Ухвала
від 16.01.2020 по справі 669/1296/19
БІЛОГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір`я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа № 669/1296/19

Провадження № 2/669/105/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2020 року смт.Білогір`я

Суддя Білогірського районного суду Хмельницької області Давидюк О.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: орган опіки та піклування Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2019 року адвокат Орендарчук В.О. в інтересах ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення її батьківських прав щодо малолітніх дітей: дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також про стягнення на утримання цих дітей аліментів в розмірі 50 % прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку щомісячно, зазначивши зареєстрованим місцем проживання відповідача АДРЕСА_1 .

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що справу слід передати на розгляд іншому суду, виходячи з наступного.

Згідно ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві, вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

З наданої на запит суду довідки Клубівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області від 16 січня 2020 року № 27 слідує, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , а фактично проживає в АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу. Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Крім того, необхідно зазначити, що зі змісту позовної заяви вбачається, що основною позовною вимогою є позбавлення батьківських прав відповідача відносно її малолітніх дітей та спір стосується саме невиконання відповідачем своїх батьківських обов`язків.

При цьому, вимога про стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей є похідною та випливає з позовних вимог про позбавлення батьківських прав.

Також слід зазначити, що відповідно до положень ч. 3 ст. 166 Сімейного кодексу України, при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Комплексний аналіз вказаної норми вказує на те, що під час розгляду справи про позбавлення батьківських прав вирішення питання судом про стягнення аліментів з відповідача не є (може також не бути) окремою позовною вимогою та вирішується судом в обов`язковому порядку у разі задоволення позову про позбавлення батьківських прав.

Вказане, в свою чергу, свідчить про те, що вимоги позивача про стягнення аліментів є похідними вимогами від основної вимоги - суті спору про позбавлення відповідача батьківських прав, та рішення про стягнення аліментів приймається судом при задоволенні вимоги про позбавлення батьківських прав незалежно від того, чи заявлена вказана вимога позивачем.

За загальним правилом, визначеним в ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Положення ч. 16 ст. 28 ЦПК України щодо підсудності справ за вибором позивача в даному випадку застосуванню не підлягають, оскільки частинами 1-15 вказаної статті не передбачено виборної підсудності справ за позовами про позбавлення батьківських прав .

Виходячи з наведеного, з метою забезпечення принципу змагальності сторін, вважаю необхідним справу передати на розгляд Ізяславського районного суду Хмельницької області, тобто до суду на адміністративній території якого зареєстровано місце проживання відповідача по справі.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 32, 187, 260, 353 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу № 669/1296/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: орган опіки та піклування Білогірської районної державної адміністрації Хмельницької області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - передати на розгляд Ізяславського районного суду Хмельницької області за підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Білогірський районний суд Хмельницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О. І. Давидюк

СудБілогірський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення16.01.2020
Оприлюднено22.01.2020
Номер документу87039221
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —669/1296/19

Рішення від 07.12.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 23.06.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 10.06.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 02.03.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 14.02.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Янішевська О. С.

Ухвала від 16.01.2020

Цивільне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Давидюк О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні