Оператору системи якщо згідно з умовами договору про постачання оплату послуги з розподілу забезпечує постачальник.
5.5. Оператор системи в особовому рахунку Споживача зазначає сторону, яка здійснює оплату наданих Споживачу послуг з розподілу електричної енергії.
6. Зобов`язання Сторін
6.1. Оператор системи зобов`язується:
1) виконувати умови цього Договору.
2) відкрити особовий рахунок Споживача.
3) забезпечувати утримання мереж в належному стані для задоволення потреб Споживача в електричній енергії.
4) здійснювати розподіл електричної енергії Споживачу, із дотриманням показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами.
5) надавати Споживачу інформацію про послуги, пов`язані з розподілом електричної енергії, та про терміни обмежень і відключень.
6) надавати Споживачу інформацію про зміну тарифу (ціни) на послугу з розподілу електричної енергії не пізніше ніж за 20 днів до введення її в дію.
7) ознайомити Споживача з ПРРЕЕ та провести інструктаж щодо безпечної експлуатації вузла вимірювання.
8) проводити не менше як один раз на 6 місяців контрольний огляд засобу комерційного обліку у Споживача відповідно до затверджених графіків.
9) здійснювати технічну перевірку засобу (вузла) обліку (засобу вимірювальної техніки) не рідше одного разу на три роки.
10) розглядати звернення та претензії Споживача щодо надання послуг, пов`язаних з розподілом електричної енергії, та приймати з цього приводу рішення у терміни, передбачені законодавством.
11) приймати письмові та усні повідомлення (у тому числі засобами зв`язку) Споживача щодо порушення електропостачання або порушення параметрів якості електричної енергії, а також вживати заходів до відновлення електропостачання та приведення показників якості у відповідність з вимогами нормативних документів.
12) виконувати інші обов`язки передбачені ліцензійними умовами та ПРРЕЕ.
6.2. Споживач зобов`язується:
1) виконувати умови цього Договору;
2) забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх внутрішніх електромереж, електроустановок та електроприладів;
3) невідкладно повідомляти Оператора системи про недоліки в роботі вузла вимірювання;
4) узгоджувати з Оператором системи нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності;
5) забезпечувати доступ представникам Оператора системи, які пред`явили свої службові посвідчення, до свого об`єкта для обстеження вузла вимірювання, електроустановок та електропроводки;
6) не перешкоджати обрізанню гілок дерев, які ростуть на території, що належить Споживачу, для забезпечення відстані від проводів повітряної лінії електромережі Оператора системи. Обрізання гілок дерев, які ростуть на території Споживача, для забезпечення відстані від проводів повітряної лінії електромережі Споживача, здійснює Споживач відповідно до пункту 5 Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1997 року № 209;
7) у разі зміни власника об`єкта (звільнення Споживачем займаного приміщення, реорганізації, ліквідації (у тому числі шляхом банкрутства), відчуження в будь-який спосіб займаного приміщення) не пізніше ніж за 20 робочих днів до припинення користування електричною енергією на об`єкті письмово повідомити Оператора системи про розірвання цього договору та не пізніше дня звільнення об`єкту здійснити всі оплати передбачені умовами цього Договору;
8) у разі здійснення оплати за послугу з розподілу безпосередньо Оператору системи здійснювати таку оплату у терміни передбачені Додатком до цього Договору;
9) у разі, якщо споживач є власником засобу вимірювання, виконувати обґрунтовані вимоги Оператора системи щодо приведення засобу вимірювання в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів.
7. Права сторін
7.1. Оператор системи має право:
1) на отримання від Споживача своєчасної оплати за надання послуги з розподілу електричної енергії у разі, якщо умовами глави 5 цього Договору передбачено, що оплату за послугу з розподілу Споживач здійснює безпосередньо Оператору системи та на отримання своєчасної оплати за надання послуги з розподілу електричної енергії від Постачальника у разі, якщо умовами глави 5 цього Договору передбачено, що оплату за послугу з розподілу Оператору системи здійснює Постачальник;
2) на безперешкодний доступ (за пред`явленням службового посвідчення) до електричних установок Споживача для проведення технічної перевірки та контрольного огляду вузла вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПРРЕЕ порядку та умов договору;
3) встановлювати технічні засоби, які обмежують постачання електричної енергії Споживачу у межах, передбачених договором;
4) обмежувати або припиняти постачання електричної енергії Споживачу у випадках та в порядку, передбачених ПРРЕЕ;
5) вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час користування електричною енергією;
6) контролювати додержання Споживачем вимог ПРРЕЕ;
7) складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) Споживача умовам договору про розподіл електричної енергії та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці;
8) надавати споживачу, який є власником засобу вимірювання, обґрунтовані вимоги щодо приведення розрахункового обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів.
7.2. Споживач має право:
1) отримувати якісні послуги з розподілу електричної енергії;
2) отримувати електричну енергію належної якості згідно з умовами договору та стандартами якості електричної енергії;
3) на компенсацію, що застосовується у разі отримання електричної енергії показники якості якої не відповідають умовам договору та стандартам якості електричної енергії;
4) на компенсацію, що застосовується у разі недотримання показників якості послуг електропостачання.
5) на отримання інформації щодо якості електричної енергії, тарифів (цін), порядку оплати, умов та режимів її споживання.
6) подавати Оператору системи звернення, скарги та претензії, зокрема щодо якості електропостачання та якості електричної енергії, та отримувати в установленому законодавством порядку вмотивовані відповіді або повідомлення про заходи щодо усунення Оператором системи причин скарги.
8. Відповідальність сторін
8.1. Оператор системи несе відповідальність за розподіл електричної енергії Споживачу:
1) в обсягах та із забезпеченням договірної величини потужності, визначеними згідно з вимогами цього Договору;
2) із дотриманням вимог щодо фактичної категорії надійності електрозабезпечення об`єкта (об`єктів) Споживача;
3) із дотриманням показників якості електричної енергії на межі балансової належності електромереж об`єкта (об`єктів) Споживача.
8.2. Оператор системи несе відповідальність за збитки заподіяні Споживачу у разі розподілу електричної енергії, параметри якості якої перебувають поза межами показників, визначених державними стандартами, або у разі припинення чи обмеження електропостачання із порушенням ПРРЕЕ в розмірі і порядку, визначених відповідно до законодавства.
8.3. Оператор системи не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну Споживачу або третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому ПРРЕЕ порядку.
8.4. Оператор системи не несе відповідальності за тимчасове припинення постачання електричної енергії, відпуск електричної енергії, параметри якості якої не відповідають показникам, зазначеним у договорі, або за шкоду, заподіяну Споживачу, якщо доведе, що вони виникли не з його вини, а з вини Споживача або внаслідок дії обставин непереборної сили.
8.5. За внесення платежів, передбачених цим Договором, з порушенням термінів, визначених додатком 4 до цього Договору, у разу якщо главою 5 цього Договору передбачено, що оплату за послугу з розподілу здійснює споживач безпосередньо Оператору системи, Споживач сплачує оператору системи пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (але не більше розміру пені встановленої в нормативно-правових актах) за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.
8.6. У разі порушення розрахункового обліку з вини Споживача Споживач сплачує Оператору системи вартість недоврахованої електроенергії, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання. Вартість недоврахованої електроенергії визначається за ціною закупівлі електричної енергії Оператором системи на втрати електричної енергії в мережах у відповідному розрахунковому періоді.
8.7. Споживач не несе відповідальності перед Оператором системи відповідно до вимог підпунктів 8.5 та 8.6 цієї глави Договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини Оператора системи або внаслідок дії обставин непереборної сили.
8.8. Споживач не несе відповідальності за порушення термінів оплати, визначених додатком 4 до цього Договору, у разу якщо згідно з умовами глави 5 цього Договору передбачено, що оплату за послугу з розподілу здійснює Постачальник електричної енергії.
8.9. У разі виявлення однією із Сторін порушень умов Договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох Сторін у двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.
Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов`язана попередити іншу Сторону про необхідність складення акта. Сторона, яка здійснила таке порушення, не може без поважних причин відмовитись від складення та підписання відповідного акту.
У разі відмови Сторони, що здійснила порушення, від підписання акта, в акті робиться запис про відмову. Якщо акт на місці складення підписали не менше 3 уповноважених представників Сторони, що складала акт, такий акт вважається дійсним.
9. Обставини непереборної сили
9.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов`язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили, що перешкоджають виконанню договірних зобов`язань у цілому або частково. Наявність обставин непереборної сили підтверджується відповідною довідкою, виданою Торгово-промисловою палатою України. Строк виконання зобов`язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
9.2. Сторона, для якої виконання зобов`язань стало неможливим унаслідок дії обставин непереборної сили, має не пізніше ніж через 5 днів письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та вірогідну дату припинення дії обставин непереборної сили.
10. Порядок обмеження та припинення електропостачання
10.1. Розподіл електричної енергії Споживачу може бути обмежено або припинено Оператором системи:
1) без попередження у разі:
виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Оператора системи - на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів Споживача відповідної категорії;
зниження показників якості електричної енергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок Оператора системи та інших споживачів;
приєднання Споживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Оператора системи поза розрахунковими засобами обліку;
самовільного внесення змін у схеми вимірювання та обліку електроенергії.
2) з повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:
відсутності у Споживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок;
споживання електричної енергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;
недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов`язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії;
несплати Споживачем відповідних платежів у терміни, встановлені додатком 4 "Порядок розрахунків" до цього договору;
3) у разі незадовільного стану електроустановок Споживача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Споживача - за приписом представників державних органів, на які покладені відповідні обов`язки згідно з чинним законодавством;
4) у разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключень унаслідок недостатності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з додатком 5 "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень" до Договору;
5) з повідомленням не менше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Оператора системи або для приєднання нових споживачів, у разі відсутності резервного живлення Споживача.
6) у порядку та з підстав передбачених кодексом системи розподілу, правилами роздрібного ринку електричної енергії тощо.
11. Строк дії договору
11.1 Цей Договір набирає чинності з дня приєднання Споживача до умов цього договору і діє протягом 1 року, якщо інший термін не зазначено в заяві-приєднання. Договір вважається продовженим на кожен наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством України.
11.2. Дія договору достроково припиняється у разі:
отримання Оператором системи документального підтвердження факту відчуження об`єкта на користь іншої особи, у тому числі набуття спадкоємцем права власності на об`єкт;
у разі остаточного припинення користування електричною енергією Споживачем за його заявою.
у разі припинення дії договору договір припиняє свою дію в частині розподілу електричної енергії на об`єкт, а в частині виконання фінансових зобов`язань Сторін (які виникли на дату припинення дії договору) продовжує діяти до дати здійснення повного взаєморозрахунку між Сторонами.
12. Інші умови
12.1. Інші умови можуть бути узгоджені сторонами в додатках до цього Договору, які є невід`ємними частинами цього Договору.
12.2. Усі додатки, зміни та доповнення до цього Договору оформлюються сторонами письмово в паперовій формі, підписуються уповноваженими особами обох Сторін.
12.3. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається відповідно до Додатка 6 до цього Договору.
12.4. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регламентуються законодавством.
12.5. Спори та розбіжності, що можуть виникнути під час користування електричною енергією, якщо вони не будуть узгоджені шляхом переговорів між Сторонами, вирішуються в судовому порядку.
12.6. Розбіжності з технічних питань під час виконання умов цього Договору регулюються органами Державної інспекції енергетичного нагляду України згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії, правилами улаштування електроустановок, правилами безпечної експлуатації електроустановок Споживача, правилами технічної експлуатації установок Споживача.
12.7. Розбіжності щодо застосування тарифів вирішуються НКРЕКП.
12.8. Невід`ємною частиною Договору є додатки:
1) № 3 "Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)";
2) № 4 "Порядок розрахунків";
3) № 5 "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень";
4) № 6 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін";
5) № 7 "Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання)";
6) № 8 "Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача";
12.9. Сторони зобов`язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін та невідкладно вносити зміни в цей Договір.
12.10. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Оператора системи, другий - у Споживача.
13. Реквізити оператора системи
АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"
ЄДРПОУ 05396638
Енергетичний ідентифікаційний код (ЕІС код) № 62Х8814917226118
Адреса: 73000, м.Херсон, вул.Пестеля, 5
Телефон +38 (0552) 26-45-14, факс +38 (552) 49-80-60
Електронна адреса та офіційний веб-сайт: Е-mail kanc@co.ksoe.com.ua; http://ksoe.com.ua
Номер поточного рахунка: № НОМЕР_1 Філія ХОУ ПАТ "Ощадбанк" ТВБВ № 10021/01 МФО 352457
Оператор системи розподілу: АТ"ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" Споживач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" Начальник відділу з договірної роботи Бєлугін І.О. Директор Мелконян Н.Г.
Додаток №1 до Договору споживача
про надання послуг з розподілу
електричної енергії від 01.01.2019р. № 3079
ЗАЯВА-ПРИЄДНАННЯ
до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
За цією заявою-приєднання відповідно до статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312, ініціюється Споживачем Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" (прізвище, ім`я, по батькові - для фізичних осіб або повне найменування суб`єкта господарювання/фізичної особи-підприємця)
далі (Споживач) що здійснює діяльність на підставі
(паспортні дані фізичної особи або установчі документи Споживача у випадку здійснення господарської діяльності)
приєднання до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі - Договір), розміщеного на сайті http://ksoe.com.ua. оператора системи розподілу АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" в т.ч. Додатку №4 до Договору "Порядок розрахунків"
(онлайн)
(вибрати назву "Споживач -ОСР" або "Споживач-ОСР (онлайн))
за технічними даними Паспорту точки розподілу* по об`єктам Cпоживача
ЕІС-код * Найменування об`єктуАдреса об`єкту 62Z7698571068083 (комерційний облік) 62Z7380571032837 (технічний облік) Нежитлова будівля, універмагХерсонська обл., м.Нова Каховка, вул. Першотравнева, 17 (за наявності декількох точок розподілу за об`єктом наводиться перелік їх ЕІС-кодів)
Додатки (вказати документи, що додаються):
1) копія паспорту точки/точок розподілу об`єкта Споживача*;
2) для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), роздрукований із мережі Інтернет, або копія довідки, або копія виписки з ЄДР;
3) для фізичних осіб : копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків, копія паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);
4) копія документа, яким визначено право власності чи користування на об`єкт (приміщення), або копія документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку або її частину (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об`єкта), право на розміщення електроустановок на території здійснення господарської діяльності з розподілу електричної енергії (у разі відсутності об`єкта Споживача)*;
5) письмова згода всіх співвласників (користувачів) об`єкту (приміщення) на укладення договору з одним із співвласників (користувачів) - надається у разі, якщо об`єкт Споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб;
6) копія документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника (для юридичних осіб), копія довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності;
7) копія декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії на будівельні майданчики)*;
8) копія декларації про готовність об`єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок)*;
9) перелік об`єктів та точок розподілу Споживача з ЕІС-кодами (в разі укладення договору за декількома об`єктами або точками розподілу);
10)відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії.
Примітка: У разі укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за двома та більше об`єктами Споживача, документи з позначкою "*" подаються за кожним із об`єктів Споживача.
Увага! Погодившись з цією заявою-приєднанням (акцептувавши її), Споживач засвідчує вільне волевиявлення щодо приєднання до умов Договору в повному обсязі.
З моменту акцептування цієї заяви-приєднання Споживач та Оператор системи розподілу набувають всіх прав та обов`язків за Договором і несуть відповідальність за їх невиконання (неналежне виконання) згідно з умовами Договору та чинним законодавством України.
Своїм підписом Споживач підтверджує згоду на автоматизовану обробку його персональних даних згідно з чинним законодавством та можливу їх передачу третім особам, які мають право на отримання цих даних згідно з чинним законодавством, у тому числі щодо кількісних та/або вартісних обсягів наданих за Договором послуг.
Відмітка про згоду Споживача на обробку персональних даних:
(дата) (особистий підпис) (П.І.Б. Споживача)
Реквізити Споживача**:
Код ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер
Поштова адреса:
Розрахунковий рахунок №
у
(назва банка)
МФО
ІПН
Статус платника податку на прибуток
Телефон:
Електронна адреса:
- для фізичних осіб заповнюються дані: ідентифікаційний номер (за наявності), поштова адреса (адреса реєстрації), номер телефону та електронна адреса.
Відмітка про підписання Споживачем цієї заяви-приєднання:
(дата подання заяви-приєднання) (особистий підпис) (П.І.Б. Споживача)
Додаток № 2 до Договору споживача
про надання послуг з розподілу (передачі)
електричної енергії від 01.01.2019р. № 3079
ПАСПОРТ
точки розподілу електричної енергії
Енергетичний ідентифікаційний код точки розподілу 62Z7698571068083 (комерційний облік), 62Z7380571032837 (технічний облік)
Інформація щодо об`єкта споживача:
1) Вид об`єкта Нежитлова будівля, універмагу
2) Адреса об`єкта: Херсонська обл., м.Нова Каховка, вул.Першотравнева, 17
3) Ступінь напруги/схема живлення за точкою розподілу
4) Приєднана потужність за точкою розподілу ___ 400
5) Дозволена потужність _____ 300,0
6) Категорія надійності струмоприймачів
7) Встановлені запобіжники чи запобіжні автомати типу ____АВ3006 _____ на напругу ___ 380 В ___, струм _____ 800/630 А
Межа розподілу (точка розподілу електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком № 6 до Договору споживача про розподіл електричної енергії.
Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку № 7 до Договору споживача про розподіл електричної енергії.
Відомості про засіб (засоби) вимірювання обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується на об`єкті (об`єктах) споживача, сторона, відповідальна за збереження тощо зазначаються в додатку № 3 до Договору споживача про розподіл електричної енергії.
За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8 та 9.
Паспорт точки розподілу за об`єктом споживача є невід`ємним додатком до публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Усі зміни та доповнення до цього Паспорту оформлюються у разі зміни технічних характеристик об`єкта після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проектних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу складено
Бєлугін І.О.
(П. І. Б.) (Посада) (Підп
Додаток 4 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії
№ 3079 від 01.01.2019 р.
Порядок розрахунків споживача за послуги розподілу
Споживач-ОСР(онлайн)
1. Розрахунки за послуги з розподілу електричної енергії здійснюються у грошовій формі за розрахунковий період, який становить один календарний місяць шляхом перерахування коштів на поточний рахунок оператора системи.
2. Сума оплати послуг з розподілу визначається в залежності від обсягу електричної енергії, розподіленої Оператором системи розподілу згідно тарифу на розподіл електричної енергії.
3. Тарифи (ціни) за послуги з розподілу електричної енергії на ринку електричної енергії встановлюються і затверджуються Регулятором та розміщуються на офіційному сайті Оператора системи розподілу.
4. Споживач здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії заявленого на розрахунковий період за формою попередньої оплати.
Попередня оплата здійснюється до 3 числа розрахункового місяця.
Сума попередньої оплати визначається на основі фактичних значень обсягу розподіленої електричної енергії за відповідний попередній період. Якщо авансовий платіж розраховується для споживача, фактичне значення обсягу розподіленої електричної енергії якого за попередній період дорівнює 0 (або для нових споживачів), сума авансового платежу або попередньої оплати визначається на основі розрахункових значень обсягу розподіленої електричної енергії на наступний період.
5. Остаточний розрахунок за послуги з розподілу електричної енергії, та інших платежів згідно з умовами цього Договору , з врахуванням сум попередньої оплати, здійснюється на підставі рахунку.
Оператор системи до 5-го числа ( включно) місяця, наступного за розрахунковим , формує рахунок на остаточну оплату,в електронному вигляді через веб - сервіс Особистий кабінет , який розміщується на сайті http://ksoe.com.ua (далі - Сервіс.), що підтверджується належним повідомлення споживача на його e-mail адресу (електронну поштову скриньку). Дата належного повідомлення споживача є днем отримання рахунку.
Строк оплати рахунків, становить 5 робочих днів з дня їх отримання.
Оплата заборгованості минулих періодів зараховується першочергово.
6. Споживач зобов`язаний вносити плату за розподіл електричної енергії виключно коштами, якщо інше не встановлено діючим законодавством, на розрахункові рахунки Оператора системи розподілу, зазначені у цьому Договорі.
7. За дату оплати рахунка приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок Оператора системи розподілу.
8. Щорічно до 25-го листопада поточного року Споживач надає ОСР відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії в наступному році з помісячним розподілом. Споживач зобовязаний, у разі збільшення обсягів споживання в розрахунковому періоді , звернутися в ОСР до 12- го числа поточного періоду з відповідною письмовою заявою для проведення корегувань обсягу споживання .
9. У разі виявлення представниками оператора системи порушень споживачем вимог ПРРЕЕ, КСР, ККОЕ обсяг електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
10. Документи, сформовані на підставі Договору, якими Сторони здійснюють обмін у процесі виконання цього Договору, можуть надаватися Сторонами в електронному вигляді за допомогою Сервісу. Податкові накладні отримуються Споживачем виключно в електронному вигляді у порядку, визначеному податковим законодавством.
11. Сторони мають право обмінюватись документами в електронній формі із застосуванням ідентифікатору в порядку передбаченому Договором. Для Сервісу використовуються реєстраційні дані: електронна пошта Споживача:
Оператор системи розподілу: АТ"ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"Споживач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" Начальник відділу з договірної роботи Бєлугін І.О.Директор Мелконян Н.Г.
Додаток №5 до Договору споживача про
Надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії 01.01.2019 р. №_3079___
ПОРЯДОК УЧАСТІ СПОЖИВАЧА В ГРАФІКАХ ОБМЕЖЕННЯ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ТА ГРАФІКАХ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ
1. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом у відповідності до нормативних документів щодо складання графіків обмеження споживання електричної енергії встановлює такі обмеження споживання:
Електричної енергії Електричної потужності 1 черга Участь приймає_ кВт··год 1 черга _Участь приймає_кВт 2 черга _Участь приймає_кВт··год 2 черга _Участь приймає__кВт 3 черга _Участь приймає_кВт··год 3 черга _Участь приймає _кВт 4 черга _Участь приймає_кВт··год 4 черга _Участь приймає_ кВт 5 черга _Участь приймає_кВт··год 5 черга _Участь приймає_ кВт
2. До графіків аварійних відключень (ГАВ) та спеціальних графіків аварійних відключень (СГАВ) віднесені такі (фідери) лінії: Ф-622, ПС 330/220/150/35/6 кВ Каховская 330 ___
3. Порядок проведення обмеження (відключення) об`єктів Споживача, в разі застосування графіків (ГАО; СГАО), що мають живлення від ліній і фідерів зазначених в п.2 цього додатку проводиться у відповідності до Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 23.11.2006р. №456.
4. Споживач несе відповідальність за фактичне виконання Інструкції, заданих обсягів обмеження і відключення, а також за виконання організаційно-технічних заходів щодо запобігання аваріям на своїх об`єктах, які обмежуються в електроспоживанні.
Оператор системи розподілу: АТ"ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"Споживач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" Начальник відділу з договірної роботи Бєлугін І.О.Директор Мелконян Н .Г.
Додаток № 6 до Договору споживача про
надання послуг з розподілу (передачі)
електричної енергії від 01.01.2019р. №3079
АКТ
РОЗМЕЖУВАННЯ БАЛАНСОВОЇ НАЛЕЖНОСТІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН
Споживач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНРІ ГРУП" (найменування споживача )
в особідиректора Мелконян Нари Генріївни та АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"
(підприємство електромереж)
в особі начальника відділу з договірної роботи АТ`ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО Бєлугіна Ігора Олександровича (посада, прізвище, ініціали)
цим актом установили:
1. Балансова належність електромереж та установок:
Оператору системи: будівельна частина та все електрообладнання ЗТП-31, РП-6 кВ
ЗТП-31, КЛ-6 кВ від РП-6 кВ ЗТП-31 до КТП-469 споживача, комерційний прилад обліку. Споживача: КТП-469 з ТМ-400 кВА, всі електромережі нежитлової будівлі, універмагу.
2. Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок установлюється на: наконечниках лінії живлення в місці приєднання КЛ-6 кВ до КТП-469 споживача..
3. Оператор системи несе відповідальність за: будівельну частина та все електрообладнання ЗТП-31, РП-6 кВ ЗТП-31, КЛ-6 кВ від РП-6 кВ ЗТП-31 до КТП-469 споживача, комерційний прилад обліку.
Споживача: КТП-469 з ТМ-400 кВА, всі електромережі нежитлової будівлі, універмагу.
4. Споживач несе відповідальність за: КТП-469 з ТМ-400 кВА, всі електромережі нежитлової будівлі, універмагу.
5. Перелік об`єктів споживача та категорія надійності електропостачання:
№ п/пОб`єкт споживача, адресаДозволена потужність (кВт)Категорія надійності Згідно визначення ПУЕГарантована схемою 1Нежитлова будівля, універмагу Херсонська обл., м.Нова Каховка, вул.Першотравнева, 17 300,0ІІІ (третя)ІІІ (третя) Примітка:
Оператор системи: АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" Начальник відділу з договірної роботи АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО"
Додаток № 7 до Договору про постачання електроенергії
№3079 від 01.01.2019
"
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Генрі Груп" (Код ЄДРПОУ 40261790) на користь Акціонерного товариства Херсонобленерго (код ЄДРПОУ 05396638) на поточний рахунок № НОМЕР_1 в ТВБВ №10021/01 ФХОУ АТ Ощадбанк , МФО 352457, код 02766367, UA743524570000026008303243802 витрати по сплаті судового збору в сумі - 1921,00 грн.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення, через місцевий суд, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Дата складання повного тексту рішення 27.12.2019
Суддя В.П.Ярошенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2019 |
Оприлюднено | 28.12.2019 |
Номер документу | 86660561 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні