ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 грудня 2019 року Справа 160/12990/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева І.В., перевіривши матеріали позовної заяви Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, заповзання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
21 грудня 2019 року Фермерське господарство АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління ДПС у Дніпропетровській області в частині внесення Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ (код ЄДРПОУ 42468424; 52005, Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Сухомлинського, буд. 48-А, офіс Б/Н) до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості;
- зобов`язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області виключити Фермерське господарство АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ (код ЄДРПОУ 42468424; 52005, Дніпропетровська обл., Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Сухомлинського, буд. 48-А, офіс Б/Н) з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.
Відповідно частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Як передбачено пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
За приписами частини 4 статті 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частиною 7 статті 161 КАС України, до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Однією з позовних вимог є оскарження рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про внесення Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, однак позивачем до позовної заяви не додано оригінал або належним чином засвідченої копії вказаного рішення та не вказано його номер та дату прийняття. При цьому, позивач не зазначає причини неможливості подання такого доказу та не ставить питання про його витребування, а лише вказує, що Фермерське господарство АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ звернулось до відповідача із запитом щодо надання інформації про наявність або відсутність підприємства у переліку ризикових платників податків.
Також, суд зауважує, що засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , та оформлюється протоколом.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги шляхом зазначення номера та дати спірного рішення, яке оформлене протоколом.
Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 року №3674-VI Про судовий збір (далі - Закон №3674-VI).
Частиною 1 та пунктом 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, судовий збір встановлено у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як передбачено абзацом другим частини 3 статті 6 Закону №3674-VI, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 5 КАС України передбачено способи судового захисту, а саме: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Таким чином, визнання протиправним та скасування рішення суб`єкта владних повноважень та зобов`язання вчинити певні дії є двома самостійними вимогами немайнового характеру.
Отже, звертаючись до суду, позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 3842,00 грн.
Суд встановив, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1921,00 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1560886666.1 від 20.12.2019 року
За наведених обставин позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн. за наступними реквізитами:
отримувач коштів: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989253;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA178999980000034316206084014;
код класифікації доходів бюджету: 22030101;
призначення платежу: *;101; 42468424, Судовий збір, за позовом Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ , Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За викладених обставин, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- уточнюючої позовної заяви із зазначенням номеру та дати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про внесення Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ (код ЄДРПОУ 42468424) до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, оформленого протоколом, відповідно до кількості сторін;
- оригіналу або належним чином завіреної копії спірного рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про внесення Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ (код ЄДРПОУ 42468424) до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, оформленого протоколом. У разі неможливості самостійно надати доказ - подати клопотання про його витребування судом;
- доказів сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фермерського господарства АГРАРНЕ ЗОЛОТО УКРАЇНИ до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, заповзання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та в самостійному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Тулянцева
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 02.01.2020 |
Номер документу | 86690466 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Тулянцева Інна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні