ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Суми
03.01.2020 Справа № 920/9/20 Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., перевіривши матеріали позовної заяви № б/н від 18.12.2019 (вх. № 23 від 03.01.2020)
за позовом: фізичної особи-підприємця Дикун Віталія Петровича ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю Стандарт ПАК (40021, м. Суми, вул. Г.Кондратьєва, 144/3, оф. 2, код 41739613)
про стягнення 90732,74 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява позивача, в якій просить суд стягнути з відповідача 73143,99 грн. суму основного боргу за договором № 10/12/18 від 10.12.2018 про надання транспортних послуг, інфляційних збитків в сумі 2664,24 грн., 1504,32 грн. 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання та пені в розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку України в сумі 13420,19 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що позивачем до заяви долучено платіжне доручення № 615 від 10.12.2019 про сплату судового збору на суму 1921,00 грн.
З наданого позивачем платіжного доручення № 615 від 10.12.2019 вбачається, в графі Платник , Код зазначено, що платником є Дикун Віталій Петрович , код платника НОМЕР_2 , в той час як потрібно - код платника: НОМЕР_1 .
Таким чином, оскільки судовий збір перераховано платником з невірним кодом, то вказане платіжне доручення не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання заяви по даній справі.
Пунктом 1 частини 1 ст. 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Статтею 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За змістом п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (з наступними змінами та доповненнями), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Відповідно до п. 61 Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Як слідує з пункту 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта від 12.05.2006р. № 211 при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107 (рис. 27), а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення (ф. 107) передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.
Так, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу(ам) та іншим учасникам справи відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
Позовні матеріали містять оригінал опису вкладення від 24.12.2019, відповідно до якого на адресу відповідача надіслано копію позову з додатками без зазначення поіменного переліку додатків доданих до позовної заяви.
Згідно ч. 1, ч. 10 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повідомити позивача про недоліки та встановити строк, протягом якого позивач зобов`язаний усунути недоліки позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву № б/н від 18.12.2019 (вх. № 23 від 03.01.2020) фізичної особи-підприємця Дикун Віталія Петровича залишити без руху.
2. Фізичній особі-підприємцю Дикун Віталію Петровичу в строк до 17.01.2020 усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду доказів про сплату судового збору з вірним зазначенням коду платника судового збору у графі код платника та надання доказів надсилання поіменного переліку додатків до позовної заяви відповідачу.
3. Відповідно до частин третьої, четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 Господарського процесуального кодексу України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Попередити заявника, якщо ухвала у справі надіслана за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною та зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, і не повернута підприємством зв`язку або повернута з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2020 |
Оприлюднено | 03.01.2020 |
Номер документу | 86756875 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні