УХВАЛА
17 січня 2020 року
м. Київ
Справа № 31/287-10
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Волковицької Н. О. - головуючого, Кушніра І. В., Могила С. К.,
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС"
про розгляд касаційної скарги на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 20.11.2019 у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" (замінений на стягувача у виконавчому провадженні - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС")
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасстрой"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
11.12.2019 до Касаційного господарського суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 20.11.2019 у справі № 31/287-10.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 19.12.2019 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 20.11.2019 у справі № 31/287-10 та призначено здійснити перегляд оскаржуваного судового рішення у письмовому провадженні.
15.01.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з заявою про ознайомлення з матеріалами справи, в якій крім цього скаржник просить здійснювати розгляд скарги за присутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" з повідомленням його про призначені судові засідання у цій справі, тобто розглядати справу у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників.
Частиною 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що перегляд ухвал суду першої та апеляційної інстанції (крім ухвал, якими закінчено розгляд справи) здійснюється судом касаційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Оскаржуваною постановою Центрального апеляційного господарського суду від 20.11.2019 у справі № 31/287-10 скасовано ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 13.09.2019 про відмову у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Файненс Компані" про заміну сторони у виконавчому провадженні та здійснено заміну стягувача у виконавчому провадженні ВП №43754833, що знаходиться в провадженні Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області на Товариство з обмеженою відповідальністю "Файненс Компані".
З огляду на те, що оскаржуваною постановою здійснювався перегляд ухвали суду першої інстанції щодо розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні, тобто ухвали, якою не закінчено розгляд справи, касаційний перегляд оскаржуваного судового рішення має здійснюватися у письмовому провадженні без повідомлення учасників справи.
Крім того, Верховний Суд вважає за необхідне зазначити про те, що межі розгляду справи судом касаційної інстанції передбачені у статті 300 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права. Суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази. У суді касаційної інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції. Зміна предмета та підстав позову у суді касаційної інстанції не допускається. Суд не обмежений доводами та вимогами касаційної скарги, якщо під час розгляду справи буде виявлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Отже, клопотання скаржника, з урахуванням меж розгляду справи судом касаційної інстанції, належних та достатніх доводів щодо неможливості розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами не містить. Учасники справи не позбавлені права подавати суду свої пояснення, відзиви, викладені в письмовій формі.
Відтак, зважаючи на викладене, суд касаційної інстанції не вбачає правових підстав для задоволення клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" про розгляд справи № 31/287-10 у відкритому судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Керуючись статтями 8, 234, 235, 247, 300, 301 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТІМА ЛЮКС" про розгляд справи № 31/287-10 у відкритому судовому засіданні з повідомленням учасників відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Н. О. Волковицька
Судді І. В. Кушнір
С. К. Могил
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2020 |
Оприлюднено | 21.01.2020 |
Номер документу | 86999769 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Волковицька Н.О.
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні