Ухвала
від 03.02.2020 по справі 903/658/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

"03" лютого 2020 р. Справа № 903/658/14 Господарський суд Волинської області у складі головуючого судді Гарбара Ігоря Олексійовича, суддів Дем`як Валентини Миколаївни, Слободян Оксани Геннадіївни вивчивши клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державного агенства резерву України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі №903/658/14 за позовом Публічного акціонерного товариства "Аграрний фонд", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Міністерство аграрної політики та продовольства України; Державне агентство резерву України до Державного підприємства "Луцький комбінат хлібопродуктів №2", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області; Західний офіс Держаудитслужби про стягнення 61063178,00 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Представник Державного агенства резерву України 31.01.2020 на електронну адресу суду направив клопотання про участь в судовому засіданні 11.02.2020 о 12:00 год. в режимі відеоконференції.

За приписами п. 17.6 ч. 1 Перехідних положень ГПК України участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 5, 7 ст. 197 ГПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

За приписами ч. 6 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений у зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Суд зазначає, що проведення відеоконференції позбавляє можливості учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, подати докази під час судового засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів. До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред`являється суду. У випадку участі особи у відеоконференції можливість суду перевірити особу стає проблематичною. Тобто, всі ці обставини ведуть до звуження обсягу реалізації прав учасників судового процесу, а тому призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Також суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшить час проведення судового засідання.

Крім того, відмовляючи в задоволенні вказаного клопотання, суд приймає до уваги щільний графік справ, призначених до розгляду на цей день, що не дасть змоги належного проведення відеоконференції по справі та належного розгляду справи з урахуванням її складності.

Суд зазначає, що в разі неможливості направити уповноваженого представника в судове засідання 11.02.2020 третя особа не позбавлена права направити до судового засідання письмові пояснення, в яких викласти свою правову позицію та заявити клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання уповноваженому представнику Державного агенства резерву України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 ГПК України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника Державного агенства резерву України про участь в судовому засіданні 11.02.2020 в режимі відеоконференції відмовити.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Ухвала суду підписана 03.02.2020.

Головуючий суддя І. О. Гарбар

Судді В.М. Дем`як

О.Г.Слободян

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення03.02.2020
Оприлюднено04.02.2020
Номер документу87303874
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/658/14

Судовий наказ від 16.03.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Рішення від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Рішення від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 03.02.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

Ухвала від 10.10.2019

Господарське

Господарський суд Волинської області

Гарбар Ігор Олексійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні