ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 533/1517/18 Номер провадження 22-ц/814/413/20Головуючий у 1-й інстанції Зоріна Д.О. Доповідач ап. інст. Абрамов П. С.
У Х В А Л А
23 січня 2020 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд в складі судді-доповідача: Абрамов П. С., суддів: Бондаревської С.М., Пилипчук Л.І., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Добробут" на ухвалу Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 10 грудня 2019 року про залишення без розгляду клопотання представника позивача про залишення без розгляду позовної заяви у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Добробут" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Партнер Агро Груп", державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Матвєєва Віктора Олександровича, Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області, про визнання недійсною угоди про дострокове розірвання договору оренди та визнання недійсним договору оренди землі, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Добробут" до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Партнер Агро Груп", державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Матвєєва Віктора Олександровича, Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області, про визнання недійсною угоди про дострокове розірвання договору оренди та визнання недійсним договору оренди землі.
21 листопада 2019 року представник позивача ТОВ Агрофірма "Добробут" - адвокат Охоцька Т.О. звернулася з клоотанням, у якому просила суд позов залишити без розгляду.
Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 10 грудня 2019 року клопотання представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Добробут" - адвоката Охоцької Тетяни Олександрівни, про залишення позову без розгляду - залишено без розгляду.
Позивач ТОВ Агрофірма "Добробут" оскаржив у апеляційному порядку вказану ухвалу суду.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за скаргою ТОВ Агрофірма "Добробут", апеляційний суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 352 ЦПК України ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених статтею 353 цього Кодексу.
Окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції, перелічені в ч. 1 ст. 353 ЦПК України.
Частина 1 ст. 353 ЦПК України у переліку ухвал, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду, не містить ухвалу про залишення клопотання без розгляду.
Відповідно до п.4 ч.5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Забезпечення права на апеляційний перегляд справи є однією з основних засад судочинства (пункт 8 частини третьої статті 129 Конституції України, стаття 14 Закону України від 02 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів").
У справі Мельник проти України / заява № 23436/03, рішення від 28 березня 2006 року/, Європейський Суд з прав людини вказав, що право на суд, одним з аспектів якого є право доступу до суду (див. Golder v. the United Kingdom, рішення від 21 лютого 1975 року, серія А, N 18, с. 18, параграф 36), не є абсолютним; воно може бути обмеженим, особливо щодо умов прийнятності скарги. Тим не менше, право доступу до суду не може бути обмежено таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями (див. v. France рішення від 29 липня 1998 року, Reports of Judgment and Decisions 1998-V, с. 1867, параграф 37).
Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані. У той же час такі правила в цілому або їх застосування не повинні перешкоджати сторонам використовувати доступні засоби захисту (див. de Rada Cavanilles v. Spain, рішення від 28 жовтня 1998 року, Reports 1998 -VIII, с. 3255, параграф 45).
В рішеннях Європейського Суду з прав людини висловлена позиція, що держава вправі висувати свої вимоги щодо доступу до суду апеляційної інстанції (Толстой-Милославський проти Сполученого Королівства), 13 липня 1995, Серії A № 316-B).
Аналіз ст. 353 ЦПК України дає підстави для висновку, що ухвала місцевого суду про залишення без розгялду клопопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду не входить до переліку ухвал, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду.
Згідно з п.16 ч.1 ст. 353 ЦПК України до суду може бути оскаржено ухвала про залишення позову без розгляду.
Положення статті 257 ЦПК України також не містять вказівки щодо можливості оскарження даної ухвали в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Таким чином апеляційна скарга не має бути прийнята до розгляду і повертається апелянту.
Керуючись нормами ст.ст. 10, 11, 135, 352, 353, 357 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Добробут" на ухвалу Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 10 грудня 2019 року про залишення без розгляду клопотання представника позивача про залишення без розгялду позовної заяви - повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня її проголошення ( у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи - з дня складення повного судового рішення), шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: П. С. Абрамов
Судді: С.М. Бондаревська
Л.І. Пилипчук
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2020 |
Оприлюднено | 27.01.2020 |
Номер документу | 87147208 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Абрамов П. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні