Справа №402/1/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" січня 2020 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючої - судді: Терновенко А.В.
при секретарі: Льошенку О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Благовіщенське Кіровоградської області цивільну справу за позовною заявою першого заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області до ОСОБА_1 , про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки водного фонду.,
В С Т А Н О В И В:
Перший заступник керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області 08.01.2020 року звернувся в суд з позовом в інтересах держави, в особі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській областсі, Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області звернувся до Ульяновського районного суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача шкоду, заподіяну територіальній громаді Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області в розмірі 8 600 грн. 08 коп. та просить стягнути на користь прокуратури сплачений за подання позову судовий збір.
Позов мотивовано наступним:
Відповідно до акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту - земельної ділянки від 31.05.2019 за №288- ДК/405/АП/09/01/-19, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, провідним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Гайворонському, Голованівському, Благовіщенському районах Вітвіцьким О.С виявлено факт самовільного використання ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 5,0 га, без кадастрового номера, із земель водного фонду, що перебувають в межах населеного пункту, на території Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, для рибогосподарських потреб.
ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області 31.05.2019 складено припис №288-ДК/0234Пр/03/01/-19, яким зобов`язано Відповідача в 30-денний термін усунути порушення земельного законодавства, шляхом повернення самовільно зайнятої земельної ділянки.
За наслідками вказаної перевірки 31.05.2019 на Відповідача складено протокол про адміністративне правопорушення №288-ДК/0155П/07/01/-19 за ч.1 ст.53-1 КУпАП, у якому зазначено про факт самовільного зайняття гр. ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 5,0 га із земель водного фонду, що перебувають на території Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, для рибогосподарських потреб, що є порушенням ст.ст. 125, 126 ЗК України та ст.1 Закону України Про державний контроль за використанням та охороною земель .
На даний час самовільно зайняту земельну ділянку, площею 5,0 га Відповідачем звільнено, а шкоду, заподіяну самовільним зайняттям земельної ділянки в сумі 8 600,08 грн. не сплачено. Вказану суму обраховано відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 №963 Про затвердження методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу .
Незважаючи на очевидний характер порушень, захист прав і законних інтересів держави відповідний орган - Грушківська сільська рада Благовіщенського району Кіровоградської області не здійснює, тому відповідно до вимог ст. 56 ЦПК України, ст. 23 Закону України Про прокуратуру , у даному випадку, прокурор звертається до суду в інтересах держави в особі Грушківської сільської ради.
Представник позивача - заступник керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської області в судове засідання не з`явився, надіслав до суду клопотання яким позов підтримує, просить його задовольнити та розглядати справу у його відсутності.
Представник Грушківської сільської ради Благовіщенського району в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник Держгеокадастру у судове засідання не з"явився, надіслав клопотання про відкладення розгляду справи у зв"язку з перебуванням у відпустці.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву, якою позов визнає, просить розглядати справу у його відсутності.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснювалось.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Виходячи з наведеного, дослідивши матеріали справи, суд вважає за можливе прийняти визнання позову відповідачем, оскільки судом не встановлено обставин, які б свідчили, що таке визнання суперечить вимогам закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Дослідивши матеріали справи, а саме:
- копію акту обстеження земельної ділянки (а.с.14-15);
- копію акту перевірки дотримання вимог земельного закеонодавства щодо об"єкту - земельної ділянки (а.с.16-17);
копію припису (а.с.18);
копію протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.19);
копію постанови про накладення адміністративного стягнення (а.с.20-21);
копії повідомлення та розрахунку про сплату шкоди (а.с.22-23);
заяву відповідача про визнання позовних вимог, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.3 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно з ч.1 ст.82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Статтею131 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Право звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах держави передбачено ст.131 Конституції України, ст.23 Закону України Про прокуратуру та ст.4 ЦПК України.
Відповідно до вимог п.п.1, 3 ст.23 Закону України Про прокуратуру , представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Судом встановлено, що в ході проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту - земельної ділянки від 31.05.2019 за №288- ДК/405/АП/09/01/-19, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, провідним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Гайворонському, Голованівському, Благовіщенському районах Вітвіцьким О.С встановлено факт самовільного використання ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 5,0 га, без кадастрового номера, із земель водного фонду, що перебувають в межах населеного пункту, на території Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області, для рибогосподарських потреб.
Згідно зі ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Правовою підставою набуття права власності та права користування на землю, згідно зі статтями 116, 118 Земельного кодексу України, є рішення органу виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки зі зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання). Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Згідно із ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до наведених вимог закону обов`язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність у особи, що її використовує, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку.
Згідно зі ст.126 Земельного кодексу України, право власності, користування земельною ділянкою оформляється згідно вимог Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень .
За приписами ст.1 Закону України Про державний контроль за використання та охороною земель самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Згідно ст.211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть, зокрема, цивільну відповідальність відповідно до законодавства за такі порушення, у тому числі, й за самовільне зайняття земельних ділянок.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 15, 23 Закону України „Про прокуратуру", ст. ст. 1, 152 ЗК України, ст. ст. 16, 1029 ЦК України, ст. ст. 4, 5, 19, 27, 48, 49, 56, 175, 176, 177 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги першого заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури в інтересах держави, в особі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській областсі, Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області до ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 шкоду, заподіяну територіальній громаді Грушківської сільської ради Благовіщенського району Кіровоградської області в розмірі 8 600 грн. 08 коп., зарахувавши її на рахунок UА 298999980000031419611011408, код 37944689, МФО 823016. код доходу 24062200 .
З Стягнути з ОСОБА_1 на користь прокуратури понесені витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 921 грн. на р\р 35215073004600 в банку - Державна Казначейська служба України, м. Київ МФО 820172, код класифікації видатків бюджету - 2800, отримувач - прокуратура Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 02910025.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач: Новоукраїнська місцева прокуратура Кіровоградської області, адреса: вул.Гагаріна 7, м. Новоукраїнка, Кіровоградська область;
Грушківська сільська рада Благовіщенського району Кіровоградської області - код ЄДРПОУ: 04364437, КОАТУУ: 3525581301 , адреса: Кіровоградська область, Благовіщенський район, с. Грушка, вул. Шевченка, буд. 1.
відповідач: ОСОБА_1 , проживає по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 .
Суддя: А. В. Терновенко
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87311857 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Терновенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні