Справа № 404/9240/19
Номер провадження 1-кс/404/22/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2020 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Кропивницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку по матеріалам кримінального провадження № 12019120020008907 від 25.11.2019 року відкритого за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191КК України, -
ВСТАНОВИВ:
08.01.2020 року до Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання слідчого погоджене з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, про проведення обшуку території де знаходяться комплекс будівель, який використовується ОСОБА_5 , ТОВ «Петрол-еко» та ТОВ «Кір нафта транс» за адресою: Кіровоградська область, м.Кропивницький, проспект Інженерів, 12 (відповідно до інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, належить ТОВ «Кіровоградське міжгосподарське підприємство по очистці, переробці насіння та інших сільськогосподарських культур «Тріфоліум» (ЄДРПОУ 00721372), директором якої являється ОСОБА_6 , з метою відшукання і вилучення нафти, компонентів нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів, сировини та обладнання для виробництва та переробки нафти та нафтопродуктів, електронно-обчислювальних приладів, електронних носіїв інформації, печаток та штампів, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, документів про їх походження та обіг, а саме:
- документи, що підтверджують облік нафтопродуктів придбаних (реалізованих) в розрізі маркувань, в тому числі акти/протоколи проведених інвентаризацій нафтопродуктів інші документи підтверджуючі облік та списання ПММ, об`єми;
- документів, відповідно до вимог Інструкції «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України»: - сертифікати відповідності та паспорти якості (якісні копії) придбаного відчуженого пального у розрізі поставок, та марок; - документи (журнали) кількісного облік нафти та нафтопродуктів за формою № 31-НП, у якій зазначаються надходження і відпуск нафтопродуктів за день, а також їх залишки на кінець дня (пункт 14.4 Інструкції), із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації; - окремого обліку нафтопродуктів за марками, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації; - журналів вимірювань густини та температури, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- журналів обліку надходження нафтопродуктів за формою № 6-НП, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- актів приймання нафтопродуктів за кількістю за формою № 5-НП, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації
- журналів реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів у резервуарах за формою № 7-НП, що передбачено вимогами пункту 5.2.6 Інструкції, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації
- документів, передбачених Інструкціями № П-6 та П-7, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії наказів (контрактів) на призначення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за фінансового-господарську діяльність за період 2019 року, а також осіб, які відповідальні за проведення фінансово-господарських відносин із вищевказаними суб`єктами господарювання, які відображали у бухгалтерському та податковому обліках проведені операції з можливістю їх вилучити.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що в ході проведення заходів встановлено, що ОСОБА_5 являючись засновником підприємства ТОВ «Петрол-еко», ЄДРПОУ 40687313, юридична адреса: Кіровоградська область, м.Знам`янка, вул. Віктора Голого, 110-а, фактична адреса: м. Кропивницький, вул. Промислова, 1а, здійснює господарську діяльність з реалізації нафтопродуктів на території Кіровоградської області, з метою власного збагачення, організував злочинну схему пов`язану з розкраданням паливно-мастильних матеріалів, які належать АТ «Укрзалізниця» (державна частка 100%).
Так,реалізовуючи свійзлочинний намір, ОСОБА_5 ,залучив до злочинноїсхеми працівниківАТ «Укрзалізниця»,а самемашиністів тепловозівякі запопередньою змовоюз начальникомскладу паливно-мастильнихматеріалів ОСОБА_7 ,здійснюють розкраданняпаливно-мастильнихматеріалів,а самедизельного пальногошляхом йогозливання зтепловозів назаздалегідь визначенихними місцях.Зливання нафтопродуктівздійснюється дотранспортного засобута транспортується останнімдо нафтобазирозташованої заадресою:м.Кропивницький,вул.Промислова,1-ата АЗСза адресою:м.Знам`янка, вул.Віктора Голого,104-а.Після отриманнядизельного палива ОСОБА_5 ,здійснює розрахунокготівкою заотримане дизельнепальне зз усімаучасниками злочинної групита керівництвомАТ «УкрзалізницяЗнам`янська дирекціязалізничних перевезень»,а самез начальникомскладу паливно-мастильнихматеріалів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,зареєстрований тапроживає заадресою: АДРЕСА_1 , який в свою чергу вносить недостовірні відомості до журналу обліку паливно-мастильних матеріалів щодо місячних обсягів використання пального, що становить близько 10 тис. літрів щомісячно.
Відповідно до показів свідків з вищевказаних об`єктів здійснюється реалізація викрадених паливно-мастильних матеріалів з структурних підрозділів АТ «Укрзалізниця Знам`янська дирекція залізничних перевезень» за готівковий рахунок, без відповідної ліцензії на реалізацію паливно-мастильних матеріалів, яка передбачена Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
З метою перевірки причетності до вказаного кримінального правопорушення ОСОБА_5 та встановлення кола осіб причетних до вчинення злочину виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою АДРЕСА_2 де розташований комплекс будівель, який відповідно до інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, належить ТОВ «Кіровоградське міжгосподарське підприємство по очистці, переробці насіння тарв та інших сільськогосподарських культур «Тріфоліум» (ЄДРПОУ 00721372), директором якої являється ОСОБА_6 , з метою відшукання і вилучення нафти, компонентів нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів, сировини та обладнання для виробництва та переробки нафти та нафтопродуктів, електронно-обчислювальних приладів, електронних носіїв інформації, печаток та штампів, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, документів про їх походження та обіг.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила його задовольнити посилаючись на обставини в ньому викладені.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила його задовольнити посилаючись на обставини в ньому викладені. Щодо вилучення нафти та її компонентів, як-то зазначено у прохальній частині клопотання слідчий вказала, що необхідно вилучити по одному літру кожного виду палива для проведення відповідного експертного дослідження.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з таких підстав:
Частина 1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних та причетних до кримінального правопорушення осіб.
Згідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`акта нерухомого майна, встановлено, що нерухоме майно, що розташоване за адресою: м.Кропивницький, проспект Інженерів, 12 належить ТОВ «Кіровоградське міжгосподарське підприємство по очистці, переробці насіння та інших сільськогосподарських культур «Тріфоліум».
Таким чином, сторона кримінального провадження (слідчий) довів наявність достатніх підстав для одержання ним дозволу на проведення обшуку.
Сукупність перерахованих та документально підтверджених у клопотанні обставин доводить, що відшукуванні речі та документи повинні знаходитись за вище вказаною адресою.
Відповідно до п. 1 ч. 1-2 ст. 91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Зазначені в клопотанні речі та документи фактично можуть бути доказом вчинення кримінального правопорушення і мають важливе значення для встановлення визначальних обставин по даному кримінальному провадженню.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України згідно якої ухвала суду про дозвіл на обшук житла чи іншого володінні повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
В клопотанні слідчий просить надати дозвіл на обшук з метою відшукання і вилучення грошових коштів, проте слідчий не конкретизував, як саме він буде ідентифікувати грошові кошти здобуті саме від незаконного обігу наркотичних засобів, та які підлягають вилученню, що є порушенням п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 168 КПК України забороняється тимчасовевилучення електроннихінформаційних системабо їхчастин,мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Таким чином,слідчий суддянадає дозвілна проведенняобшуку (одинраз) вищевказаного нерухомогомайна зможливістю відшукання та вилучення інформації з електронно-обчислювальнихприладів,електронних носіївінформації за необхідності із залученням спеціаліста.
Слідчим належним чином не обґрунтовано необхідність вилучення печаток та оригіналів документів, оскільки це може зупинити роботу ТОВ.
Також, оскільки по змісту клопотання відсутнє належне обґрунтування щодо призначення експертизи та відсутнє інше обґрунтування необхідності відшукання та вилучення оригіналів документів, то на даному етапі досудового слідства є достатнім вилучення всіх перелічених слідчим документів в прохальній частині клопотання в завірених копіях.
Крім того, дослідивши витяг з ЄРДР слідчий суддя, вважає за доцільне надати дозвіл на проведення обшуку тільки групі слідчих, зазначених згідно переліку визначеного ЄРДР.
Щодо прохальної частини клопотання про відшукання і вилучення нафти, компонентів нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів, сировини, то з урахуванням пояснень слідчого та обґрунтування клопотання незаконною торгівлею дизельним паливом, то підлягає вилученню саме дизельне пальне викраденням якого та подальшим перепродажем займаються особи, що вказані у клопотанні.
Відтак не підлягає задоволенню вимога про вилучення нафти, компонентів нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів, сировини та обладнання для виробництва та переробки нафти та нафтопродуктів, оскільки в обґрунтуванні клопотанні не зазначено про отримання пального іншим шляхом крім викрадення, відтак обґрунтуванням клопотання є незаконний перепродаж вже готового продукту, а не його виготовлення.
За таких обставин, клопотання є достатньо обґрунтованим і підлягає частковому задоволенню, оскільки представлені матеріали кримінального провадження містять достатньо даних (ст. 234 КПК України), які вказують про необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають вирішальне значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 206, 233 - 236, 309, 369-372, 376, 532 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим Кропивницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області: ОСОБА_3 та ОСОБА_8 дозвіл на проведення обшуку (один раз) території за адресою: АДРЕСА_2 , де знаходяться комплекс будівель, який використовується ОСОБА_5 , ТОВ «Петрол-еко» та ТОВ «Кір нафта транс», власником нерухомого майна є ТОВ «Кіровоградське міжгосподарське підприємство по очистці, переробці насіння та інших сільськогосподарських культур «Тріфоліум», з метою відшукання і вилучення:
- дизельного пального з можливістю відібрання для проведення експертизи по одному літру кожного зразка;
-інформації зелектронно-обчислювальнихприладів,електронних носіївінформації за необхідності із залученням спеціаліста;
- завірені копії документів, що підтверджують облік нафтопродуктів придбаних (реалізованих) в розрізі маркувань, в тому числі акти/протоколи проведених інвентаризацій нафтопродуктів, документи підтверджуючі облік та списання ПММ, об`єми;
- завірені копії документів, відповідно до вимог Інструкції «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України»: - сертифікати відповідності та паспорти якості (якісні копії) придбаного відчуженого пального у розрізі поставок, та марок;
- завірені копії документи (журнали) кількісного облік нафти та нафтопродуктів за формою № 31-НП, у якій зазначаються надходження і відпуск нафтопродуктів за день, а також їх залишки на кінець дня (пункт 14.4 Інструкції), із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії документів щодо окремого обліку нафтопродуктів за марками, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії журналів вимірювань густини та температури, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії журналів обліку надходження нафтопродуктів за формою № 6-НП, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії актів приймання нафтопродуктів за кількістю за формою № 5-НП, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії журналів реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів у резервуарах за формою № 7-НП, що передбачено вимогами пункту 5.2.6 Інструкції, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії документів, передбачених Інструкціями № П-6 та П-7, із зазначенням працівника (причетних працівників) відповідального за ведення та збору даних для заповнення такої документації;
- завірені копії наказів (контрактів) на призначення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за фінансового-господарську діяльність за період 2019 року, а також осіб, які відповідальні за проведення фінансово-господарських відносин із вищевказаними суб`єктами господарювання, які відображали у бухгалтерському та податковому обліках проведені операції.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Дія ухвали починається з дня її постановлення, протягом місяця, тобто до 08.02.2020 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 86830289 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні