ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/373/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Науково- виробниче підприємство "Інтеко" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,-
ВСТАНОВИВ:
22 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство "Інтеко" (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Луганській області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
визнати протиправнимм та скасувати податкові повідомлення - рішення:
- №00000030511 від 07.11.2019, яким донараховано податкове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 4366706,25 грн;
- №00000050511 від 07.11.2019, яким донараховано податкове зобов`язання з податку на прибуток в сумі 4722442,50 грн;
- №00000040511 від 07.11.2019, яким донараховано податкове зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 30039 грн;
- №00000020511 від 07.11.2019, яким визначено податкове зобов`язання зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 1454,23 грн.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Пунктами 4 та 5 частини 5 статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Згідно з вимогами частин першої, другої, четвертої, шостої, сьомої, восьмої статті 79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. Якщо зі зміною предмета або підстав позову або поданням зустрічного позову змінилися обставини, що підлягають доказуванню, суд залежно від таких обставин встановлює строк подання додаткових доказів. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Отже, зазначені норми чинного законодавства дозволяють дійти висновку, що позивач зобов`язаний зазначати в позовній заяві в обгрунтування своїх вимог всі обставини, що підлягають доказуванню з посиланням на докази, які підтверджують кожну конкретну обставину, яку має встановити суд при розгляді справи.
Однак, позовна заява, до якої позивачем додана численна кількість письмових доказів, не містить обгрунтування позовних вимог в частині зазначення певних обставин, які має встановити суд на підставі конкретних, доданих до позову доказів.
Крім того, відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Оглядом доказів доданих до позовної заяви встановлено, що частина доданих до позову копій документів не засвідчена належним чином, а саме відсутня дата їх засвідчення.
Для усунення вказаного недоліку позовної заяви позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 79, 94, 160, 161 КАС України, а саме: з зазначенням обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на відповідні докази та надати письмові докази, у належним чином засвідчених копіях, а саме з зазначенням дати їх засвідчення.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково- виробниче підприємство "Інтеко" слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 12, 160, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково- виробниче підприємство "Інтеко" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом п`яти календарних днів з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, а саме: з зазначенням обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на відповідні докази, та її копію для вручення відповідачу;
- належним чином засвідчені копії письмових доказів (документів), доданих до позовної заяви, для приєднання до матеріалів справи та вручення відповідачу
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяВ.С. Шембелян
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2020 |
Оприлюднено | 30.01.2020 |
Номер документу | 87198107 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
В.С. Шембелян
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні