ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
29.01.2020Справа № 910/146/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Укркомунсервіс" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у справі № 910/146/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Укркомунсервіс" , м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю Металлпромсталь , м. Київ
про стягнення 20 544,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю НВП "Укркомунсервіс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Металлпромсталь про стягнення 20 544,00 грн заборгованості з оплати поставленого позивачем товару.
Господарський суд міста Києва ухвалою від 08.01.2020 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
27.01.2020 через канцелярію суду від позивача надійшла заява про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши заяву ТОВ НВП "Укркомунсервіс" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд зазначає таке.
В обґрунтування вказаної заяви ТОВ НВП "Укркомунсервіс" посилається на те, що для повного та ретельного встановлення обставин справи (з урахуванням можливого подання відповідачем відзиву на позовну заяву, а також можливого подання будь-яких інших доказів, заяв свідків, інших документів), для ефективного захисту позивачем своїх законним прав, необхідним є проведення розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін.
Так, відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За змістом ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.ч. 5,6 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Так, щодо доводів позивача про необхідність розгляду справи у судовому засіданні з викликом сторін у зв`язку з можливою подачею відповідачем відзиву на позов, суд додатково повідомляє, що згідно приписів ч. 8 ст. 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Крім того, за змістом ч. 4 ст. 166 ГПК України відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Разом з тим, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом. (ст. 169 ГПК України).
Водночас, положеннями ст. 251 ГПК України передбачені наступні особливості подання заяви по суті справи у спрощеному позовному провадженні: відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, судом в ухвалі про відкриття провадження у справі № 910/146/20 встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали; позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом десяти днів з дня отримання відзиву.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги обставини справи, викладені у позовній заяві, враховуючи предмет спору, а також додані до позову документи, суд не вбачає підстав для розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, тому справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 ГПК України без повідомлення (виклику) сторін, оскільки можливість подання відповідачем відзиву на позовну заяву чи подання сторонами інших доказів, заяв свідків чи інших документів не залежить від здійснення розгляду справи у судовому засіданні чи без повідомлення (виклику) її учасників.
Крім того, суд звертає увагу, що у разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву чи інших доказів, позивач не позбавлений права та можливості ознайомитись із матеріалами справи № 910/146/20 з метою вчинення дій для ефективного захисту своїх порушених прав.
Керуючись ст.ст. 12, 233, 234, 247, 250, 251 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю НВП "Укркомунсервіс" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Ухвала набирає законної сили 29.01.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Бондарчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2020 |
Оприлюднено | 03.02.2020 |
Номер документу | 87272222 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні