ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
03 лютого 2020 року Черкаси Справа №925/1559/19
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І., розглянувши позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад до Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія та Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергунової Вікторії Андріївни про визнання незаконним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Приватне сільськогосподарське підприємство Яблуневий сад пред`явило позов до Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія та Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергунової Вікторії Андріївни, у якому просить визнати незаконним та скасувати рішення про державну реєстрацію права оренди на земельну ділянку з кадастровим номером 7125780800:03:001:0083 від 04.04.2016, яке прийняте державним реєстратором - Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергуновою Вікторією Андріївною, на підставі договору оренди землі серія та номер: 2 виданого 09.12.2015 орендарем: Товариством з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія та орендодавцем ОСОБА_1 та відшкодування судових витрат у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 02.01.2020 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду позовну заяву, у якій визначитися із позовними вимогами щодо кожного з відповідачів.
30.01.2020 від Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад надійшла до суду заява про усунення недоліків позовної заяви від 29.01.2019. У заяві про усунення недоліків позивач просить виключити з числа відповідачів приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергунову Вікторію Андріївну, та залучити її як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача. Також позивач просить викласти прохальну частину позову у новій редакції: скасувати запис №14070974 від 04.04.2016 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про інше речове право - право оренди земельної ділянки з кадастровим номером: 7125780800:03:001:0083, внесеного на підставі Рішення про державку реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 29095796 від 04.04.2016 приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергуновою Вікторією Андріївною.
Згідно з положеннями статей 45, 46 Господарського процесуального кодексу України позивачем є особа, яка подала позов або в інтересах якої подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу. Отже, Приватне сільськогосподарське підприємство Яблуневий сад , як позивач у справі має право на зміну своїх вимог та визначення відповідача у своєму позові.
Відповідно до статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Як вбачається з матеріалів позову, державна реєстрація права на земельну ділянку, запис про яку який просить скасувати позивач був внесений приватним нотаріусом Свергуновою Вікторією Андріївною, отже, з огляду на наведені обставини рішення у цій справі може вплинути на права або обов`язки приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергунової Вікторії Андріївни.
Також 30.01.2020 від Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад до суду надійшло клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Суд, розглянувши вказане клопотання відмовляє у його задоволенні з таких підстав. Відповідно до частин 3, 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Згідно з частиною 5 цієї статті визначено, що малозначною є справа, у якій ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб або справи незначної складності, визнані судом малозначними.
Статтею 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, у тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами статті 250 Кодексу питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. За наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
З огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд відмовляє у клопотанні Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
З урахуванням викладеного та керуючись статтями 50, 176, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад до розгляду і відкрити провадження у справі.
2.Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3.Залучити до участі у справі приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Свергунову Вікторію Андріївну, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
4.Призначити підготовче засідання у справі на 14:30 "02" березня 2020 року у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: бульвар Шевченка, будинок 307, зал судових засідань №314, м.Черкаси, Черкаська область, 18005.
5.Відповідачу встановити строк для подачі відзиви на позовну заяву і всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову у строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, одночасно надіслати сторонам копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
6. У разі подання третьою особою пояснення по суті справи , надати їх суду у строк 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
7.Роз`яснити позивачу та відповідачу про їх обов`язок повідомити суд про причини неявки у підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи без поважних причин не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
8.При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
9.Повідомити сторонам веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - сourt.gov.ua/fair/
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.І.Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87329136 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні