Ухвала
від 17.01.2020 по справі 921/470/16-г/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17 січня 2020 рокуСправа № 921/470/16-г/11 УХВАЛА

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Сидорук А.М.

розглянув справу за заявою кредитора:Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, м.Тернопіль, вул. Білецька, 1

до боржника: Приватного підприємства "Ірна-Агро", м.Тернопіль, вул. Чернівецька, 44 Б

про визнання банкрутом

Суть справи : Тернопільська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області, м.Тернопіль, вул. Білецька, 1 звернулась до Господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства "Ірна-Агро", м. Тернопіль, вул.Чернівецька, 44 Б .

Постановою Господарського суду Тернопільської області від 10 січня 2017 року Приватне підприємство "Ірна-Агро", м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 44 Б, ідентифікаційний код 14045680 визнано банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру Приватного підприємства "Ірна-Агро", м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 44 Б, ідентифікаційний код 14045680 строком на 12 місяців та ліквідатором боржника призначити арбітражного керуючого Дейнеку Володимира Миколайовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1770 від 30.11.2016 р.; прож. вул. Чехова, 8, м. Тернопіль.

26.12.2019 на електронну адресу суду від АТ "Банк "Фінанси та кредит" надійшла заява б/н від 26.12.2019 /вх.№23689 від 26.12.2019/. Як вбачається з поданої заяви, 24.01.2019 відбувся електронний аукціон № UA-EA-2018-12-21-000021-b переможцем електронних торгів з продажу лота № F170GL38061 /право вимоги за кредитним договором, у тому числі за договором про мультивалютну кредитну лінію № 1257м-08 від 21.07.2008 року - стало Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕйПіЕс Україна". 27.02.2019 року між Публічним акціонерним товариством "Банк "Фінанси та кредит" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕйПіЕс Україна" було укладено Договір про відступлення /купівлі- продажу/ прав вимоги.

17.01.2019 року арбітражним керуючим Дейнекою В.М. через канцелярію суду. подано заяву про здійснення процесуального правонаступництва, а саме заміну Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та кредит" його правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕйПіЕс Україна".

Розглянувши матеріали справи, судом встановлено:

27 лютого 2019 року між Публічним акціонерним товариством Банк Фінанси та Кредит та Товариством з обмеженою відповідальністю ЕйПіЕс Україна було укладено Договір про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги (далі - Договір), за умовами якого банк відступає шляхом продажу новому кредитору належні банку, а новий кредитор набуває у обсязі та на умовах, визначених цим договором, права вимоги банку до позичальника, іпотекодавця та поручителя, зазначених у Додатку № 1 до цього договору, надалі за текстом - Боржники, включаючи права вимоги до правонаступників боржників, спадкоємців боржників, страховиків або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржників або які зобов`язані виконати обов`язки боржників, за кредитним договором, іпотечним договором, договором поруки, з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них. згідно реєстру у Додатку № 1 до цього договору. Новий кредитор сплатив байку за права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначених цим договором (п. 2.1 договору).

У пункті 2.2 договору, сторонами визначено, що за цим договором новий кредитор в день укладення цього договору, але в будь-якому випадку не раніше моменту отримання банком у повному обсязі коштів, відповідно до п. 4.1 цього договору, набуває усі права кредитора за основним договором, включаючи, проте не обмежуючись: право вимагати належного виконання боржниками своїх зобов`язань за основними договорами щодо сплати боржниками грошових коштів, сплати процентів, сплати штрафних санкцій, неустойок у розмірах, вказаних у Додатку № 1 до цього договору, передачі предметів забезпечення в рахунок виконання зобов`язань, відшкодування за договором страхування, тощо. Розмір прав вимоги, які переходять до нового кредитора вказаний в Додатку № 1 до цього договору. Права кредитора за основними договорами переходять до нового кредитора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення прав вимоги, зо виключенням права на здійснення договірного списання коштів з рахунку/рахунків боржників, що надане банку відповідно до умов основних договорів.

Згідно з п. 2.2 Договору в дату відступлення прав вимоги первісний кредитор вважається таким, що відступив, а новий кредитор таким, що набув права вимоги до боржника га набув усіх прав та обов`язків сторони - кредитора за Кредитним договором. Права вимоги переходять до нового кредитора в повному обсязі та безвідклично. З дати відступлення права вимоги новий кредитор вправі самостійно розпоряджатися правом вимоги на власний розсуд без згоди первісного кредитора.

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Приписами статті 52 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні. Разом із тим, процесуальне правонаступництво можливе на будь - якій стадії процесу.

Як встановлено пунктом 1 частини 1 статті 512, статтею 514 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) і до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Отже, частина 1 статті 512 Цивільного кодексу України дає підстави для висновку, що відступлення права вимоги є одним із випадків заміни кредитора в зобов`язанні, яке відбувається на підставі правочину. Відступлення права вимоги не є окремим видом договору, це правочин, який опосередковує перехід права.

Аналізуючи наведені вище норми права суд зазначає, що правонаступництвом є перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Процесуальне правонаступництво виникає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. Фактично, процесуальне правонаступництво слідує за матеріальним.

Суд, вирішуючи питання процесуального правонаступництва, відповідно до статті 52 Господарського процесуального кодексу України та статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства, зобов`язаний керуватися доказами, які беззаперечно підтверджують факт настання матеріального правонаступництва за конкретним предметом спору та відносно конкретного учасника у відносинах.

З огляду на викладене суд приходить до висновку про задоволення заяви арбітражного керуючого (ліквідатора) Дейнеки В.М. про заміну кредитора правонаступником.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 43 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.52, 234,235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву арбітражного керуючого (ліквідатора) Дейнеки В.М. про заміну кредитора правонаступником задовольнити.

2. Замінити кредитора - Публічне акціонерне товариство "Банк"Фінанси та кредит" 04050, м.Київ, вул.Січових стрільців,60, ЄДРПОУ 09807856 на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕйПіЕс Україна" 04210, м.Київ, проспект Героїв Сталінграду,21,офіс111, ЄДРПОУ 42682150 .

3. Арбітражному керуючому Дейнеці Володимиру Миколайовичу внести відповідні відомості до реєстру вимог кредиторів боржника.

4. Ухвалу направити Головному управлінню ДФС у Тернопільській області 46001, м.Тернопіль, вул.Білецька, 1; уповноваженій особі АТ "Банк "Фінанси та кредит" за адресами: 04050, м. Київ, Шевченківський район, вул. Січових Стрільців, буд. 60 та вул. Дегтярівська, буд. 48, м. Київ, 04112; Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕйПіЕс Україна" 04210, м.Київ, проспект Героїв Сталінграду, 21,офіс111; боржнику Приватному підприємству "Ірна-Агро", м. Тернопіль, вул. Чернівецька, 44 Б та арбітражному керуючому Дейнеці Володимиру Миколайовичу, вул. Чехова, 8, м. Тернопіль.

Суддя А.М. Сидорук

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.01.2020
Оприлюднено24.01.2020
Номер документу87085972
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/470/16-г/11

Судовий наказ від 13.04.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 13.04.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 22.03.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 05.06.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 05.06.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 22.05.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

Ухвала від 24.01.2020

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Сидорук А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні