Номер справи 623/217/20
Номер провадження 2/623/323/2020
У Х В А Л А
іменем України
про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2020 року м. Ізюм
Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П.,
вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Лутугинської районної комунальної установи Методичний кабінет освіти про розірвання трудового договору,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з позовом, в якому просить суд розірвати трудовий договір, укладений 01.09.2009 року між нею та Лутугинською районною комунальною установою Методичний кабінет освіти з 01.09.2014 року за власним бажанням у зв`язку з неможливістю продовжувати роботу через переїзд на нове місце проживання.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до вимог п.п. 2, 5 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява зокрема повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У порушення визначених вимог позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також не зазначенні докази, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються
документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Таким чином, вимога про розірвання трудового договору має бути оплачена судовим збором.
Крім того, постановою Верховного суду України від 30.11.2016 року 2016 у справі № 6-1121цс16, визначено, що починаючи з 01.09.2015 року позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають з трудових відносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір сплачується в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить не менше 840 грн. 80 коп. та не більше 10510 грн. 00 коп.
Отже, позивач повинна подати до суду документ про сплату судового збору за вимогу немайнового характеру про розірвання трудового договору або надати обгрунтоване клопотання про відстрочення чи розстрочення сплати судового збору.
Відтак, позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України , в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Аналізуючи викладене, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених судом недоліків.
Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу , сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 ЦПК України , суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Лутугинської районної комунальної установи Методичний кабінет освіти про розірвання трудового договору - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ізюмського міськрайонного суду М.П. Одарюк
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87099520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Одарюк М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні