Рішення
від 03.03.2010 по справі 2-4776-2010
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

                 Справа № 2-4776/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

(заочне)

03 березня 2010  року                                                    Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

у складі:  головуючого судді  - Маймур Ф.Ф.

                             при секретарі  - Чоха К.О.

            за участю :  представника позивача – ОСОБА_1,

                                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

23.04.2009 року ОСОБА_2 звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з позовом до  відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» про стягнення коштів. (а.с. 3-4)

Позивач у позовній заяві, з урахуванням уточнених позовних вимог, та у судовому засіданні посилався на те, що між ним та відповідачем було укладено договір строкового банківського вкладу №540461 від 18.07.2008 року на суму 10 000 грн. строком на 12 місяців. 19 липня 2009 року позивач звернувся до відповідача із заявою щодо повернення належних позивачу коштів, однак  відповідач відмовився повернути кошти, посилаючись на введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, чим порушив умови укладеного між позивачем та відповідачем договору та вимоги чинного законодавства, а тому позивач просив суд стягнути з відповідача суму вкладу у розмірі 10000 грн. та пеню за прострочку договірних зобов’язань, 3% за кожен день та покласти на відповідача судові витрати (а.с. 3-4, 19-21).

У судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи неодноразово повідомлявся судом належним чином, враховуючи вищезазначені обставини суд вважає можливим розглянути дану цивільну справу у заочному порядку відповідно до Глави 8 Розділу ІІІ ЦПК України (а.с. 18, 26).

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали даної цивільної справи, суд приходить до наступного висновку з таких підстав.

Судом встановлено, що 18.07.2008 року між позивачем та відповідачем був укладений договір строкового банківського вкладу №540461, що підтверджується копією зазначеного договору. (а.с. 5)

За умовами пп. 1.1., 2.1, 2.2 укладеного між позивачем та відповідачем договору відповідач приймає від позивача грошові кошти в сумі 10 000,00 грн. на строк 12 місяців від дати внесення вкладу. Підпунктом 3.4.5 укладеного між сторонами договору передбачено обов’язок відповідача повернути вклад повністю при закінчені його дії або у випадку дострокового припинення договору, підпунктом 3.1.2 договору передбачено кореспондуюче право позивача на отримання вкладу у вказаний строк. (а.с. 5)

У судовому засіданні було встановлено, що позивач неодноразово звертався до відповідача із заявами, у яких  просив відповідача видати йому кошти у зв’язку із закінченням строку дії договору, що підтверджується поясненнями представника позивача у судовому засіданні та копіями відповідних заяв                  (а.с. 6, 7).

Правовідносини, які виникли між сторонами урегульовані нормами Конституції України, Цивільного кодексу України (2003 року), Закону України «Про банки і банківську діяльність», умовами укладеного між ними договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є  правовідношення,  в  якому  одна  сторона (боржник)   зобов'язана   вчинити   на   користь   другої  сторони (кредитора) певну дію (передати  майно,  виконати  роботу,  надати послугу,  сплатити  гроші  тощо) або утриматися від певної дії,  а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

В силу приписів ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов  договору  та  вимог  цього  Кодексу,  інших актів цивільного законодавства,  а за відсутності таких умов та вимог -  відповідно до   звичаїв   ділового  обороту  або  інших  вимог,  що  звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.

За змістом ст. 1060  ЦК України  договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад). Договором може бути передбачено внесення грошової суми на інших умовах її повернення. За договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.

Згідно ч. 2 ст. 58 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банк не відповідає за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань у разі оголошення мораторію на задоволення вимог кредиторів, зупинення операцій по рахунках, арешту власних коштів банку на його рахунках уповноваженими органами державної влади.

В силу п. 2 ч. 3, а також ч. 5 ст. 85 зазначеного Закону протягом дії мораторію не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у судовому засіданні у їх сукупності, та вирішуючи вимоги позивача до відповідача про повернення коштів за договором банківського вкладу, суд вважає дані вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи вимоги позивача до відповідача про стягнення 3% за кожен день прострочення зобов’язання, суд виходив з того, що відповідно до спеціальної норми, яка в тому числі регулює спірні правовідносини, а саме Закон України «Про банки і банківську діяльність» у разі введення мораторію  не нараховуються фінансові санкції, а тому суд приходить до висновку, що позивачу у задоволенні позову в цій частині необхідно відмовити.

Оскільки позовні вимоги позивача задоволені, відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідачів на користь позивача понесені позивачем судові витрати по сплаті витрат на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 гривень, які підтверджуються платіжними дорученнями про сплату, а також стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 100 грн.

На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 509, 526, 1058, 1060 ЦК України (2003 р.),  ч. 2 ст. 58, п. 2 ч. 3 ст. 85  Закону України «Про банки і банківську діяльність», ст.ст. 10, 11, 60, 84, 88, 212, 213, 215  ЦПК України, суд –

   

В И Р І Ш И В :

   

    Стягнути з відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» (04053, м.Київ, вул. Артема, 15; 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Сєрова, 11,  код ЄДРПОУ: 25842763 )  на користь ОСОБА_2 (49100, м. Дніпропетровськ, пр. Героїв,14а/71, ІПН НОМЕР_1)  у рахунок повернення коштів за договором банківського вкладу № 540461 від 18 липня 2008 року – 10 000 (десять тисяч) грн. 00 коп., у рахунок повернення судових витрат – 30 (тридцять) грн., а разом – 10 030 (десять тисяч тридцять)  грн. 00 коп.

    ОСОБА_2 у задоволені решти позовних вимог – відмовити.

    Стягнути з відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» (04053, м.Київ, вул. Артема, 15; 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Сєрова, 11,  код ЄДРПОУ: 25842763 ) на користь держави судовий збір у розмірі 100 грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 223 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем у Апеляційний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення шляхом  подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, та подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, також апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

   

Суддя                             Ф.Ф. Маймур

СудЖовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення03.03.2010
Оприлюднено08.04.2010
Номер документу8692266
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-4776-2010

Рішення від 26.11.2010

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Руденко Людмила Михайлівна

Рішення від 25.08.2010

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Літовка Валерій Володимирович

Рішення від 29.06.2010

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Руденко Людмила Михайлівна

Рішення від 03.03.2010

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Маймур Фелікс Федорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні