Справа № 290/144/19
Провадження № 1-кп/273/16/20
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2020 року Баранівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого- судді ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , з участю прокурора Новоград-Волинської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , потерпілого ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , про призначення додаткової судово-медичної експертизи по матеріалах кримінального провадження № 12019060150000001 від 02.01.2019 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 296 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
На розгляді в Баранівському районному суді Житомирської області на стадії судового розгляду перебуває дане кримінальне провадження.
В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_5 , заявив письмове клопотання про призначення додаткової судово-медичної експертизи, в обгрунтування якого зазначив, що під час допиту в судовому засіданні обвинуваченого ОСОБА_4 свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , останні зазначили, що потерпілий отримав тілесні ушкодження внаслідок падінні з висоти власного зросту на виступаючі предмети. Враховуючи ряд протиріч між показаннями обвинуваченого та свідків в судовому засіданні та висновками судово-медичних експертиз, які проведені під час досудового розслідування, просив доручити Чуднівському міжрайонному відділеню обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради проведення додаткової судово-медичної експертизи.
Прокурор підтримав клопотання, зазначивши, що для об`єктивного дослідження всіх обставин у даному провадженні, а саме встановлення механізму отримання потерпілим тілесних ушкоджень, які мають суттєву різницю з тими обставинами, які зазначені у обвинувальному акті та тими обставинами які зазначили в судовому засіданні обвинувачений та свідки ОСОБА_8 ОСОБА_7 , тому потрібно призначити дану експертизу.
Потерпілий ОСОБА_6 не заперечував проти задоволення клопотання захисника.
Вислухавши думку учасників процесу, щодо заявленого клопотання, суд приходить до слідуючого висновку.
Частиною 1 статті 242 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Враховуючи те, що обвинувачений та свідки ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , під час надання показань в судовому засіданні зазначили інші обставини справи, щодо отримання потерпілим тілесних ушкоджень, тому виникла необхідність в розширенні експертного дослідження, а саме призначення додаткової судово-медичної експертизи для перевірки обставин на які посилаються у своїх показаннях обвинувачений та свідки.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 242, 243,244,332, 350 , 369-372, 376 КПК України, Законом України « Про судову експертизу», Інструкцію «Про призначення та
проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.01.1998 № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 № 1950/5), суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання захисника задовольнити.
Призначити додаткову судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні
№ 12019060150000001 від 02.01.2019 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.296 КК України, доручити проведення судово-медичної експертизи експертам Чуднівського міжрайонного відділення обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради.
На розв`язання експертам поставити наступні запитання:
1. Який напрямок травмуючої дії в результаті якої в потерпілого ОСОБА_6 утворилися тілесні ушкодженняу вигляді синця навколо лівого ока з крововиливом під слизову ока, крововиливом і садна слизової верхньої губи ?
2. Яка послідовність утворення тілесних ушкоджень у ОСОБА_6 ?
3. Які властивості травмуючого предмету, а саме: розміри, форма, рельєф,накладення,яким було спричинено тілесні ушкодження ОСОБА_6 ?
4. Чи могли виявлені у ОСОБА_6 , тілесні ушкодження утворитися за обставин на які вказував під час допиту в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 .?
5. Чи могли виявлені у ОСОБА_6 , тілесні ушкодження утворитися за обставин на які вказував під час допиту в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 .?
6.Чи могли виявлені у ОСОБА_6 , тілесні ушкодження утворитися за обставин на які вказував під час допиту в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 .?
Надати експертам належним чином завірені копії матеріалів кримінального провадження, що необхідні для проведення експертизи, а також додаткові матеріали (диски з звукозаписом показань в судовому засіданні обвинуваченого, свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_7 )
Попередити експерта про відповідальність передбачену ст. 70 КПК України та ст. ст. 384, 385, КК України.
Встановити строк проведення експертизи - один місяць з дня отримання копії ухвали про призначення експертизи.
У справі оголосити перерву до отримання додаткового висновку експерта.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Баранівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 86838119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Баранівський районний суд Житомирської області
Васильчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні