Ухвала
від 14.01.2020 по справі 349/6/20
РОГАТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 349/6/20

Провадження № 2/349/138/20

У Х В А Л А

14 січня 2020 року м. Рогатин

Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Лошак О.О. перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Лучинецької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну ділянку, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Лучинецької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну ділянку, по АДРЕСА_1 , загальною площею 0,90 га. цільовим призначенням для індивідуального житлового будівництва та ведення особистого селянського господарства.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Згідно пункту 3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

В порушення зазначених вимог, в позовній заяві ціну позову не зазначено, не долучено документів про вартість вказаних земельних ділянок.

Відповідно до вимог пункту 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивач в позові вказує, що їй передано у приватну власність земельні ділянки загальною площею 0,90 га. по АДРЕСА_1 , згідно рішення Лучинецької сільської Ради народних депутатів від 28 грудня 1993 року, яке на даний час, є втраченим. Проте, до матеріалів справи не долучено доказів щодо втрати вказаного документа, зокрема, оголошення у пресі про втрату правовстановлюючого документа.

Відповідно до пункту 8 частини 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Таким чином, копії документів подаються до суду належно завіреними.

Зазначаючи про належність засвідчення копії суд вказує, що копія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).

Згідно абз. 2 ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір ).

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 гривні (ч.1 ст. 7 ЗУ Про Державний бюджет України на 2020 від 14.11.2019 № 294-IX).

Позовна заява ОСОБА_1 надійшла на адресу суду 08 січня 2020 року.

Позовна заява містить вимоги майнового характеру.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою встановлена ставка судового збору - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що в грошовому еквіваленті становить від 840,80 грн. до 10510 грн.

До позовної заяви долучено квитанцію про сплату судового збору в розмірі 769,00 грн. (за ставками, встановленими на 2019 рік).

Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір, виходячи з ціни позову, та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів УК у Рогатин. р-ні /Рогат.р./22030101 , код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38026376 , банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA298999980313151206000009339, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;


( реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , Рогатинський районний суд Івано-Франківської області.

Недоліки позовної заяви:

-не зазначено ціну позову, який містить вимоги майнового характеру, не долучено документів про вартість вказаних земельних ділянок ;

-до позовної заяви не долучено доказів щодо втрати правовстановлюючого документа (рішення Лучинецької сільської Ради народних депутатів), зокрема, оголошення у пресі про втрату документа;

-судовий збір сплачено не у встановленому розмірі відповідно до ціни позову та дати надходження позовної заяви до суду;

-документи, долучені до позовної заяви, не завірені належним чином.

Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення викладених в ухвалі недоліків .

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Лучинецької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну ділянку, залишити без руху.

Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви, і надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Спосіб усунення недоліків: надання суду належним чином оформленої позовної заяви із зазначенням ціни позову; долучення доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини зокрема, документів про вартість вказаних земельних ділянок, оголошення у пресі про втрату правовстановлюючого документа; долучення завірених належним чином копій документів, які додано до позову, а також копії позовної заяви з додатками для відповідача, які завірені належним чином; доплата судового збору в порядку і розмірі, встановленому законом, та надання суду документа, що підтверджує сплату судового збору.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. 175 ЦПК України, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О.Лошак

СудРогатинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.01.2020
Оприлюднено16.01.2020
Номер документу86931162
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —349/6/20

Рішення від 25.05.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Лошак О. О.

Ухвала від 25.02.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Лошак О. О.

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Лошак О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні