Справа № 761/48423/19
Провадження № 2/761/8955/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Пономаренко Н.В., вивчаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ Феміда про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП,-
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2019 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ Феміда про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.12.2019 року вищевказана позовна заява надійшла в провадження судді Пономаренко Н.В.
Під час вивчення матеріалів справи було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Так, згідно п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Проте, вивчивши матеріали позовної заяви, суд вважає, що вони не відповідають вимогам вищенаведених положень п. 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України, оскільки позивачем не вказано перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Разом з тим, відповідно до вимог ч. 4, 5 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви: документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характер.
Так, відповідно до змісту позовної заяви, позивач просить суд, зокрема:
- стягнути солідарно з ОСОБА_2 та ТОВ Феміда матеріальну шкоду за наслідками ДТП, в розмірі 44 300 грн.;
- стягнути солідарно з ОСОБА_2 та ТОВ Феміда маральну шкоду за наслідками ДТП, в розмірі 10 000 грн.
Тобто фактично позивачем заявлено дві окремі позовні вимоги, що мають майновий характер.
Тому враховуючи положення Закону України Про судовий збір щодо ставок судового збору, а також порядку його сплати, позивачу необхідно сплатити судовий збір, за вимоги майнового характеру з урахуванням п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір в розмірі 1 відсотока ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки позовна заява містить ряд недоліків, позивачу на виконання вищевказаних положень чинного законодавства необхідно зазначити в позові: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. Крім того, позивачу необхідно сплатити судовий збір за заявлені вимоги.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України, передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Разом із тим, суд роз`яснює, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 1, 14 Закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної , ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ Феміда про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП, - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлені строки, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86874567 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Пономаренко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні