Ухвала
11 січня 2020 року
м. Київ
справа №693/1266/18
провадження № 61-7ск20
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
Висоцької В. С. розглянув касаційну скаргуіноземного підприємства Агро-Вільд Україна на ухвалу Черкаського апеляційного суду
від 14 листопада 2019 року у справі за позовом фермерського господарства Степ до іноземного підприємства Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 , приватного нотаріуса Жашківського районного нотаріального округу Черкаської області Шелудько Валентини Петрівни, про визнання недійсним договору та скасування реєстрації права,
ВСТАНОВИВ:
28 грудня 2019 року іноземне підприємство Агро-Вільд Україна звернулось із касаційною скаргою на ухвалу Черкаського апеляційного суду від 14 листопада 2019 року в указаній вище справі. Дана касаційна скарга подана з пропуском строку на касаційне оскарження.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки оскаржувану ухвалу Черкаського апеляційного суду прийнято
14 листопада 2019 року , а касаційну скаргу подано 28 грудня 2019 року, тобто поза межами строку, передбаченого процесуальним законом.
Згідно частини першої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до положення частини другої статті 390 ЦПК України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Заявником в тексті касаційної скарги вказано, що копію оскаржуваної ухвали Черкаського апеляційного суду від 14 листопада 2019 року отримано поштою 28 листопада 2019 року , на підтвердження вказаного надано копію поштового конверту суду апеляційної інстанції, проте питання про поновлення строку на касаційне оскарження не порушує.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень оскаржувану ухвалу Черкаського апеляційного суду від 14 листопада 2019 року оприлюднено 18 листопада 2019 року.
Слід зауважити, що заявником на підтвердження дати отримання оскаржуваного судового рішення додано копію поштового конверту апеляційного суду (трек-номер 1800209593920) , згідно якого відповідно
до даних сайту Укрпошта поштове відправлення вручено адресату
21 листопада 2019 року, що протирічить наведеним заявником у касаційній скарзі посиланням.
Таким чином з урахуванням наведеного, на підтвердження зазначених обставин пропуску строку на касаційне оскарження заявник має надати відповідну довідку суду про дату отримання судового рішення апеляційного суду або інші належні докази в оригіналах чи належним чином завірені їх копії, або навести інші підстави з відповідними доказами.
Відповідно до частини третьої статті 393 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 390 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
У зв`язку з наведеним вище, заявнику слід направити на адресу суду заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, оскільки безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до вимог частин другої, третьої статті 393 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення їх недоліків.
Керуючись статтями 185 , 390 , 392 , 393 ЦПК України ,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу іноземного підприємства Агро-Вільд Україна на ухвалу Черкаського апеляційного суду від 14 листопада 2019 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 11 лютого 2020 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали .
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настають наслідки, передбачені процесуальним законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. С. Висоцька
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2020 |
Оприлюднено | 19.01.2020 |
Номер документу | 86989216 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Висоцька Валентина Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні