УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4197/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Політех Пром Плюс" (м. Київ) до Державного підприємства "Завод "Електроважмаш" (м. Харків) простягнення 11083045,20 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Політех Пром Плюс" (заявник, позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Державного підприємства "Завод "Електроважмаш" (відповідач), в якій просить стягнути з Державного підприємства "Завод "Електроважмаш" (61089, місто Харків, проспект Московський, будинок 299; ідентифікаційний код: 00213121) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Політех Пром Плюс" (01042, місто Київ, бульвар Марії Приймаченко,будинок 1/27, офіс 304/1; ідентифікаційний код: 41041840) основний борг в розмірі 10500000,00 грн, пеню у розмірі 557180,00 грн, 10600,00 грн інфляційних втрат та проценти річних у розмірі 15265,20 грн.
Також позивач просить стягнути з відповідача на свою користь судовий збір у розмірі 166245,68 грн та витрати на професійну правничу допомогу.
Свої позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором №238-03/504-ВК від 04.04.2019 щодо оплати отриманого товару.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Попри те, ТОВ "Політех Пром Плюс" у позовній заяві не вказано правової природи коштів, які він просить стягнути з відповідача як "основний борг", розміру пені, періодів та сум нарахованих відповідачу коштів.
Також у позовній заяві не зазначено відомі номери засобів зв`язку позивача та відповідача, офіційних електронних адрес та адреси електронної пошти сторін.
Крім того, заявник у позовній заяві не вказав відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
До того ж, у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Також, суд зазначає, що в статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Так, згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, подані заявником копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Також не відповідають приписам пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
Так, подані заявником копії додатків до позову не є засвідченими належним чином.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Отже, до позовної заяви повинні додаватися оригінали документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, заявник в якості документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, до позовної заяви додав копію платіжного доручення №572 від 18.12.2019 на суму 166245,68 грн, засвідчену позивачем.
Відтак, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву ТОВ "Політех Пром Плюс".
Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Політех Пром Плюс".
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Політех Пром Плюс" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- платіжного доручення №572 від 18.12.2019 на суму 166245,68 грн;
- належним чином засвідчених копій всіх доданих до позову документів, з додержанням вимог Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, а у разі якщо інструкціями з діловодства, які діють у відповідних органах, підприємствах, установах і організаціях, установлено додаткові вимоги щодо оформлення копій, - також і цих вимог;
- письмового уточнення редакції позовних вимог щодо правової природи коштів під назвою "основний борг", розміру пені, періодів та сум нарахованих відповідачу коштів;
- докази відправки уточнення відповідачу;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- відомі номери засобів зв`язку позивача та відповідача, офіційних електронних адрес та адреси електронної пошти сторін;
- докази відправки всіх документів та заяв відповідачу.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 24.12.2019.
Суддя В.І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http:// reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2019 |
Оприлюднено | 02.01.2020 |
Номер документу | 86717005 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні