4/352-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.07 Справа №4/352-07.
Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Малафеєвої І.В., суддів Костенко Л.А., Миропольського С.О., розглянувши матеріали справи, -
За позовом Троїцької релігійної громади Сумської єпархії Української Православної Церкви
До відповідача Комунального підприємства “Сумське міське бюро технічної інвентаризації”
Третя особа: Управління майном Сумської обласної ради
про визнання права власності
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача Галан Т.М.
від відповідача не з”явився
від третьої особи: Щербакова Н.О., довіреність №2/292 від 13.07.2007р., Сілаєва О.В., довіреність №2/321 від 01.08.2007р.
У судовому засіданні брали участь: помічник судді Гелета С.М.
Суть спору: позивач просить визнати право власності на Троїцький собор загальною площею 1708,8 кв.м., що знаходиться в м.Суми по вул.Дзержинського, 23а за Троїцькою релігійною громадою Сумської єпархії Української Православної Церкви та зобов”язати КП “Сумське міське бюро технічної інвентаризації” зареєструвати право власності на нього.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, в судове засідання не з”явився, повноважного представника не направив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними матеріалами, на підставі ст.128 КАС України.
Третя особа – Управління майном Сумської обласної ради подала відзив на позовну заяву, в якому вважає вимоги позивача правомірними та обгрунтованими.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників сторін та оцінивши надані ними докази по справі, суд встановив:
13.06.2007р. на підставі акту приймання-передачі основних засобів Управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації передало Троїцькій релігійній громаді Сумської єпархії Української Православної Церкви будівлю Троїцького собору загальною площею 1708,8 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Суми, вул. Дзержинського, 23а.
Вищевказаний акт був підписаний на підставі рішення сесії Сумської обласної ради від 08.06.2007р. “Про передачу Троїцькій релігійній громаді культової будівлі – Троїцький Собор” та наказу Управління майном Сумської обласної ради від 12.06.2007р. №207 “Про передачу будівлі Троїцького собору та його обладнання”.
Як встановлено судом, з 1988р. приміщення Троїцького собору використовувалося як зал органної і камерної музики, входило до майнового комплексу Сумської обласної філармонії та перебувало на її балансі.
05.11.1991р. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №311 “Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю). На виконання вищевказаної постанови Міністерством культури України було передано у комунальну власність Сумського обласного виконавчого комітету майно підприємств, установ і організацій, що були підпорядковані Міністерству культури станом на 01.01.1992р., згідно акту передачі затвердженого міністром культури Хоролець Л.І. та заступником голови Сумського облвиконкому Мартиненко О.Д.
У відповідності до п.2 вказаного акту, у комунальну власність Сумського облвиконкому було передано майно обласної філармонії, що знаходилось за юридичною адресою: м.Суми, вул.Петропавлівська, 63, а також і будівля Троїцького собору за адресою: м.Суми, вул.Дзержинського, 23а, яка на момент передачі використовувалася як зал органної і камерної музики і знаходилася на балансі обласної філармонії.
Рішенням від 25.11.1991р. Сумського обласного виконавчого комітету було зареєстровано статут релігійної громади Троїцького собору Сумської єпархії Української Православної Церкви.
В 1996 році між Сумською обласною філармонією та Сумською єпархією Української Православної Церкви був укладений договір оренди приміщення Троїцького собору. Отже, дана будівля використовувалася і як зал органної і камерної музики і як приміщення для відправлення релігійних служб.
Згідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997р. з набранням чинності цим Законом, майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законнних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління, які відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.
В зв”язку зі скрутним фінансовим становищем Сумської обласної філармонії та неможливістю здійснювати роботи по утриманню залу органної і камерної музики, 24.12.1997р. було видано розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації №554 “Про взяття на баланс приміщень закладів культури і мистецтва обласного підпорядкування”, згідно якого Управління культури обласної державної адміністрації повинно було взяти до 31.12.1997р. на свій баланс будівлі обласних театрально-видовищних підприємств з усіма підсобними приміщеннями, надавши їх у господарське відання цим підприємствам для забезпечення статутної діяльності.
На виконання зазначеного розпорядження був виданий наказ Управління культури Сумської обласної державної адміністрації від 25.12.1997р. №76 “Про взяття на баланс приміщень закладів культури і мистецтва обласного підпорядкування” та взято на баланс управління культури основні та допоміжні будівлі театрально-видовищних підприємств, а саме: Сумського театру драми і музичної комедії імені М.С. Щепкіна, Сумського театру для дітей і юнацтва та Сумської обласної філармонії.
Згідно акту від 26.12.1997р., Управління культури обласної адміністрації передало Обласній державній філармонії для забезпечення статутної діяльності, в повне господарське відання будівлю обласної філармонії з надвірними будовами по вул.Петропавлівській, 63 та будівлю Троїцького собору по вул.Дзержинського, 23 а.
Таким чином, будівля Троїцького собору до 08.06.2007р. знаходилася у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області і перебувала на балансі Управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації.
Для реалізації конституційного права громадян на свободу світогляду і віросповідання, на виконання розпорядження Президента України від 22.06.1994р. №53/94-рп “Про повернення релігійним організаціям культового майна”, згідно заяви виконавчого органу Троїцької релігійної громади Сумської єпархії Української Православної Церкви від 30.05.2007р. Сумська обласна рада 08.06.2007р. прийняла рішення про передачу в безоплатне користування зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у власність Троїцької релігійної громади Сумської єпархії Української Православної Церкви культової споруди – Троїцький собор, розташований за адресою: м.Суми, вул.Дзержинського, 23а. На підставі зазначеного рішення, згідно акту прийому-передачі від 13.06.2007р. була злдійснена передача об”єкту нерухомості – Троїцький собор.
На підставі акту приймання-передачі основних засобів Управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації від 13.06.2007р., рішення сесії Сумської обласної ради від 08.06.2007р. та наказу Управління майном Сумської обласної ради від 12.06.2007р. №207 позивач звернувся до КП “Сумське міське бюро технічної інвентаризації” з проханням зареєструвати право власності Троїцької релігійної громади Сумської єпархії Української Православної Церкви на Троїцький собор, що знаходиться за адресою: м.Суми, вул.Дзержинського, 23а.
19.06.2007р. позивачеві було відмовлено в реєстрації права власності в зв”язку з неможливістю встановити відповідність поданих документів вимогам закону.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. .
Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред”явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Крім цього, слід зазначити, що згідно листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області №07/3300 від 06.08.2007р., в реєстрі об”єктів державної власності, що не увійшли до статутних фондів акціонерних товариств під час їх реформування – Троїцький собор, що розташований за адресою: м.Суми, вул.Дзержинського, 23 “а” не обліковується. Таким чином, існують всі підстави для визнання права власності на Троїцький собор загальною площею 1708,8 кв.м., що знаходиться в м.Суми по вул.Дзержинського, 23а за Троїцькою релігійною громадою Сумської єпархії Української Православної Церкви.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є правомірними, обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.328, 392 Цивільного кодексу України, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати право власності на Троїцький собор загальною площею 1708,8 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Суми по вул.Дзержинського, 23а за Троїцькою релігійною громадою Сумської єпархії Української Православної Церкви (м.Суми, вул.Дзержинського, 23 а, код 22598251).
3. Зобов”язати Комунальне підприємство “Сумське міське бюро технічної інвентаризації” ( 40000, м. Суми, вул. Садова, 33, код 00152313) зареєструвати право власності на Троїцький собор загальною площею 1708,8 кв.м., що знаходиться за адресою: м.Суми по вул.Дзержинського, 23а за Троїцькою релігійною громадою Сумської єпархії Української Православної Церкви (м.Суми, вул.Дзержинського, 23 а, код 22598251).
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ СУДДЯ І.В. МАЛАФЕЄВА
СУДДІ Л.А. КОСТЕНКО
С.О. МИРОПОЛЬСЬКИЙ
У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови складений і підписаний 07.08.2007р.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2007 |
Оприлюднено | 29.08.2007 |
Номер документу | 869736 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лугова Н.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні