Справа № 946/8651/19
Провадження № 2/946/254/20
УХВАЛА
27 грудня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі:
головуючого судді - Баннікової Н.В.,
при секретарі - Троїцькій А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ізмаїл клопотання позивача ОСОБА_1 про скасування зустрічного забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про скасування зустрічного забезпечення позову. Обґрунтовує її тим, що судом не враховано, що 11.10.2019 року постановою державного виконавця було арештовано грошові кошти боржника ОСОБА_1 , і, як наслідок, вона не може зняти грошові та виконати ухвалу про зустрічне забезпечення.
Відповідно до ч.4 ст. 155 ЦПК України зустрічне забезпечення може бути скасовано судом в будь-який час за вмотивованим клопотанням відповідача або іншої особи, права або охоронювані законом інтереси якої порушуються у зв`язку з вжиттям заходів забезпечення позову.
Згідно ч.5 ст. 155 ЦПК України суд розглядає клопотання про скасування зустрічного забезпечення не пізніше п`яти днів з дня надходження до суду такого клопотання. За наслідками розгляду клопотання суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про скасування зустрічного забезпечення або про відмову у його скасуванні може бути оскаржена.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні клопотання про скасування зустрічного забезпечення позову слід відмовити.
Так, у провадженні Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, ОСОБА_2 , треті особи: ДП СЕТАМ , ОСОБА_3 , Ренійська міжгосподарська дитяча оздоровча установа АИСТ про визнання електронних торгів недійсними.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 02.12.2019 року частково задоволено заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову (а.с.39).
Ухвалою суду від 16.12.2019 року ухвалу суду від 02.12.2019 року частково скасовано, а саме: в частині заборони ОСОБА_2 та іншим особам здійснювати дії щодо відчуження, розпорядження будь-яким шляхом в тому числі передачу під заставу, іпотеку, реєструвати право власності, а також проводити поділ, виділ та об`єднання щодо частки в статутному капіталі, яка складає 22,75% Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ та в частині заборони вчинення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо частки в статутному капіталі, яка складає 22,75% Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи АИСТ (а.с.158-159).
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 17.12.2019 року частково задоволено заяву відповідача ОСОБА_2 про встановлення зустрічного забезпечення позову.
Так, ОСОБА_1 визначено розмір зустрічного забезпечення у сумі 77 662,57 грн. та зобов`язано ОСОБА_1 сплатити вказану суму на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Одеській області у строк, що не перевищує десяти днів з дня постановлення ухвали про застосування зустрічного забезпечення позову (а.с.162-163).
Зустрічне забезпечення за своїм правовим змістом є гарантією відшкодування можливих для відповідача збитків. Такий інститут має на меті забезпечити певний баланс сторін і нейтралізувати можливі негативні наслідки, які можуть виникнути в результаті застосування судом забезпечувальних заходів.
При вирішенні заяви про застосування зустрічного забезпечення, суд вирішує співмірність зустрічного забезпечення із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.
Вищезазначеною ухвалою суду суд визначив співмірність зустрічного забезпечення із заходами забезпечення позову, застосованими судом 02.12.2019 року (а.с.39), та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.
Причини, за яких позивач просить скасувати зустрічне забезпечення позову, а саме, не врахування судом при встановленні зустрічного забезпечення тих обставин, що розрахункові рахунки ОСОБА_1 арештовано, не є підставами для задоволення клопотання про скасування зустрічного забезпечення позову.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 155 , 260 , 353 ЦПК України , -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про скасування зустрічного забезпечення позову - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: Н.В.Баннікова
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 08.01.2020 |
Номер документу | 86761057 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Баннікова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні