21.01.2020 227/207/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Українська залізниця про стягнення заборгованої заробітної плати -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Акціонерного товариства Українська залізниця про стягнення заборгованої заробітної плати. В обґрунтування своїх позовних вимог позивачем надано копії наявних в неї документів.
Окрім того, позивачем було заявлено клопотання про витребування доказів у АТ Українська залізниця , а саме засвідчені належним чином копії наказів про встановлення простою, скорочення штату працівників та звільнення позивача, відповідні відомості про ознайомлення з вказаними наказами позивача, підстави для прийняття відповідачем рішення про компенсацію за невикористану відпустку тривалістю 22 дні та виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 1 середньомісячного заробітку, а також витребувати у Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області індивідуальні відомості про неї як про застраховану особу за формою ОК-5. Ухвалою суду від 21.01.2020 року в задоволенні зазначеного клопотання позивачу було відмовлено.
Розглянувши подану позовну заяву, суд вважає, що вона не може бути прийнята до провадження, так як не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 4, 5, 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.ч.1, 5 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
1. Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач зазначає про те, що 17.07.2017 року її було звільнено з роботи на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України і в день її звільнення відповідачем не було проведено повного розрахунку по заробітній платі та не виплачено компенсацію за 22 дні відпустки та одноразову грошову допомогу у розмірі 1 середньомісячного заробітку. В той же час, до позовної заяви не додано довідку про заборгованість відповідача по заробітній платі. Таким чином, позивачу необхідно надати до суду довідку про заборгованість відповідача по заробітній платі на момент звільнення з роботи.
2. Позивачу необхідно також надати до суду наявні у неї письмові звернення до відповідача з вимогою про виплату належних їй сум в зв`язку із звільненням із роботи за п. 1 ст. 40 КЗпП України. В разі якщо таких звернень з боку позивача до відповідача не було, позивачу необхідно зазначити про це в своєму позові.
3. Окрім того, позивачу також необхідно надати довідку про рух по своїй зарплатній банківській картці з метою підтвердження факту того, що відповідач не проводив виплату заробітної плати позивачу в зв`язку із звільненням за п. 1 ст. 40 КЗпП України.
4. Також позивачу на підтвердження факту перебування у трудових відносинах з відповідачем, сплати страхових внесків відповідачем та отримання заробітної плати за місцем роботи, слід надати довідку з органів Пенсійного фонду України за формою ОК-5.
Суд додатково звертає увагу, що відповідно до Постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 року № 13-1 Про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України , зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2015 р. за № 991/27436, Пенсійним фондом України запроваджено веб-портал електронних послуг, який надає можливість застрахованим особам за допомогою електронного цифрового підпису отримувати відповідні довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом.
З огляду на те, що позивач просить розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, в якому підготовче засідання не проводиться, з метою повного та всебічного з`ясування обставин по справі та вирішення спору, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Українська залізниця про стягнення заборгованої заробітної плати необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 258-261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Українська залізниця про стягнення заборгованої заробітної плати - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що в разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.
Суддя В.В. Корнєєва
21.01.2020
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2020 |
Оприлюднено | 22.01.2020 |
Номер документу | 87030093 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Корнєєва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні