Ухвала
від 20.01.2020 по справі 947/27/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


справа № 947/27/20

провадження № 2/947/451/20

УХВАЛА

про прийняття до розгляду позовної заяви,

відкриття провадження у справі та призначення справи до розгляду

в порядку спрощеного позовного провадження

20.01.2020 року м. Одеса

Суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з позовною заявою Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України (код ЄДРПОУ: 34880663) до ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), третя особа - ОСОБА_2 про зняття арешту з нерухомого майна,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся Корпоративний недержавний пенсійний фонд Національного банку України з позовом до ОСОБА_1 та просить рішенням суду:

скасувати арешт, накладений на підставі ухвали Київського районного суду м. Одеси від 14 вересня 2015 року по справі № 520/12748/15-ц на житловий будинок АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 58507851101), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 145,6 кв.м.;

скасувати заборону проводити Управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області будь-які дії, пов`язані з відчуженням та державною реєстрацією права власності щодо житлового будинку АДРЕСА_1 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 58507851101), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 145,6 кв.м., накладену на підставі ухвали Київського районного суду м. Одеси від 14 вересня 2015 року.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського районного суду м. Одеси, справі присвоєно єдиний унікальний номер 947/27/20; головуючим суддею визначено суддю Літвінову І.А.

Позивач Корпоративний недержавний пенсійний фонд Національного банку України звернувся до суду, як особа яка має цивільну процесуальну дієздатність, що полягає в здатності здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді через керівні органи чи представника.

Позовна заява від імені Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку підписана головою правління ради - Смолієм Я.В.

Відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа - ОСОБА_1 , 1990 року народження.

Частиною шостою статті 187 ЦПК України встановлено, - у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Довідкою відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області, одержаною на запит суду до відкриття провадження у справі, підтверджено, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 21 травня 2003 року значиться зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_2 .

Спір між сторонами виник із приводу нерухомого майна - будинку АДРЕСА_1 .

Адреса розташування нерухомого майна територіально відноситься до Київського району м. Одеси.

Справа підсудна Київському районному суду м. Одеси на підставі ч. 1 ст. 30 ЦПК України.

При підготовці справи до розгляду, суддею встановлена необхідність безпосередньо оглянути матеріали цивільної справи № 520/12748/15-ц, в рамках розгляду якої було постановлено ухвалу від 14 вересня 2015 року про накладення арешту на житловий будинок АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 58507851101), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 145,6 кв.м. та заборонено Управлінню державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області проводити будь-які дії, пов`язані з відчуженням та державною реєстрацією права власності щодо цього майна.

Згідно з частиною першою статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до частини десятої статті 14 ЦПК України процесуальні та інші документи і докази в паперовій формі зберігаються в додатку до справи в суді першої інстанції та у разі необхідності можуть бути оглянуті учасниками справи чи судом першої інстанції або витребувані судом апеляційної чи касаційної інстанції після надходження до них відповідної апеляційної чи касаційної скарги.

Щодо визначення кола та статусу учасників справи, звертається увага позивача на те, що Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у постанові № 5 від 3 червня 2016 року Про судову практику в справах про зняття арешту з майна надав судам низку роз`яснень стосовно застосування законодавства при розгляді позовів про зняття арешту з майна. У вказаній Постанові роз`яснено, що відповідачами в справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно , а в окремих випадках - особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване. Як третю особу , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган державної виконавчої служби, а також відповідний орган доходів і зборів, банк та іншу фінансову установу, які у випадках, передбачених законом, виконують судові рішення (стаття 3 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV Про виконавче провадження (у редакції Закону України від 04 листопада 2010 року №2677-VI). У випадках, коли арешт майна проводився для забезпечення конфіскації чи стягнення майна на користь держави, як відповідач до участі у справі у встановленому законом порядку також залучається відповідний територіальний орган Державної фіскальної служби України.

Згідно з частиною першою статті 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Враховуючи, що справа у спорі між Корпоративним недержавним пенсійним фондом Національного банку України та ОСОБА_1 про зняття арешту з нерухомого майна не відноситься до справ, які відповідно до частини четвертої статті 274 ЦПК України не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, суддя доходить висновку про можливість розгляду цієї справи у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи, з урахуванням особливостей розгляду справи, встановлених статтею 279 ЦПК України.

За приписами частини другої статті 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст. ст. 3 , 13,14, 19 , 27 , 187 , 191 , 274 , 277 279 , 353-355 ЦПК України , суд

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду позовну заяву Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України (код ЄДРПОУ: 34880663; місцезнаходження: м. Київ, вул. Інститутська, буд. 9) до ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), третя особа - ОСОБА_2 , про зняття арешту з нерухомого майна.

Відкрити провадження у цивільній справі № 947/27/20.

Розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Витребувати з архіву Київського районного суду м. Одеси цивільну справу № 520/12748/15-ц - до огляду.

Роз`яснити учасникам справи, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч.ч. 1, 2 ст. 174 ЦПК).

Цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача (ст. 9 ЦПК).

Положеннями статей 178-181 ЦПК України врегульовано підстави, час, черговість та вимоги щодо подання заяв по суті, зокрема відзиву (ст. 178 ЦПК), відповіді на відзив (ст. 179 ЦПК), заперечення (ст. 180 ЦПК) та пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ст. 181 ЦПК).

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вказаних вимог, повертає її заявнику без розгляду.

Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.

Вимоги щодо подання письмових доказів містяться у статтях 83, 95 ЦПК України.

За правилами абзацу 2 частини восьмої статті 43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Учасники судового процесу зобов`язанні повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження).

Учасники судового процесу повинні добросовісно виконувати процесуальні обов`язки, що встановлені чинним ЦПК України та/або покладені на них судом, не зловживати правами та запобігати створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства з метою недопущення застосування до них судом заходів процесуального примусу, що визначені в статтях 143-148 ЦПК України.

Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - п`ятнадцять днів із дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі; заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (при наявності) - п`ять днів з дня вручення ухвали; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін (у разі необхідності) - п`ятнадцять днів із дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.

Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третій особі.

У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив підписується відповідачем або його представником. Відзив повинен містити: найменування (ім`я) позивача і номер справи; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти, за наявності; у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем; обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, надану позивачем, з якою відповідач погоджується; заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права; перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання; заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. До відзиву додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Роз`яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Третій особі для надання суду пояснень щодо позову або відзиву та доказів встановити п`ятнадцятиденний строк з дня одержання позовної заяви або відзиву, попередивши, що у разі їх ненадання у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

У поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником. До пояснень третьої особи застосовуються тотожні для відзиву правила.

Учасники справи мають право надати відповідь на пояснення третьої особи, свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив - до закінчення підготовчого провадження.

Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив відповідачів (в разі його одержання) - п`ять днів з дня одержання позивачами відзиву відповідачів на позов; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін (в разі необхідності) - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Встановити відповідачу строк для подання до суду заперечень на відповідь позивачів (в разі їх одержання) - п`ять днів з дня одержання відповідачами відповіді позивачів на відзив.

Встановити строк вчинення процесуальних дій учасниками справи - з 20 січня 2020 року по 20 лютого 2020 року.

При наявності процесуальних умов, розгляд цивільної справи по суті в порядку спрощеного провадження розпочати з 21 лютого 2020 року без проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи протягом двох днів з дня її складення.

Відповідачу одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі, надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Роз`яснити сторонам, що позивач має право відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

З текстом ухвали можна ознайомитись за веб-адресою: www.reyestr.court.gov.ua .

Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/fair/sud1512/.

Суддя

Літвінова І. А.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення20.01.2020
Оприлюднено21.01.2020
Номер документу87019494
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —947/27/20

Ухвала від 15.04.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Рішення від 15.04.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 07.04.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 28.02.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

Ухвала від 20.01.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Літвінова І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні