Справа № 548/538/18
Провадження №1-кп/548/9/19
У Х В А Л А
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
23.12.2019 року Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
розглянувши кримінальне провадження № 12017170000000248 по обвинуваченню ОСОБА_4 , у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Хорольського районного суду Полтавської області знаходиться кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 197-1 КК України.
В судовому засіданні судом поставлено питання про допит експерта ОСОБА_5 в режимі відеоконференції з Київським апеляційним судом, так як останній не може з`явитися в Хорольський районний суд Полтавської області по причині того, що він проживає в м. Києві та має щільний професійний графік.
Учасники судового розгляду не заперечували проти допиту експерта в режимі відеоконференції, клопотань не заявили.
Згідно ч. 1ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження.
Відповідно до ч.4ст.336 КПК України"якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання".
Згідно ч.7ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Аналіз та юридична структура даної норми процесуального права передбачає право, а не обов`язок суду постановити ухвалу про участь осіб у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, експерт ОСОБА_5 проживає та має робоче місце в м. Києві, який відділений від Хорольського районного суду Полтавської області на відстані близько 250 км, що об`єктивно впливає на строки з`явлення до суду.
Отже, з урахуванням вищевикладеного та необхідністю оперативного розгляду вищевказаного кримінального провадження, з урахуванням того, що заявлений експерт вже неодноразово не з`являвся до суду з різних об`єктивних причин, з урахуванням віддалення його місця перебування від місця розташування суду, який здійснює розгляд справи по суті, є передбачені законом підстави для задоволення вищевказаного клопотання.
При цьому, при прийнятті такого рішення суд також враховує принцип забезпечення особі доступу до правосуддя, який повинен застосовуватися з певною гнучкістю та ефективність реалізації цього принципу на практиці без занадто формального ставлення та забезпечення його реальності (з огляду на Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року; у справі «Осман проти Сполученого Королівства» від 28.10.1998 року та у справі «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 року).
На підставі вищевикладеного та керуючисьст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст.ст.336 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Судове засідання, призначене на 10год 00хв 19лютого 2020року по кримінальному провадженню, по обвинуваченню ОСОБА_4 за ст.. 197-1 ч.1 КК України провести з Хорольського районного суду Полтавської області в режимі відеоконференції з Київським апеляційним судом (03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 2А).
Доручити Київському апеляційному суду забезпечити проведення судового засідання у справі о 10год 00хв 19лютого 2020року в режимі відеоконференції з Хорольським районним судом Полтавської області за участю експерта ОСОБА_5 , вручивши пам`ятку про його права та обов`язки.
Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити учасників справи.
Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно до Київського апеляційного суду та особам, які братимуть участь у даному судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 86752423 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні