Ухвала
від 16.01.2020 по справі 142/21/20
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

142/21/20

2/142/168/20

"16" січня 2020 р. смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н. Л., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований та проживає в в АДРЕСА_1 , до Грабарівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться в с. Грабарівка Піщанського району Вінницької області, вул. Центральна, 10, про визнання права власності на майно, яке входить до складу спадщини, встановлення факту родинних відносин, та додані до неї матеріали, -

ВСТАНОВИВ:

13 січня 2020 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , який зареєстрований та проживає в в АДРЕСА_1 , до Грабарівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться в с. Грабарівка Піщанського району Вінницької області, вул. Центральна, 10, про визнання права власності на майно, яке входить до складу спадщини, встановлення факту родинних відносин.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 13 січня 2020 року, зазначену справу було передано на розгляд судді Щербі Н. Л.

Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви.

Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В частині 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Подана позивачем позовна заява вказаним вимогам не відповідає з огляду на наступне.

Зокрема позовна заява повина містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Так, в позовній заяві, просить суд встановити факт, який має юридичне значення, а саме те, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є тіткою- двоюрідною сестрою матері - ОСОБА_1 . Проте із вказаної позовної вимоги не можливо встановити, хто є матір`ю ОСОБА_1 , оскільки жодних ідентифікуючих відомостей, як то прізвище, ім`я по батькові, дата народження тощо, не зазначено та відповідних документів жо справи не долучено.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовнй заяві позивач зазначає, що йому не вдалося зібрати необхідін документи, які підтверджують факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2 , оскільки вони не збереглися ні в органах місцевого самоврядування, ні в архівних установах, проте жодних доказів на підтвердження вказаних обставин, зокрема доказів звернення до вказаних органів, до позовної заяви не додає. Проте далі в позовній заяві, вказує, що вважає, що ним подано достатньо документально підтверджених доказів для встановлення між ними фактуроднних відносин, проте жодного такого документу до позовної заяви не долучено.

Також, зі змісту позовної заяви слідує, що позивач просить визнати за ним право власності на майно, яке входить до складу спадщину, яка відкрилася після смерті тітки ОСОБА_2 , в тому числі на земельну ділянку, площею 3,1742 га, яка відповідно до державного акту на правов власнсоті на земельну ділянку серії ВН № 118441, який долучений до позовної заяви належить ОСОБА_3 та який відповідно до заповіту все свої майно заповів ОСОБА_2 .. Проте жодних доказів прийняття спадщини ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_3 або ж доказів роднних відносин між позивачем та ОСОБА_3 , щоб давало йому право на спадкування належного йому майна, до позовної заяви не долучено.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674 - VI (далі - Закон "Про судовий збір").

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з приписами частин 1, 2 статті 9 Закону "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до п.п.1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою має бути сплачено судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно положень ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до положень ЗУ Про Державний бюджет України на 2020 рік з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 гривні.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

З позовної заяви та долучених до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява містить дві вимоги, зокрема позивач просить встановити факт, який має юридичне значення, а смеи факт родинних відносин та просить визнати за ним право власності спадщину, яка відкрилася після смерті його тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до складу якої входить дві земельні ділянки вартістю 126779,94 гривень та 125465,05 гривень.

В п.п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичнеою особою має бути сплачено судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Разом з тим, позивачем вимогу про встановлення факту родинних відносин заявлено в позовній заяві, яка подана в порядку позовного, а не окремого провадження, а тому вона є вимогою немайнового характетру.

Таким чином, вказана позовна заява містить дві вимоги: майнового та немайнового характеру.

Згідно положень ч. 3 ст. 6 ЗУ "Про судовий збір"за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідно до п.п.2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою має бути сплачено судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб..

Таким чином, враховуючи, що ціна позову становить 252244,99 гривень, позивачу слід було надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 2522,44 гривень, що становить один відсток від ціни позову за вимогу майнового характеру, та документ про сплату судового збору в розмірі 840 гривень 80 копійок, що становить не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу немайнового характеру.

Разом з тим, до позовної заяви позивачем долучено квитанцію № 0.0.1577276716.1 від 11 січня 2020 року про сплату судового збору в розмірі 2522,45 гривень, та квитанцію № 0.0.1577274079.1 від 11 січня 2020 року про сплату судового збору в розмірі 420 гривень 40 копійок. Таким чином, недоплачена сума судового збору становить 420 гривень 40 копійок за позовну вимогу немайнового характеру.

Враховуючи вказані обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу привести її у відповідність до вимог ст. 177 ЦПК України та роз`яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, ЗУ "Про судовий збір", -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований та проживає в в АДРЕСА_1 , до Грабарівської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться в с. Грабарівка Піщанського району Вінницької області, вул. Центральна, 10, про визнання права власності на майно, яке входить до складу спадщини, встановлення факту родинних відносин, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, викладених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.01.2020
Оприлюднено17.01.2020
Номер документу86933759
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —142/21/20

Рішення від 05.06.2020

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 16.01.2020

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні