СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду
13 січня 2020 року Справа № 917/1407/19
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Шутенко І.А., суддя Здоровко Л.М., суддя Плахов О.В.,
розглянувши апеляційну скаргу позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ", с. Токарі, Лохвицький район, Полтавська область (вх. №104 П/2) на рішення, ухвалене Господарським судом Полтавської області у складі судді Киричук О.А. о 12 годині 18 хвилин 14.11.2019 (повний текст складено 19.11.2019) у справі №917/1407/19,
до відповідача Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (36000, Полтавська область, м. Полтава, вул. Зигіна, буд. 1, кімната 320, код ЄДРПОУ 21076316),
про визнання недійсним рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" зернулось до суду з позовом до Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним пункту 1 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12.06.2019 у справі №66-1-50/7-18 в частині визнання, що ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.1 ст.50 та п.4 ч.2 ст.6 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, яке полягало в узгодженні своєї поведінки під час підготовки пропозицій та участі в процедурі закупівлі, проведеної в грудні 2017 Відділом освіти Лохвицької РДА (ідентифікатор доступу UA-2017-22-24-001663-b), а також пункту 3 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12.06.2019 у справі №66-1-50/7-18 щодо накладення на ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" штрафу в сумі 68 000,00 грн., що складає 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що висновки відповідача, викладені у спірному рішенні. не відповідають дійсності та не узгоджуються із нормами законодавства, а вказане рішення є незаконним з таких підстав:
- відповідачем не доведено як саме збіг вказаних ним обставин чи дії учасників призвели чи могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції під час проведення тендеру;
- відповідачем не наведено доказів того, що в діях позивача вбачається мета спотворити результати торгів, яка є необхідною умовою визнання узгодженими антиконкурентними діями відповідно до ст. 6 Закону № 2210-ІІІ;
- адміністративна колегія зосередившись на дослідженні (аналізі) сукупності факторів, що могли вплинути на поведінку учасників торгів, не зазначила у своєму рішенні жодних доказів на підтвердження спотворення результатів торгів, чи доказів негативного впливу дій учасників торгів на стан конкуренції та її обмеження;
- наявність господарських, та фінансових відносин між учасниками; наявність рахунків у одному банку; одного і того ж авторизованого електронного майданчика для подачі початкових пропозицій; створення та подання учасниками своїх тендерних пропозицій майже одночасно (з різницею 15 хв.), а також що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спільно учасниками ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ", не може свідчити про узгодженість дій таких учасників і спрямованість їх на спотворення, усунення чи обмеження конкуренції під час проведення торгів.
Рішенням Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19 у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" до Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення відмовлено.
Господарський суд першої інстанції виходив з того, що відповідач у рішенні від 12.06.2019 року № 66/3-р/к (справа №66-1-50/7-18) навів достатній перелік доказів узгодженої поведінки ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" з ТОВ "Енерджі Сервіс Компані" під час участі у електронній процедурі закупівлі, проведеної за допомогою веб-порталу "Prozorro" (оголошення ID UА-2017-11-24-001663-b) проведеної в грудні 2017 р. відділом освіти Лохвицької районної державної адміністрації. Отриманими територіальним відділенням у процесі дослідження доказами було обґрунтовано встановлено факт порушення позивачем конкурентного законодавства.
Встановлено, що одним із засновників та одночасно директором ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" є гр. ОСОБА_2 , який одночасно є учасником (засновником) і директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвесттепло-Полтава". Іншим учасником (засновником) ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ", згідно з положеннями статуту є гр. ОСОБА_1 , розмір частки якого у статутному капіталі становить 60%, який одночасно є єдиним учасником (засновником) ТОВ "ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ".
Господарським судом встановлено, що ще у 2017 році, ТОВ "ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ" та ТОВ "Інвесттепло-Полтава" були пов`язані господарськими відносинами та інтересами стосовно спільної діяльності, що могло обумовити їх домовленість про результати процедури закупівлі з метою забезпечення перемоги ТОВ "Інвесттепло-Полтава".
Судом було встановлено відсутність обставин, які могли б бути підставою для скасування оспорюваного рішення в частині, що стосується позивача.
Не погодившись з рішенням, ухваленим господарським судом першої інстанції. до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернувся позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ", в якій просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження рішення суду, рішення Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19 скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов повністю.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем не доведено як саме збіг вказаних ним обставин чи вказані дії учасників призвели чи могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції під час проведення тендеру. Також відповідачем не наведено жодних доказів того, що в діях позивача вбачається мета спотворити результати торгів, яка є необхідною умовою визнання узгодженими антиконкурентними діями відповідно до ст. 6 Закону №2210-ІІІ.
Апелянт вважає, що лише наявність господарських та фінансових відносин між учасниками; наявність рахунків в одному банку; одного і того ж авторизованого електронного майданчика для подачі початкових пропозицій; створення та подання учасниками своїх тендерних пропозицій майже одночасно (з різницею 15 хвилин), а також що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спільно учасниками ТОВ "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" не може свідчити про узгодженість дій таких учасників і спрямованість їх на спотворення, усунення чи обмеження конкуренції під час проведення торгів, та може бути доказом наявності попередньої змови.
Розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19 апеляційним судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення у справі №917/1407/19 ухвалене 14.11.2019, повний текст якого складено 19.11.2019.
Тобто останнім днем строку на апеляційне оскарження зазначеного рішення є 09.12.2019.
Відповідно до штемпелю ПАТ "Укрпошта", що міститься на конверті, в якому до суду направлялася апеляційна скарга, поштове відправлення передано до пересилання 11.12.2019.
Тобто, Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" звернулося з апеляційною скаргою з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження, ч. 2 ст. 124 Конституції України передбачає право особи на захист судом його прав.
Частиною 1 ст. 119 ГПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
ГПК України не пов`язує право суду поновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. Поважними причинами пропуску процесуального строку визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, незалежними від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальної дії. Отже, у кожному випадку суд повинен з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінити доводи, що наведені на обґрунтування клопотання про його поновлення, та зробити мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на звернення з апеляційною скаргою на рішення суду апелянт зазначає, що не був присутнім під час оголошення судом вступної та резолютивної частини рішення суду, повний текст рішення скаржником отримано засобами поштового зв`язку 21.11.2019. Апелянт звернувся в межах двадцятиденного строку з дати отримання повного тексту рішення.
Факт отримання копії рішення суду першої інстанції скаржником 21.11.2019 підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи (а. с. 22 т. 2).
Розглянувши зазначене клопотання, колегія суддів встановила, що обставини викладені скаржником підтверджуються матеріалами справи, апелянт звернувся з апеляційною скаргою до суду в межах двадцятиденного строку з дати отримання ним повного тексту оскаржуваного рішення суду, враховуючи викладене суд приходить до висновку про наявність правових підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19.
Перевіривши відповідність матеріалів апеляційної скарги вимогам процесуального закону, судом встановлено, що матеріали апеляційної скарги відповідають вимогам закону, що є підставою для відкриття апеляційного провадження.
Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Здійснивши підготовчі дії, суд вважає за необхідне призначити справу до розгляду в судовому засіданні, про що повідомити сторін у справі, надіславши їм копію цієї ухвали.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 119, 234, 256, 262, 267-268 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" про поновлення строку для звернення з апеляційною скаргою. Поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" строк для звернення з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ" на рішення Господарського суду Полтавської області від 14.11.2019 у справі №917/1407/19.
3. Встановити учасникам справи строк до 10.02.2020 для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв, клопотань та письмових пояснень з доказами їх надсилання учасникам провадження.
4. Призначити справу до розгляду на "17" лютого 2020 р. о 10:45 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань №105.
5. Визнати не обов`язковою явку до судового засідання представників сторін. Неявка сторін або інших учасників провадження у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя І.А. Шутенко
Суддя Л.М. Здоровко
Суддя О.В. Плахов
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 13.01.2020 |
Номер документу | 86852501 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Шутенко Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні