Рішення
від 17.12.2019 по справі 914/1679/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.12.2019 справа № 914/1679/19

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., за участі секретаря судового засідання Зусько І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго , м.Львів

до відповідача Львівської міської ради, м.Львів

про часткове скасування ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. №4016 та визнання укладеним договору оренди земельної ділянки.

За участю представників:

від позивача: Гречушкін Є.В. - адвокат (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серія ЧК №000997 від 17.09.2018 р.; довіреність №37/ЗЭ/2019 від 03.11.2018р.);

від відповідача: Гордєєва О.В. - представник (довіреність №2901/вих-59 від 17.01.2018 р.);

вільний слухач - ОСОБА_1

Процес.

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго до Львівської міської ради про: 1) скасування п.2.1.1. ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. №4016; 2) визнання укладеним (з дня набрання чинності рішенням суду) договору оренди земельної ділянки в редакції запропонованій позивачем.

Ухвалою від 27.08.2019 р. суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, постановив розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 17.09.2019 р.

Ухвалою від 09.09.2019 р. суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою від 17.09.2019 р. суд відклав підготовче засідання на 24.09.2019 р.

Ухвалою від 24.09.2019 р. суд задовольнив клопотання відповідача про продовження процесуального строку для подання відзиву на позов та відклав підготовче засідання на 16.10.2019 р.

Ухвалою від 11.10.2019 р. суд відмовив у задоволенні клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвалою від 16.10.2019 р. суд продовжив строк підготовчого провадження на 30 днів, до 27.11.2019 р. включно та відклав підготовче засідання на 30.10.2019 р.

Ухвалою від 30.10.2019 р. суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 19.11.2019 р.

Ухвалою від 01.11.2019 р. суд задовольнив клопотання представника позивача про участь в судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції, проведення якої було доручено Київському апеляційному суду.

В судовому засіданні 19.11.2019 р. оголошено перерву до 05.12.2019 р. оскільки якість зв`язку під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції не дала можливості повноцінно розглядати спір по суті.

В судовому засіданні 05.12.2019 р. оголошено перерву до 17.12 2019 р.

Представник позивача в судовому засіданні 17.12.2019 р. підтримав позовні вимоги з підстав викладених у позовній заяві, відповіді на відзив, просив задовольнити позов повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні 17.12.2019 р. заперечив проти позову повністю з підстав наведених у відзиві, просив відмовити у задоволенні позову повністю.

Відводів судді та секретарю судового засідання сторонами не заявлено.

У судовому засіданні 17.12.2019 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Стислий виклад позицій сторін.

Позиція позивача.

Позовні вимоги мотивовані тим, що між сторонами 19.03.2003 р. було укладено договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться у м.Львові по вул.Козельницькій, 7, договір зареєстрований в реєстрі за № 1580, з терміном дії до 12.12.2017 р. На вказаній земельній ділянці знаходиться будівля адміністративного корпусу загальною площею 943,4 кв.м., право власності на яку оформлено за позивачем.

У зв`язку із закінченням терміну дії договору, листом від 25.08.2017 р. позивач повідомив відповідача про намір продовження договору оренди та винесення даного питання на сесію міської ради.

З врахуванням того, що відповідач не заперечував щодо поновлення дії договору оренди, позивач подав до Львівської міської ради лист від 11.05.2018 р. №82/480, до якого долучив три примірники додаткової угоди про поновлення договору оренди землі від 19.03.2003 р.

Відповідач відхилив пропозицію укладення додаткової угоди щодо поновлення дії договору оренди землі, посилаючись на п.6.1. ухвали Львівської міської ради від 25.07.2017 р. №1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м.Львові .

Позивач вважає таку позицію відповідача помилковою, оскільки договір оренди вже був укладеним, а не укладався вперше і фактично існують підстави для його поновлення без прийняття відповідної ухвали, як це визначено діючим законодавством та п.6.11 ухвали Львівської міської ради від 25.05.2017 р. №1995.

З огляду на те, що Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України Про оренду землі не визначено порядку укладення договорів оренди, орендар і орендодавець під час укладення договору оренди землі, в тому числі, під час розгляду додаткової угоди про поновлення дії договору оренди землі, керуються ст.181 ГК України, яка визначає загальний порядок укладення договорів.

Відповідач, надсилаючи лист про відхилення додаткової угоди запропонованої позивачем мав би скласти протокол розбіжностей, який в подальшому, у разі недосягнення згоди, за погодженням сторін міг бути переданий до суду для врегулювання спору. Однак, відповідач цього не зробив.

20.09.2018 р. відповідач прийняв ухвалу №4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул.Козельницькій, 7 у п.2.1.1 якої встановив позивачу орендну плату за землю в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік.

Відповідач, листом від 28.12.2018 р. №2403-6455 надав позивачу договір оренди земельної ділянки з розміром орендної плати 347 515,10 грн в рік, що становить 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на що позивач листом від 16.01.2019 р. № 82/39 надав відповідачу три підписані екземпляри договору оренди з протоколом розбіжностей в якому зазначив розмір орендної плати з розрахунку 6% від нормативної грошової оцінки землі в рік, що становить 173 757,55 грн

Відповідач листом від 29.01.2019 р. відхилив підписання договору оренди з протоколом розбіжностей на умовах запропонованих позивачем.

Позивач вважає, що відповідач встановлюючи ставку оренди в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі під час продовження оренди землі на новий строк припустився порушень податкового законодавства та ухвали Львівської міської ради від 25.05.2017 р. №1995. Приймаючи ухвалу від 20.09.2018 р. № 4016, відповідач знехтував даними про земельну ділянку, порушив свою ж ухвалу від 25.05.2017 р. №1995.

На думку позивача, застосування ставки 12% від нормативної грошової оцінки землі в оскаржуваній ухвалі вказує на упередженість орендодавця, порушення принципу рівності та намагання застосувати дискримінаційні умови оренди в порівнянні з іншими орендарями, які отримують в оренду земельну ділянку вперше за ставкою 6%, не дивлячись на те, що позивач з 2003 року вчасно сплачує орендну плату у встановленому розмірі, згідно нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Посилаючись на норми ст.ст.1, 5, 6, 13, 14, 33 Закону України Про оренду землі , ст.26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , ст.ст. 16, 628, 638, 764, 777 ЦК України, ст.20, ч.3, ч.4, ч.7 ст.179, ст. ст. 181, 187 ГК України, ст.ст. 5, 12, 93,96 ЗК України, позивач просить скасувати п.2.1.1 ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. №4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул.Козельницькій, 7 в частині річної орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а також визнати укладеним, з дня набрання чинності рішенням суду, договір оренди земельної ділянки площею 0,2226 га кадастровий № 4610136800:01:009:0001, яка знаходиться у м.Львові на вул.Козельницькій, 7 від 20.09.2018 №4016 між Акціонерним товариством ДТЕК Західенерго з Львівською міською радою з врахуванням протоколу розбіжностей до договору оренди землі в редакції викладеній позивачем у прохальній частині позовної заяви.

Позиція відповідача.

Відповідач вважає позовні вимоги необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Посилаючись на ст.ст. 14, 19, 144 Конституції України, ст.ст. 1,12, 78, 83, 93, 116, 122, 124, 126 ЗК України, ст.ст. 10, 26, 71 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , ст.ст.1, 6, 14, 15, 16 Закону України Про оренду землі , відповідач зазначає, що договір оренди землі укладається на підставі рішення органу місцевого самоврядування. Згідно ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. №4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул.Козельницькій, 7 колегіальний орган Львівська міська рада на підставі виключних повноважень, наданих їй законодавством, затвердила встановлення річної орендної плати за землю у розмірі 12 % від нормативної грошової оцінки. Встановлення чи зміна істотних умов договору, які визначені рішенням органу місцевого самоврядування на стадії підписання договору оренди без внесення змін до ухвали порушують чинне законодавство України.

Ухвалою Львівської міської ради від 25.05.2017 р. №1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати на землю у м.Львів (далі по тексту - Порядок) визначений порядок укладення договорів оренди земельних ділянок, порядок визначення орендної плати за землю, зміна розміру орендної плати та інше.

Відповідач посилається на п.6.3.1. Порядку, яким передбачено, що не може бути укладений договір оренди землі при наявності розбіжностей між відомостями, які містяться в ухвалі міської ради про надання в оренду земельної ділянки та інших документах, передбачених Законом України Про оренду землі .

Договір оренди землі є типовим, затвердженим Кабінетом Міністрів України, типова форма договору оренди землі внесення змін чи укладення протоколу розбіжностей не передбачає, про що позивача було повідомлено листами від 06.06.2018 р. №2403-2793; від 28.12.2018 р. №2403вих6455, від 29.01.2019 р. №2403-315.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.18,144 Конституції України, п.п.34 п.1 ст.26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , Законом України Про оренду землі , ст.ст.12,83,123,124,134,149 ЗК України, відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю.

Обставини встановлені судом.

19.03.2003 р. між Львівською міською радою (орендодавець) та ВАТ Західенерго (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, зареєстрований в реєстрі за № 1580.

Згідно п.1.1. вказаного договору орендодавець на підставі діючого Положення Про оренду земельних ділянок у м.Львові та порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки , ухвали №175 4-тої сесії 4-го скликання Львівської міської ради Про користування ВАТ Західенерго земельною ділянкою на вул.Козельницькій, 7 від 12.12.2002 р. передає, а орендар приймає в строкове, платне володіння і користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: м.Львів, по вулиці Козельницькій, 7.

Відповідно до п.1.3. договору в оренду передається земельна ділянка площею 0,2226 га (в тому числі в межах червоних ліній---га); під забудовою - 0,0429 га; під твердим покриттям - 0,0211 га; під озелененням - 0,1586 га, інші землі --- га; відкриті землі --- га.

Згідно п.2.1., п.2.2. договору земельна ділянка передається в оренду терміном на 15 (п`ятнадцять ) років. Договір оренди набуває чинності з дати його державної реєстрації орендарем.

Договір зареєстрований у Львівському міському управлінні земельних ресурсів 12.05.2003 р. за №136, про що в книзі записів державної реєстрації Договорів оренди землі 2-1 вчинено запис. Також вказаний договір зареєстрований у Львівській міській раді 14.05.2003 р. за №С-002, про що в книзі записів державної реєстрації Договорів оренди землі С-1 вчинено запис.

Умовами п.2.3, п.2.4. договору визначено, що після закінчення терміну договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін, якщо інше не передбачено цим договором та ухвалою Львівської міської ради. У цьому разі зацікавлена сторона, повинна письмово повідомити другу сторону про бажання щодо продовження дії договору на новий термін не пізніше ніж за два місяці до його закінчення. При зміні орендаря даний договір оренди втрачає чинність.

Відповідно до п.4.1 договору земельна ділянка передається в оренду для обслуговування адмінбудинку на вулиці Козельницькій, 7 в м.Львові, в межах проектованої хордової магістралі. Категорія земель за основним цільовим призначенням - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Категорія земель за функціональним призначенням - землі промисловості.

20.05.2008 р. між Львівською міською радою (орендодавець) та ВАТ Західенерго (орендар) укладено зміни до договору оренди землі, зареєстрованого у Львівському міському управлінні земельних ресурсів 12.05.2003р. за №136, про що у книзі записів державної реєстрації Договорів оренди землі 2-1 вчинено запис. Вказаними змінами встановлено строк дії договору оренди до 12.12.2017 р.

На орендованій позивачем земельній ділянці знаходиться будівля адміністративного корпусу загальною площею 943,4 кв. м, право власності на яку, згідно Свідоцтва про право власності від 21.12.2012 р. № С-05577 зареєстровано за ПАТ ДТЕК Західенерго .

На підставі Закону України Про акціонерні товариства від 17.09.2008 р. № 514-VI, ВАТ Західенерго у 2011 році перейменовано у ПАТ Західенерго . На підставі рішення Загальних зборів акціонерів від 28.03.2012 р. ПАТ Західенерго перейменоване у ПАТ ДТЕК Західенерго .

Зважаючи на закінчення 12.12.2017 р. терміну дії договору оренди, позивач листом від 25.08.2017р. №82/977 повідомив Львівську міську раду про намір продовжити договір оренди та просив винести дане питання на сесію.

Питання продовження дії зазначеного договору оренди розглядалось на сесії в грудні 2017 р., лютому та квітні 2018 р., однак не набирало необхідної кількості голосів за , про що Львівська міська рада листами від 18.12.2017 р. № 2403-6312, від 20.02.2018 р. № 0001- 175, від 24.04.2018 р. № 0001-450 інформувала АТ ДТЕК Західенерго .

З врахуванням того, що орендодавець не заперечував листом-повідомленням щодо поновлення дії договору оренди, керуючись с ч. 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі АТ ДТЕК Західенерго було подано в Львівську міську раду листа від 11.05.2018 р. № 82/480, до якого було долучено три примірники додаткової угоди про поновлення дії договору оренди землі від 19.03.2003року.

Львівська міська рада листом від 06.06.2018 р. № 2403-2794 пропозицію укладення додаткової угоди щодо поновлення дії договору оренди землі відхилила, посилаючись на п. 6.1. ухвали від 25.05.2017 р. № 1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові .

Позивач вважає позицію відповідача помилковою, оскільки договір оренди уже був укладений, а не укладається вперше і фактично існують підстави для його поновлення без прийняття відповідної ухвали, як це визначено діючим законодавством та п. 6.11. ухвали Львівської міської ради від 25.05.2017 р. № 1995.

20.09.2018 р. Львівська міська рада прийняла ухвалу № 4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул.Козельницькій, 7 , якою продовжено дію договору оренди земельної ділянки по вул. Козельницькій, 7 площею 0,2226 га на десять років, встановлено річну орендну плату за землю в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Позивач вважає, що дана ухвала грубо порушує його права як орендаря і є незаконною, оскільки встановлюючи ставку оренди в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі під час продовження оренди землі на новий строк Львівська міська рада припустилася порушень податкового законодавства та своєї ухвали від 25.05.2017 р. № 1995.

За даними Державного земельного кадастру, земельна ділянка площею 0,2226 га кадастровий № 4610136800:01:009:0001 - 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості з Кф - 1,2. Витяг із технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 03.03.2017 № 19-1323-0.2-3093/9-17АП з відображенням зазначених характеристик землі було надано відповідачу з листом від 25.08.2017р. № 82/977.

Позивач вважає, що приймаючи ухвалу від 20.09.2018 р. № 4016 відповідач знехтував даними про земельну ділянку, також порушив ухвалу від 25.05.2017 р. № 1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові .

Позивач, посилаючись на положення п.7.15.1 Порядку, зазначає, що орендна плата за земельну ділянку, що знаходиться під будівлею адміністративного корпусу, який є його власністю має становити 6% від нормативної грошової оцінки землі, оскільки земельні ділянки, надані для обслуговування адміністративних, офісних будівель/споруд мають коефіцієнт 1,2, що визначено Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. №548.

Львівська міська рада листом від 28.12.2018 р. № 2403-6455 надіслала АТ ДТЕК Західенерго договір оренди земельної ділянки з розміром орендної плати 347 515,10 грн. в рік, що становить 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на що позивач листом від 16.01.2019 р. № 82/39 надіслав відповідачу підписані три екземпляри договору оренди з протоколом розбіжностей, в якому зазначив розмір орендної плати з розрахунку 6% від нормативної грошової оцінки землі в рік, зокрема в сумі 173 757,55 грн.

Листом від 29.01.2019 р. № 2403-315 Львівська міська рада відхилила підписання договору оренди з протоколом розбіжностей на умовах запропонованих АТ ДТЕК Західенерго .

Позивач вважає таку позицію відповідача помилковою, оскільки договір оренди вже був укладеним, а не укладався вперше і фактично існують підстави для його поновлення без прийняття відповідної ухвали, як це визначено діючим законодавством та п.6.11 ухвали Львівської міської ради від 25.05.2017 р. №1995.

З огляду на те, що Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України Про оренду землі не визначено порядку укладення договорів оренди, орендар і орендодавець під час укладення договору оренди землі, в тому числі під час розгляду додаткової угоди про поновлення дії договору оренди землі керуються ст.181 ГК України, яка визначає загальний порядок укладення договорів.

Таким чином, на думку позивача, є підстави вважати договір оренди земельної ділянки укладеним з врахуванням умов, викладених у протоколі розбіжностей до договору оренди, наданого АТ ДТЕК Західенерго до Львівської міської ради з листом від 16.01.2019 р. № 82/39.

Посилаючись на норми ст.ст.1, 5, 6, 13, 14, 33 Закону України Про оренду землі , ст.26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , ст.ст. 16, 628, 638, 764, 777 ЦК України, ст.20, ч.3, ч.4, ч.7 ст.179, ст. ст. 181, 187 ГК України, ст.ст. 5, 12, 93,96 ЗК України, позивач просить скасувати п.2.1.1 ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. №4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул.Козельницькій, 7 в частині річної орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а також визнати укладеним, з дня набрання чинності рішенням суду, договір оренди земельної ділянки площею 0,2226 га кадастровий № 4610136800:01:009:0001, яка знаходиться у м.Львові на вул.Козельницькій, 7 від 20.09.2018 №4016 між Акціонерним товариством ДТЕК Західенерго з Львівською міською радою з врахуванням протоколу розбіжностей до договору оренди землі, в редакції договору викладеній позивачем у прохальній частині позовної заяви.

Висновки суду.

Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Частина 9 ст. 93 Земельного кодексу України визначає, що відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються законом.

Так, згідно ст.1 Закону України Про оренду землі оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до ст.13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно ч.2 ст.4 Закону України Про оренду землі орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Згідно ч.1 ст.5 Закону України Про оренду землі орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою.

Згідно ч.1 ст.6 Закону України Про оренду землі орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Між ВАТ Західенерго (орендар) та Львівською міською радою (орендодавець) укладено договір оренди земельної ділянки від 19.03.2003 р. щодо оренди земельної ділянки, яка знаходиться в м. Львові по вул. Козельницькій, 7 площею 0,2226га кадастровий № 4610136800:01:009:0001, розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Договір зареєстрований в реєстрі за № 1580, у Львівському міському управлінні земельних ресурсів 12.05.2003 р. за №136, про що в книзі записів державної реєстрації Договорів оренди землі 2-1 вчинено запис; у Львівській міській раді 14.05.2003 р. за №С-002, про що в книзі записів державної реєстрації Договорів оренди землі С-1 вчинено запис.

Інше речове право (оренда землі) по цій земельній ділянці зареєстроване 03.07.2015 р., що підтверджується Витягом з реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 07.07.2015 р. № 40202116.

На підставі Закону України Про акціонерні товариства від 17.09.2008 р. № 514-VI ВАТ Західенерго в 2011 році перейменовано у ПАТ Західенерго .

21.06.2018 р., на виконання рішення річних Загальних зборів товариства (протокол від 20.04.2018 р. № 1/20180) та відповідно до вимог Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів від 16.11.2017 р. № 2210-УІН, була проведена державна реєстрація зміни типу товариства з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство, а також зміни найменування товариства з Публічного акціонерного товариства ДТЕК Західенерго (код ЄДРПОУ 23269555) на Акціонерне товариство ДТЕК Західенерго (код ЄДРПОУ 23269555). Скорочене найменування Товариства - АТ ДТЕК Західенерго .

Згідно ч. 4 ст. 16 Закону України Про оренду землі зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення.

На вищевказаній земельній ділянці знаходиться будівля адміністративного корпусу загальною площею 943,4 кв. м, право власності на яку, згідно Свідоцтва про право власності від 21.12.2012 р. № С-05577 заеєстровано за ПАТ ДТЕК Західенерго .

20.05.2008 р. між Львівською міською радою (орендодавець) та ВАТ Західенерго (орендар) укладено зміни до договору оренди землі, якими встановлено строк дії договору оренди до 12.12.2017 р.

Крім того, зміни до договору оренди землі вносились також договорами від 10.04.2015 р. та від 26.06.2017 р.

Умовами п. 2.3 договору оренди встановлено, що після закінчення терміну договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий термін, якщо інше не передбачено цим договором та ухвалою Львівської міської ради. У цьому разі зацікавлена сторона повинна письмово повідомити другу сторону про бажання щодо продовження дії договору на новий термін не пізніше ніж за два місяці до його закінчення.

Враховуючи, те що договір оренди діє до 12.12.2017 р. позивач, листом від 25.08.2017р. №82/977 повідомив Львівську міську раду про намір продовжити договір оренди та просив винести дане питання на сесію, оскільки згідно ст.12 ЗК України до повноважень сільських, селищних міських рад у галузі земельних відносин належить право розпорядження землями територіальних громад.

Питання продовження дії договору оренди розглядалось на сесії Львівської міської ради в грудні 2017 р., лютому та квітні 2018р., однак не набирало необхідної кількості голосів за , про що Львівська міська рада повідомляла позивача листами від 18.12.2017 р. № 2403-6312, від 20.02.2018 р. № 0001-175, від 24.04.2018 р. № 0001-450.

Слід зазначити, що порядок поновлення договору оренди землі врегульований ст.33 Закону України Про оренду землі , так згідно частин 1-8 вказаної статті по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов`язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку (ч.1 ст.33).

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди (ч.2 ст.33).

При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється (ч.4 ст.33).

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення (ч.5 ст.33).

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності) (ч.6 ст.33).

Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу (ч.7 ст.33).

Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов`язковому порядку (ч.8 ст.33).

Зважаючи на те, що АТ ДТЕК Західенерго продовжує користуватись зазначеною земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки, в тому числі сплачуючи орендну плату, оскільки на ділянці знаходиться його будівля, що не заперечується відповідачем, а також те, що Львівська міська рада не заперечувала листом-повідомленням протягом місяця після закінчення дії договору щодо поновлення його дії, керуючись ч. 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі , такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

У цьому випадку, відповідно до ч. 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі , як було вказано вище, укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).

З врахуванням того, що відповідач, як орендодавець не заперечував листом-повідомленням щодо поновлення дії договору оренди, керуючись с ч. 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі , позивач подав до Львівської міської ради лист від 11.05.2018р. № 82/480, до якого долучив три примірники додаткової угоди про поновлення дії договору оренди землі від 19.03.2003 р.

Львівська міська рада листом від 06.06.2018 р. № 2403-2794 пропозицію укладення додаткової угоди щодо поновлення дії договору оренди землі відхилила посилаючись на п. 6.1. ухвали від 25.05.2017 р. № 1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові (далі по тексту - Порядок).

Вказаний Порядок визначає процедуру укладення договорів оренди земельних ділянок, порядок розрахунку орендної плати за землю, зміну розміру орендної плати та інше.

Так, п.6.1. Порядку передбачає, що підставою для укладання договору оренди земельної ділянки є: п.п. 6.1.1. ухвала міської ради про передачу земельної ділянки (її частини) в оренду з обов`язковим визначенням категорії земель та цільового призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р.№ 548.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи, договір оренди між сторонами вже був укладений та вперше та не укладався. В даному випадку правовідносини сторін стосуються продовження дії договору оренди землі у спосіб визначений ст.33 Закону України Про оренду землі , шляхом укладення додаткової угоди.

Так, у п.6.11 Порядку передбачено, що орендар, який добросовісно користувався земельною ділянкою, має переважне право на продовження договору оренди землі після закінчення терміну його дії. Розмір орендної плати за землю при продовженні договорів оренди землі визначається відповідно до цього Порядку.

Згідно ч.1 ст.777 ЦК України наймач, який належно виконує свої обов`язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк.

Аналогічне право встановлено у ч.1 ст.33 Закону України Про оренду землі .

Крім того, згідно ст.764 ЦК України якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Тобто вищевказана норма передбачає таку правову конструкцію, як поновлення договору найму, яка зводиться по суті до автоматичного продовження попередніх договірних відносин на той самий строк без укладення нового договору за умови, по-перше, що наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку дії договору найму, та, по-друге, відсутні заперечення наймодавця протягом одного місяця.

Стаття 33 Закону України Про оренду землі фактично об`єднує два випадки пролонгації договору оренди. Так, у ч.1 - ч.5 ст. 33 цього Закону передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов`язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Частиною 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі передбачена інша підстава поновлення договору оренди: у тому разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Ця правова конструкція також узгоджується з вищевказаними нормами цивільного кодексу в частині поновлення дії договору.

Наведені правові позиції щодо випадків поновлення дії договору оренди узгоджуються з правовою позицією Верховного суду, викладеною зокрема в постанові Великої палати Верховного суду від 10.04.2018 р. справа № 594/376/17-ц.

Частина 8 ст. 33 Закону України Про оренду землі передбачає укладення додаткової угоди про поновлення дії договору. Як вказано вище позивач пропонував відповідачу укласти відповідну додаткову угоду, однак останній її не уклав.

З огляду на те, що Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України Про оренду землі не визначено порядку укладення договорів оренди, орендар і орендодавець під час укладення договору оренди землі, в тому числі під час розгляду додаткової угоди про поновлення дії договору оренди керуються ст. 181 ГК України, яка визначає загальний порядок укладення договорів.

Відповідно до ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Частиною 4 ст. 179 ГК України встановлено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб`єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб`єктів, коли ці суб`єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Згідно ч. 7 ст. 179 ГК України господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Загальний порядок укладення договорів встановлений ст. 181 ГК України та ст. 638 ЦК України.

Так, згідно ст.181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов`язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов`язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Львівська міська рада надсилаючи листа від 06.06.2018р. № 2403-2794 про відхилення додаткової угоди, запропонованої позивачем (орендарем), відповідно до ст.181 ГК України мала б скласти протокол розбіжностей, який в подальшому, у разі недосягнення згоди, за погодженням сторін мав бути переданим до суду для врегулювання спору, оскільки наявність спору була очевидною. Однак, відповідач вказані дії не зробив, що ним і не заперечується.

Щодо позиції відповідача про те, що договір оренди землі має типову форму яка не передбачає внесення змін чи укладення протоколу розбіжностей, суд зазначає наступне.

Частиною 1 ст.15 Закону України Про оренду землі визначено, що істотними умовами договору оренди землі є: об`єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Згідно ч.3 ст.184 ГК України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Так, згідно ч. 4 ст.179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови .

Слід зазначити, що укладаючи договір на основі типового договору, затвердженого відповідним державним органом у межах його компетенції, сторони повинні враховувати імперативні правила, що містяться в такому договорі, а в передбачених випадках вони можуть доповнити типовий договір умовами, які не суперечать його змісту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220 затверджений типовий договір оренди землі. Вказаний типовий договір містить обов`язкові умови які мають бути прийняті сторонами без можливості їх конкретизувати, однак п.9 договору, який визначає форму та розмір орендної плати, що вноситься, є таким, що може бути конкретизований сторонами у разі виникнення розбіжностей, зокрема щодо розміру орендної плати. Адже вказана постанова Кабінету Міністрів України не встановлює фіксований розмір орендної плати у постанові.

Позивач складаючи протокол розбіжностей до договору оренди не змінював, а лише конкретизував положення типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 03.03.2004 р., укладення якого є обов`язковим, що випливає з вимог закону.

Вищенаведене щодо обов`язковості укладення договорів оренди в силу закону узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 10.05.2018 р. у справі №908/1760/17, від 30.05.2018 р. у справі № 908/1757/17, від 13.06.2018 р. у справі №908/1758/17.

Відтак, доводи відповідача з цього приводу є безпідставні.

Щодо посилання відповідача на п.6.3.1. Порядку у зв`язку з чим не може бути укладений договір оренди землі, суд зазначає наступне.

Пунктом 6.3.1. Порядку на який посилається відповідач як на підставу заперечення позовних вимог, визначено, що договір оренди землі не може бути укладений при наявності розбіжностей між відомостями, що містяться в ухвалі міської ради про надання в оренду земельної ділянки та в інших документах.

Однак, твердження відповідача про те, що договір з протоколом розбіжностей позивача не підлягає розгляду, посилаючись при цьому на пункт 6.3.1 Порядку є безпідставним, оскільки наявність розбіжностей між відомостями, що містяться в ухвалі міської ради про надання в оренду земельної ділянки та в інших документах не є підставою для недотримання вимог положень Господарського кодексу України, якими врегульовано порядок розгляду переддоговірного спору.

Щодо встановлення відповідачем орендної ставки у розмірі 12 % від нормативної грошової оцінки землі під час продовження оренди землі на новий строк, суд зазначає наступне.

Згідно п. 34 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до п. в) ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин віднесено надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

У п. г) ст. 5 ЗК України визначено принципи земельного законодавства, зокрема принцип забезпечення гарантії прав на землю.

Орендна плата є місцевим земельним податком, яка розраховується від нормативної грошової оцінки землі за визначеною органом місцевого самоврядування ставкою в граничних розмірах згідно ст. 288 Податкового кодексу України.

Згідно ст. 288 ПК України об`єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Згідно ст. 286.1. ПК України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Нормативна грошова оцінка землі визначається згідно Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів , затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 р. № 486, яким передбачено під час розрахунку вартості нормативної грошової оцінки землі одного квадратного метра земельної ділянки застосування значення Кф (коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки).

В додатку 1 до Порядку наведено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки з прив`язкою до коду КВЦПЗ (класифікація видів цільового призначення землі).

Згідно даних Державного земельного кадастру, земельна ділянка, яку орендує позивач площею 0,2226 га кад. № 4610136800:01:009:0001 має код 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості з Кф - 1,2 згідно наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. № 548 Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ -4607845592018 від 04.10.2018.

Витяг із технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 03.03.2017 № 19-1323-0.2-3093/9-17АП з відображенням зазначених характеристик землі було надано відповідачу з листом від 25.08.2017р. № 82/977.

Відтак, виходячи з вимог податкового законодавства, орган місцевого самоврядування зобов`язаний використовувати характеристики землі під час визначення розміру орендної плати.

Водночас, приймаючи ухвалу від 20.09.2018 р. № 4016 відповідач не врахував дані про земельну ділянку, порушив ухвалу від 25.05.2017 року № 1995 Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові , де у розділі 6.1. зазначено, що підставою для укладання договору оренди земельної ділянки є: п.6.1.1. ухвала міської ради про передачу земельної ділянки (її частини) в оренду з обов`язковим визначенням категорії земель та цільового призначення земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548.

Як вже зазначалось вище, згідно п.6.11. Порядку орендар, який добросовісно користувався земельною ділянкою, має переважне право на продовження договору оренди землі після закінчення терміну його дії. Розмір орендної плати за землю при продовженні договорів оренди землі визначається відповідно до цього Порядку.

Відповідно до п.7.3. Порядку розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється відповідно до їх цільового (функціонального) використання у розрізі економіко-планувальних зон м. Львова згідно з цим Порядком, за винятком випадку, коли розмір орендної плати за землю визначений ухвалою міської ради про передачу земельної ділянки в оренду або результатами земельних торгів (у разі набуття права оренди на земельну ділянку на конкурентних засадах).

Слід зазначити, що винятки встановлені п.7.3 Порядку не поширюються на правовідносини між сторонами, оскільки між ними вже було укладено договір оренди земельної ділянки, він не укладається вперше, а продовжується шляхом укладення додаткової угоди.

Згідно п.7.4. Порядку підставою для визначення розміру орендної плати за землю є ухвала міської ради про передачу земельної ділянки в оренду з обов`язковим визначенням категорії земель та цільового призначення земельної ділянки (відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель) та витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за поточний рік.

Розділ 7.5. Порядку визначає розмір орендної плати за землю. Так, зокрема згідно п.7.15. Порядку орендна плата за земельні ділянки, надані для обслуговування адміністративних, офісних будівель/споруд встановлюється у розмірі: 6 відсотків від нормативної грошової оцінки землі, якщо коефіцієнт, який характеризує функціональне використання такої земельної ділянки (Кф) становить 1,2 (п.п. 7.15.1. Порядку).

З огляду на наведене, ухвала Львівської міської ради від 20.09.2018 р. № 4016 прийнята з порушенням ст. ст. 6, 15, ч. 6 ст. 33 Закону України Про оренду землі , ст.ст. 286, 288 Податкового кодексу України, Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові, затвердженого ухвалою від 25.05.2017 р. № 1995, умов договору оренди та безпідставно погіршує становище орендаря, встановлюючи ставку оренди 12%, чим змінює істотні умови договору серед яких є розмір орендної плати, тому є незаконною.

Як вище зазначалось на земельній ділянці розташовано будівлю адміністративного корпусу. Цільове призначення землі - 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, де при розрахунку нормативної грошової оцінки землі застосовується Кф (коефіцієнт функціональний) - 1,2.

Листом від 25.08.2017р №82/977 ПАТ ДТЕК Західенерго інформувало Львівську міську раду про те, що на земельній ділянці знаходиться адміністративна будівля, оскільки до листа було долучено свідоцтво про право власності на будівлю, витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, технічний паспорт БТІ.

Про те, що Львівська міська рада була обізнана в тому, що на зазначеній земельній ділянці знаходиться адміністративна будівля вказує п. 1. оскаржуваної ухвали, де зазначено, що земельна ділянка кадастровий номер 4610136800:01:009:0001 по вул. Козельницькій, 7 для обслуговування адмінбудинку.

Однак, Львівська міська рада прийняла ухвалу, визначаючи умови оренди, які порушують вищевказані норми законодавства та п. 7.15.1. Порядку і встановлює ставку оренди не 6%, а 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Представник відповідача, в судових засіданнях по розгляду справи по суті, не міг пояснити які критерії брались до уваги Львівською міською радою при встановленні позивачу ставки річної орендної плати в розмірі 12% від нормативної грошової оцінки землі при прийнятті оскаржуваної ухвали.

Статтею 27 Закону України Про оренду землі визначено, що орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону.

Частиною 3 ст. 319 ЦК України визначено, що усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Відповідно до положень ст. 16 ЦК України та ст. 2 ГПК України необхідною умовою застосування судом певного способу захисту є наявність відповідного суб`єктивного права (охоронюваного законом інтересу) у позивача та його порушення (невизнання або оспорювання) з боку відповідача. На позивача покладений обов`язок обґрунтувати свої вимоги поданими до суду доказами, тобто довести, що його права та інтереси порушуються, оспорюються чи не визнаються, а тому потребують захисту.

Частиною 2 ст. 20 ГК України вказано, що кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом: установлення, зміни і припинення господарських правовідносин.

У відповідності до ч. 2 ст. 152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Згідно з статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 21 ЦК України передбачено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Якщо порушення своїх прав особа обгрунтовує наслідками, спричиненими рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень, які ця особа вважає неправомірними та такими, що призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, які мають майновий характер або пов`язані з реалізацією майнових прав або особистих немайнових інтересів, то визнання незаконними (протиправними) таких рішень, дій чи бездіяльності та скасування відповідних актів є способом захисту цивільних прав та інтересів.

Орган місцевого самоврядування, розглядаючи та надаючи в оренду земельні ділянки, приймаючи рішення про продовження терміну оренди повинен застосовувати однаковий підхід до орендарів незалежно від форми власності, і тим самим забезпечити рівність перед законом.

Зважаючи на те, що відповідачем не було дотримано положень Господарського кодексу України, якими врегульовано порядок вирішення переддоговірного спору, враховуючи те, що відповідач не обгрунтував законність рішення про встановлення позивачу річної орендної плати за землю у розмірі 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, при тому, що рішення про продовження терміну оренди землі було прийнято, суд дійшов висновку, що діями відповідача було порушено законні права та інтереси позивача, а відтак позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

З огляду на вказане, позивач правомірно звернувся до суду із позовом про скасування п.2.1.1 ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. № 4016 в частині встановлення річної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Скасування п.2.1.1 вказаної ухвали усуне розбіжність між відомостями, які містяться в ухвалі Львівської міської ради та даними проекту договору оренди, який позивач просить визнати укладеним у судовому порядку.

Статтею 187 ГК України встановлено, що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Положеннями ч. 1 ст. 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно із ч.1 ст.77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно ст.78 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Відповідно ст.79 Господарського процесуального кодексу України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи все вищезазначене, суд дійшов висновку про те, що позивачем доведено вірогідними, достатніми та допустимими доказами наявність правових підстав для задоволення його позовних вимог, внаслідок чого суд вирішив позов задовольнити повністю.

Суд враховує висновки, що їх зробив Європейський суд з прав людини у справі "Проніна проти України" (рішення Європейського суду з прав людини від 18.07.2006). Зокрема, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

Розподіл судових витрат.

Судові витрати у справі згідно ст.129 ГПК України слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. ст. 13, 74, 77-78, 79, 86, 126, 129, 236, 237, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Скасувати п. 2.1.1. ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 р. № 4016 Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул. Козельницькій, 7 в частині річної орендної плати за землю у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

3. Визнати укладеним, з дня набрання чинності рішенням суду, договір оренди земельної ділянки площею 0,2226 га кадастровий № 4610136800:01:009:0001, яка знаходиться у м. Львові по вул. Козельницькій, 7 відповідно до ухвали Львівської міської ради Про продовження ПАТ ДТЕК Західенерго терміну оренди земельної ділянки на вул. Козельницькій, 7 від 20.09.2018 р. № 4016 між Акціонерним товариством ДТЕК Західенерго з Львівською міською радою з врахуванням протоколу розбіжностей до договору оренди землі в наступній редакції:

Договір оренди землі

м. Львів » " 2019 року

(місце укладення)

Орендодавець (уповноважена ним особа) Львівська міська рада, що знаходиться за адресою : м. Львів, пл. Ринок. 1 в особі директора департаменту містобудування Львівської міської ради Коровайника Сергія Степановича, що діє на підставі

(прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, найменування юридичної особи)

довіреності. Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні» , ухвали Львівської міської ради від 14.07.2016 № 777 „Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради", з одного боку, та орендар

Акціонерне товариство «ДТЕК Західенерго»

(прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, найменування юридичної особи) з другого, уклали цей договір про нижченаведене:

Предмет договору

1. Орендодавець па підставі Податкового кодексу України, Закону України "Про оренду землі' ', ухвал Львівської міської ради від 30.06.2016 № 631 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Львова» , від 25.05.2017 № 1995 "Про затвердження Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові»

та ухвали Львівської міської ради від 20.09.2018 № 4016 "Про продовження ПАТ "ДТЕК Західенерго» терміну оренди земельної ділянки на вул. Козельницькій, 7" надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування адмінбудинку

(цільове призначення)

з кадастровим номером 4610136800:01:009:0001, яка розташована у м. Львові на вул. Козельницькій, 7.

(місцезнаходження)

Об`єкт оренди

2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,2226га (у тому числі площею 0,0533га у межах червоних ліній без права капітального будівництва і посадки багаторічних насаджень)

(площа та якісні характеристики земель зокрема меліоративних, за їх складом та вилами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)

3. На земельній ділянці розміщені об`єкти нерухомого майна

кам`яна нежитлова будівля


(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об`єктів)

а також інші об`єкти інфраструктури


(перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об`єктів інфраструктури,

у тому числі доріг, майданчиків з твердим покриттям , меліоративних систем тощо)

4. Земельна ділянка передається в оренду разом з НЕМАЄ

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об`єктів)

5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на дату укладання договору становить

4610136800:01:009:0001 2 895 959, 22 гривень.

(кадастровий номер земельної ділянки)

6. Земельна ділянка, яка передається в оренду, має такі недоліки, шо можуть перешкоджати її ефективному використанні немає.

7. Інші особливості об`єкта оренди, які можуть вплинути па орендні відносини: немає .

Строк дії договору

8. Договір укладено на 10 (десять ) років до 20 вересня 2028 року.

Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Орендна плата

9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі 173757,55 (сто сімдесят три тисячі сімсот п`ятдесят сім гривень 55 копійок) в рік,

(розмір орендної плати: у грошовій формі - у гривнях із зазначенням способів внесення за земельні ділянки приватної власності, а за земельні ділянки державної або

що становить 6 (шість) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки

комунальної власності - із зазначенням відсотків суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в натуральній формі (для земельних ділянок приватної

власності) -перелік, кількість або частка продукції, одержуваної із земельної ділянки, якісні показники продукції, місце, умови, порядок, строки поставки, при цьому розрахунок у натуральній формі повинен відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати)

та вноситься щомісячно рівними частинами на розрахунковий рахунок № 33216812013008, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998. Отримувач: УК у Сихівському р-ні м. Львова / Сихівський/18010600 , ЄДРПОУ 38007636 , код класифікації доходів бюджету 18010600 для юридичних осіб до 30-го числа місяця наступного за звітним.

10. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням (без урахування - (непотрібне закреслити) індексації.

Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

11. Орендна плата вноситься у такі строки: за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

12. Передача продукції в рахунок орендної плити оформляється відповідними актами.

13. Розмір орендної плати переглядається у разі:

• зміни умов господарювання, передбачених договором;

• зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

• погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами:

• зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності;

• в інших випадках, передбачених законом.

14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором:

у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором; стягується пеня у розмірі розрахованому відповідно до Податкового кодексу України.

Умови використання земельної ділянки

15. Земельна ділянка передається в оренду для обслуговування адмінбудинку .

(мета використання)

16. Цільове призначення земельної ділянки: Код КВЦПЗ - 11.02 - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості категорія земельної ділянки згідно ст. 19 Земельного кодексу України: землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

17. Умови збереження стану об`єкта оренди: забороняється самовільна забудова земельної ділянки.

(Розділ «Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду» виключено на підставі Постанови КМУ №843 від 23.11.2016)

Умови повернення земельної ділянки

21. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов`язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами.

Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв`язується у судовому порядку.

Уразі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власниками землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993р. №284 (3П України. 1993р., №10, ст. 193).

22. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

23. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають (не підлягають)

(непотрібне закреслити)

відшкодуванню.

24. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних у наслідок невиконання орендодавцем зобов`язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

• фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв`язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права:

• доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.

25. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

26. На орендовану земельну ділянку встановлено (не встановлено) обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.

(непотрібне закреслити)

Згідно з містобудівельними обмеженнями та сервітутами щодо користування земельною ділянкою управління архітектури та урбаністики від 11.08.2017 № 2401-2382 та перелік обмежень щодо використання земельної ділянки КП Картограф .

(підстави встановлення обмежень (обтяжень)

27. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.

Інші права та обов`язки сторін

28. Права орендодавця:

Орендодавець має право вимагати від орендаря:

• використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;

• дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил;

• дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються:

• своєчасного внесення орендної плати.

29. Обов`язки орендодавця:

Орендодавець зобов`язаний:

•передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору оренди:

• при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

•не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

•відшкодувати орендарю капітальні витрати, пов`язані з поліпшенням стану об`єкта оренди, яке проводилося орендарем за згодою орендодавця:

• попередити орендаря про особливі властивості та недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або призвести до погіршення стану самого об`єкта оренди.

30. Права Орендаря:

Орендар земельної ділянки має право:

• самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

• за письмовою згодою орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження:

• отримувати продукцію і доходи;

• здійснювати в установленому законодавством порядку за письмовою згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

31. Обов`язки орендаря:

Орендар земельної ділянки зобов`язаний:

• приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;

виконувати встановлені щодо об`єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі:

• дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення:

• у 20 - денний термін після укладення договору оренди земельної ділянки надати копію договору відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки.

Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини

32. Ризик випадкового знищення або пошкодження об`єкта оренди чи його частини несе орендар (орендодавець).

(непотрібне закреслити)

Страхування об`єкта оренди

33. Згідно з цим договором об`єкт оренди підлягає (не підлягає) страхуванню на весь період дії цього договору.

(непотрібне закреслити)

34. Страхування об`єкта оренди здійснює орендар (орендодавець).

(непотрібне закреслити)

35. Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов`язку стороною, яка повинна згідно з цим договором застрахувати об`єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.

Зміна умов договору і припинення його дії

36. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв`язується у судовому порядку.

37. Дія договору припиняється у разі:

• закінчення строку, на який його було укладено;

• придбання орендарем земельної ділянки у власність;

• викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

• ліквідації юридично особи-орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

38. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

• взаємною згодою сторін;

• рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає ЇЇ використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

39. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку допускається (не допускається).

(непотрібне закреслити)

-Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є:


.

У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов`язань.

У разі розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря є (не є)

(непотрібне закреслити)

підставою для зміни умов або розірвання договору.

40. Право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи - орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду переходить (не переходить) до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з Орендарем.

(непотрібне закреслити)

Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору

41. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

42. Сторона, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

Прикінцеві положення

43. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий - в орендаря.

44. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки покладається на орендаря.

Реквізити сторін

ОрендодавецьОрендар Львівська міська рада в особі директора департаменту містобудування Коровайника Сергія Степановича (прізвише, ім`я та по батькові фізичної особи) паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий) найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений) відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити) Місце проживання фізичної особи, Місце знаходження юридичної особи (індекс, область. м. Львів. пл АДРЕСА_1 .1 район, місто, вулиця, номер будинку та квартири) Ідентифікаційний код


(юридичної особи) Акціонерне товариство «ДТЕК Західенерго» (прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи) Дата та номер запису в Єдиному державному паспортні дані (серія, номер, ким і коли виданий) реєстрі від 18.04.2000. 28.07.2004 найменування юридичної особи, що діє на підставі №14151200000000024 установчого документа (назва, ким і коли затверджений) відомості про державну реєстрацію і а банківські реквізити) Місце проживання фізичної особи, місце знаходження юридичної особи АДРЕСА_2 (індекс АДРЕСА_3 , номер будинку та квартири) Ідентифікаційний код 23269555 (юридичної особи) Підписи сторін

Орендодавець


С. С. Коровайник Орендар
О.С. Таращук м.п.м.п.

Договір зареєстрований у Львівській міській раді ____ 2018 року за № , про що

у книзі записів реєстрації Договорів оренди землі вчинено запис.

В.о. начальника управління земельних ресурсів Е. Колос

М.П.

Вик ЛКП «Інститут просторового розвитку»

І.Бабій

РОЗРАХУНОК розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності, грошова оцінка якої проведена, на 08.10.2018 року

Адреса ділянки: м. Львів, вул. Козельницька, 7

Категорія земельПлоща, кв. метрів (в населених пунктах)Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 08.10.2018, гривеньСтавка земельного податку, встановлена ухвалою ЛМР від 29.01.2015 №4330, відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянкиДобуток коефіцієнтів індексації грошової оцінки земельної ділянки за попередні рокиПрийнятий для розрахунку розміру орендної плати, відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки.Розмір земельного податку, гривень в рікРозмір орендної плати, гривень в рік Землі промисловості, транспорту, зв`язку 2226 2 895959,22 1 1,8972 6 28959,6 173757,55

У межах м. Львова, згідно ухвал Львівської міської ради від 30.06.2016 № 631 від 20.09.2018 № 4016 та віл 25.05.2017 №1995.

(назва населеного пункту)

Орендодавець : Львівська міська рада в особі

директора Департаменту містобудування


С.С.Коровайник

(підпис) (ініціали та прізвище)

М.П.

Орендар : АТ ДТЕК Західенерго


О.С. Таращук

(підпис) (ініціали та прізвище)

М.П.

В.о. начальника управління земельних

ресурсів


Е.Б. Колос

(підпис) (ініціали та прізвище)

3. Стягнути з Львівської міської ради (79008, місто Львів, площа Ринок, 1, ідентифікаційний код 04055896) на користь Акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» (79026, місто Львів, вулиця Козельницька, 15, ідентифікаційний код 23269555) судовий збір в сумі 3842,00 грн.

4 . Наказ видати згідно ст. 327 ГПК України, після набрання рішенням суду законної сили.

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, встановленому статтями 256-258 ГПК України.

Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua.

Повне рішення складено 27.12.2019 р.

Суддя Сухович Ю.О.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.12.2019
Оприлюднено28.12.2019
Номер документу86660875
СудочинствоГосподарське