Справа № 263/18874/19
Провадження № 2/263/3331/2019
У Х В А Л А
28 грудня 2019 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Ікорська Є.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу 30 років Перемоги про стягнення заробітної плати та компенсації за невикористані відпустки,
В С Т А Н О В И Л А:
До Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу 30 років Перемоги про стягнення заробітної плати та компенсації за невикористані відпустки.
Ознайомившись із матеріалами позову, суддя дійшла наступного висновку.
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається із позовної заяви, остання надійшла до суду 26 грудня 2019 року.
Законом України Про Державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2019 року встановлено у розмірі 1921 грн.
Статтею 4 Закону України Про судовий збір , який діє на дату звернення із позовною заявою, встановлені ставки судового збору в таких розмірах: за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, зі змісту позовної заяви убачається, що предметом та підставою позову є стягнення сум заробітної плати, яка не виплачена спадкодавцю, отже спір виник із спадкових правовідносин, а пільги за п. 1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір щодо звільнення від сплати судового збору при зверненні із позовом до суду застосовуються до спорів, що виникають між працівником та роботодавцем. Оскільки відсутні підстави вважати, що спір виник між працівником та роботодавцем, підстав для застосування пільг, передбачених п. 1 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , немає, що зумовлює обов`язок позивача сплатити судовий збір.
На підтвердження оплати судового збору до Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області необхідно надати оригінал квитанції про оплату судового збору.
Відповідно до вимог статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
На порушення указаних вимог позивачем у позовній заяві не зазначені повні відомості про сторін, не надано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, слід дійти висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу 30 років Перемоги про стягнення заробітної плати та компенсації за невикористані відпустки - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду, а саме:
- надати оригінал квитанції про сплату судового збору;
- надати повні відомості про відповідача (адресу, поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти);
- надати підтвердження того, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У випадку невиконання ухвали позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набуває законної сили негайно.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Є.С.Ікорська
Суд | Жовтневий районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2019 |
Оприлюднено | 29.12.2019 |
Номер документу | 86688243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Маріуполя
Ікорська Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні