ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/12604/19

Провадження № 1-кс/686/1573/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2020 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., з участю секретаря судового засідання - Гарячої Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого Першого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому Логіна Р.І., погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 62019240000000312,

ВСТАНОВИЛА:

30.01.2020 року слідчий Першого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції) Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому Логін Р.І. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ "АРДІС" .

В обгрунтування даного клопотання слідчим зазначено: Слідчим Управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019240000000312, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи казенного підприємства Науково-виробниче об`єднання Форт МВС України спільно з невстановленими працівниками митниці ДФС України та службовими особами ТОВ "АРДІС" , використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, вчинили дії, які спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам. Зазначені дії могли призвести до незаконного переміщення через державний кордон України з приховуванням від митного контролю 1033 одиниць пістолетів марки Форт - 19 (один з пістолетів має серійний номер НОМЕР_1 , які могли бути виготовлені на казенному підприємстві Науково-виробниче об`єднання Форт МВС України.

Невстановлені службові особи казенного підприємства Науково-виробниче об`єднання Форт Міністерства внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 01199251) спільно із службовими особами ТОВ "АРДІС" (код ЄДРПОУ 30525306, м.Київ, вул.Берковецька,1) здійснили протиправне переміщення через державний кордон України з приховуванням від митного контролю 1033 пістолетів марки Форт-19 .

Наявна інформація свідчить, що 07.02.2019 ТОВ "АРДІС" подало на сектор митного оформлення (Арктика) митного поста Вишневий Київської міської митниці ДФС декларацію ЕК10АА UA125200/2019/640762, в якій зазначено експортер - ТОВ "АРДІС" , отримувач - SIALogistisLTD(РО ВОХ:337188, Office№706, JumeirahBayХ2 TowerClusterX, Dubai, UnitedArabEmirates), декларант ТОВ "АРДІС" , код УКТЗЕД 9503001000, два контейнери з товаром: Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини і приладдя. Триколісні велосипеди, самокати, педальні автомобілі та аналогічні іграшки на колесах; лялькові коляски; ляльки; інші іграшки; моделі зменшеного розміру ("у масштабі") та аналогічні моделі для розваг, діючі чи недіючі; головоломки різні: - триколісні велосипеди, самокати, педальні автомобілі та аналогічні іграшки на колесах; лялькові коляски, а також моторний транспортний засіб АА411РС .

15.04.2019 із Інтернет ресурсів https://zbroya/uk/mobile/blog/17438 _v_iraku- viluchili-kontrabandnipistoleti-fort-ukrayinskogo-virobnitstva/та https://facebook.com/519449678448502/ posts/ 7601 18081048326/ отримано інформацію про те, що 13.04.2019 Іракські прикордонники вилучили 1033 пістолетів Форт-19 українського виробництва калібром 9* 19мм, що були завезені в країну як контрабанда. Відповідну заяву зробила іракська митниця. Контейнер, де знаходилися пістолети був позначений як велосипеди . Вилучення відбулось у митному центрі в порту Умм-Каср , що знаходиться на півдні Іраку. 9-мм пістолети Форт-19 виготовляються у Вінниці на Казенному підприємстві Форт , що підпорядковане структурі Міністерства внутрішніх справ України . На одному із опублікованому фото видно зображення пістолета марки Форд-19 на якому зображений серійний номер НОМЕР_1 . За наявною оперативною інформацією, вказаний пістолет за серійним номером НОМЕР_1 не був зареєстрований на території України в органах МВС, що може свідчити про розтрату невстановленими особами казенного підприємства Науково-виробниче об`єднання Форт Міністерства внутрішніх справ України майна у кількості 1033 одиниць пістолетів марки Форт-19 .

Крім того,казенне підприємство Науково-виробниче об`єднання Форт МВС України подало на митний пост Вінниця - Центральний Вінницької митниці ДФС в митному режимі ЕК 10 АА митну декларацію, в якій були зазначені відомості: UA401010/2019/7712, адреса отримувача - IQBaghdadShopLTD. Mahalla 669, Zukak 44,House №4/54, місто Басра Республіка Ірак, товар пістолети одноствольні, напівавтоматичні, нарізні , код УКТЗЕД 9303300020, загальна фактурна вартість 374 00 доларів США, контейнер №401-008-1-1, які поміщені невстановленими особами в контейнер з іграшками та які можливо були виявлені митними органами Республіки Ірак.

Резолюцією Ради Безпеки (РБ) ООН 661 від 06.08.1990 (п.Зс) було запроваджене ембарго на постачання до Республіки Ірак всіх товарів та продукції, включаючи зброю та інше військове обладнання, крім тих, що спрямовані на медичні цілі або пов`язані з продуктами харчування, які поставляються в рамках гуманітарної допомоги. Згідно з пунктом 21 резолюції РБ OOH1546 (2004), збройне ембарго, запроваджене попередніми резолюціями, не розповсюджується на озброєння та пов`язані з ним матеріальні засоби, необхідні Уряду Іраку або багатонаціональним силам ООН для досягнення цілей цієї резолюції.

За таких обставин виникла необхідність провести тимчасовий доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні ТОВ "АРДІС" (код ЄДРПОУ 30525306, м.Київ, вул.Берковецька,1), зокрема до митної декларації UA125200/2019/640762 та іншої документації що стосується незаконного переміщення через державний кордон України з приховуванням від митного контролю пістолетів спортивних Форт -19 С калібру 9мм Luger в кількості 1033 шт.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та просить задоволити клопотання із наведених у ньому підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За таких обставин слідчий суддя вважає, за можливе розглядати клопотання без участі слідчого.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя, вважає, за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідча, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Надати слідчим слідчої групи слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому Логіну Роману Іллічу, Северину Іллі Олексійовичу, Мазуру Вадиму Вікторовичу, Карашецькому Володимиру Зеновійовичу, Позняк Тетьяни Радиславівни, Шершелюку Андрію Юрійовичу, Кучеру Дмитру Андрійовичу, Шевлюзі Миколі Ігоровичу, Савці Вікторії Володимирівній, Захарцю Олександру Володимировичу, Горбаченку Павлу Анатолійовичу, Ковалю Ігорю Анатолійовичу, прокурорам групи прокурорів, які здійснюють нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні Глодному Івану Івановичу, Тимощуку Валентину Сергійовичу, Греську Миколі Михайловичу, Натальчуку Олександру Сергійовичу, Базілінському Валерію Петровичу, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів які знаходяться у володінні ТОВ "АРДІС" (код ЄДРПОУ 30525306, м. Київ, вул.Берковецька,1), зокрема до митної декларації UA125200/2019/640762 та іншої документації що стосується незаконного переміщення через державний кордон України з приховуванням від митного контролю пістолетів спортивних Форт -19 С калібру 9мм Luger в кількості 1033 шт, з можливістю ознайомитись із ними та зробити (виготовити) їх копії в друкованому та /або електронному вигляді.

Службовим особам ТОВ "АРДІС" , що за адресою: м. Київ, вул. Берковецька, 1, код ЄДРПОУ 30525306, забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити копії вищезазначених документів.

Ухвала діє по 29 лютого 2020 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 31.01.2020
Зареєстровано 02.02.2020
Оприлюднено 02.02.2020

Судовий реєстр по справі 686/12604/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.02.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.02.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 31.01.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 31.01.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.10.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 19.06.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 19.06.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 14.05.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 14.05.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 12.05.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону