У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 634/115/20
Провадження № 2/634/264/20
"31" січня 2020 р.
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області Єрьоміна О.В., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Сахновщинського районного нотаріального округу ГТУЮ у Харківській області Давиденко Олени Віталіївни, третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання права довічного успадкування володіння на земельну ділянку у порядку спадкування за законом, -
встановив:
До Сахновщинського районного суду Харківської області надійшла вищевказана цивільна справа.
Вважаю, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Із змісту позовних вимог вбачається, що спір носить матеріальний характер, так як позивач просить визнати право володіння земельною ділянкою. При цьому позивачем до позовної заяви додано документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 840, 80 грн., тоді як ціна позову у позовній заяві не визначена, без надання документу про вартість спірного майна. Даний факт також унеможливлює суд перевірити правильність сплаченої суми судового збору, оскільки ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру для окремих категорій осіб встановлюється у відсотковому відношенні від ціни позову.
Згідно із підпунктом 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
А також згідно ч. 5 ст 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позові йде посилання на те, що позивач є головою фермерського господарства Омеляненко , тоді як матеріали справи не містять підтверджуючих це доказів.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви .
Крім того, ч. 5 ст. 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Матеріали справи не містять вищевказаної інформації.
Також позивачем у позовній заяві не підтверджено, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих саме підстав, що порушує вимогу п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України .
Після усунення зазначених недоліків, в тому числі, шляхом подання позову, в якому слід вказати дані, описані в цій ухвалі, позивач зобовязаний подати копії цього позову у відповідності до кількості відповідачів і третіх осіб, що передбачено ч. 1 ст. 177 ЦПК України .
На підставі ч.1 ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 95, 96, 175 , 177 , 185 ЦПК України , -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Сахновщинського районного нотаріального округу ГТУЮ у Харківській області Давиденко Олени Віталіївни, третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про визнання права довічного успадкування володіння на земельну ділянку у порядку спадкування за законом - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову протягом 10 днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позову без руху, в разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважитися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Сахновщинський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2020 |
Оприлюднено | 02.02.2020 |
Номер документу | 87296749 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сахновщинський районний суд Харківської області
Єрьоміна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні