Ухвала
від 15.01.2020 по справі 910/13366/19
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"15" січня 2020 р. Справа№ 910/13366/19

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Зубець Л.П.

суддів: Мартюк А.І.

Калатай Н.Ф.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт

на рішення Господарського суду міста Києва

від 02.12.2019

у справі №910/13366/19 (суддя - Маринченко Я.В.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю БК Прогрес Буд

до Товариства з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт

про стягнення 542 457,70 грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 у справі №910/13366/19 позов задоволено.

Присуджено до стягнення з відповідача на користь позивача 500 000,00 грн. заборгованості, 3 444,00 грн. 3% річних, 39 013, 70 грн. пені, а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 8 136, 87 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач (Товариство з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт ) звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 у справі №910/13366/19 та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.01.2020, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт передано на розгляд колегії суддів Північного апеляційного господарського суду у складі головуючого судді Зубець Л.П., суддів Мартюк А.І., Калатай Н.Ф.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Частиною 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України визначено, що апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Отже, враховуючи те, що повний текст оскаржуваного рішення не було вручено скаржнику у день його винесення 02.12.2019, повний текст рішення суду складено 02.12.2019, а тому у відповідності до ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України двадцятиденний строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції тривав до 22.12.2019 включно.

Частиною 4 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у випадку, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Таким чином, оскільки 22.12.2019 є вихідним днем, останнім днем подачі апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції був наступний за ним робочий день - 23.12.2019.

В свою чергу, згідно поштового конверта направленого скаржником разом з апеляційною скаргою на адресу Господарського суду міста Києва вбачається, що з відповідною апеляційною скаргою скаржник звернувся 24.12.2019, тобто з пропуском строку, встановленого ч. 1 ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

При цьому, суд апеляційної інстанції зазначає, що початок перебігу строку на апеляційне оскарження починається саме внаслідок проголошення та підписання повного тексту відповідного процесуального документа, і жодним чином початок перебігу відповідного строку не пов`язується з надсиланням/отриманням стороною відповідного процесуального документа, оскільки у випадку отримання стороною процесуального документа з запізненням або неотриманням, у скаржника виникає процесуальне право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, яке може бути реалізоване протягом двадцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду, і таке вручення/обізнаність не поновлює автоматично строк, а є підставою саме для його поновлення, що узгоджується з вищенаведеними приписами ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, а також ст. 116 Господарського процесуального кодексу України.

Отже, суд апеляційної інстанції зазначає, що вимоги діючого процесуального закону не пов`язують початок процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції з датою фактичного отримання або датою, коли стало відомо про наявність відповідного рішення, оскільки отримання рішення з запізненням або встановлення наявності такого рішення за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень - є підставою саме для відновлення такого строку.

Визначений законом строк подання апеляційної скарги є процесуальним строком, який може бути поновлений відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання апеляційною інстанцією поважності причин такого пропуску та за наявності клопотання заінтересованої сторони , оскільки вимоги процесуального закону не наділяють суд апеляційної інстанції правом або обов`язком самостійного відновлення такого строку, адже таке право нерозривно кореспондується саме з правом особи (сторони спору, учасника справи) на вчинення процесуальних дій в межах наданих їй законом повноважень.

Колегією суддів Північного апеляційного господарського суду встановлено, що матеріали апеляційної скарги не містять клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 у справі №910/13366/19, а суд апеляційної інстанції не наділений правом самостійно відновлювати відповідний строк.

Таким чином, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт на рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 у справі №910/13366/19 підлягає залишенню без руху на підставі ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України.

Водночас колегія суддів звертає увагу, що відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Статтею 259 Господарського процесуального кодексу України визначено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що як доказ направлення апеляційної скарги позивачу (Товариству з обмеженою відповідальністю БК Прогрес Буд ) скаржник надав фіскальний чек ПАТ Укрпошта , що не може бути належним доказом направлення апеляційної скарги з доданими до неї документами Товариству з обмеженою відповідальністю БК Прогрес Буд , що відповідно не є дотриманням вимог ст. 259 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи відсутність клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та відсутність належних доказів на підтвердження надсилання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами позивачу, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга подана без додержання вимог, викладених у ст. 256, п. 3 ч. 3 ст.ст. 258, 259 Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає залишенню без руху, на підставі ст. ст. 174, 260 Господарського процесуального кодексу України, з метою надання стороні (скаржнику) можливості виправити вищенаведені недоліки.

Відповідно до приписів частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Виходячи з вищенаведеного, скаржник повинен надати докази, що підтверджують надсилання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами із листом з описом вкладення позивачу та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.

Крім того, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що відповідно до приписів ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 41, 174, 234, 235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ :

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт на рішення Господарського суду міста Києва від 02.12.2019 у справі №910/13366/19 - залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали, Товариство з обмеженою відповідальністю Бісмарт Експерт має право усунути недоліки, а саме: подати до Північного апеляційного господарського суду докази, що підтверджують надсилання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами із листом з описом вкладення позивачу (Товариству з обмеженою відповідальністю БК Прогрес Буд ) та клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції із обґрунтуванням причин пропуску.

3. В разі невиконання вимог зазначеної ухвали суду у встановлений пунктом 2 строк, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.

4. Копію даної ухвали надіслати учасникам у справі.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Головуючий суддя Л.П. Зубець

Судді А.І. Мартюк

Н.Ф. Калатай

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення15.01.2020
Оприлюднено17.01.2020
Номер документу86931539
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/13366/19

Постанова від 12.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Ухвала від 17.03.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Ухвала від 04.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Зубець Л.П.

Рішення від 02.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні